Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Dzisiaj zielonogórscy Policjanci wspólnie z Radiem „Eska” jak co roku zorganizowali akcję „Polikołaj”. Policjantom ruchu drogowego w patrolu towarzyszył Mikołaj, który nagrodził kierowców jeżdżących zgodnie z przepisami, a rózgą ukarał za drobne przewinienia. Nagrody otrzymywali najczęściej ci kierujący, którzy zatrzymywali się aby przepuścić pieszych, ponieważ także dzisiaj zielonogórscy policjanci prowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych.

 Akcja „Polikołaj” w Zielonej Górze rozpoczęła się kilkanaście lat temu i spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców i kierujących. Jest to doskonała okazja do wyróżnienia kierowców, którzy na co dzień jeżdżą zgodnie z przepisami, a tym samym dają dobry przykład innym. W ten niekonwencjonalny sposób policjanci chcieli pokazać, że warto jeździć zgodnie z przepisami i swoją postawą promować bezpieczne zachowania na drogach.

Tegoroczny „Polikołaj” rozdał bardzo dużo upominków, ale niestety kilku kierujących otrzymało rózgi za drobne wykroczenia jak np. jazda bez włączonych świateł mijania. Kolejne prezenty policyjny Mikołaj będzie rozdawał dopiero za rok.

„Polikołaj” patrolował zielonogórskie ulice wspólnie z policjantami ruchu drogowego od godz. 9.00. W tym roku, w związku z działaniami „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, policjanci wraz z Polikołajem zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i zachowanie kierujących wobec nich.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.