Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Wielkanoc za nami - święta w naszym powiecie minęły spokojnie i bezpiecznie. Nie zanotowano poważnych zdarzeń kryminalnych. Policjanci interweniowali 327 razy oraz zgłoszono im 24 kolizje drogowe. Zatrzymanych zostało 7 kierujących po spożyciu alkoholu.

W trakcie trzech świątecznych dni policjanci interweniowali 327 razy, część z nich to tzw. interwencje domowe dotyczące nieporozumień – głównie w związku z nadmiernym spożyciem alkoholu. Do Izby Wytrzeźwień w Raculi policjanci odwieźli w te święta 20 osób. Nie zanotowaliśmy poważnych przestępstw kryminalnych.   

 

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego już od piątku 19 kwietnia obecni byli na drogach naszego powiatu. Kontrolowali zarówno prędkość, jak i stan trzeźwości kierujących. Zatrzymanych zostało 6 nietrzeźwych kierujących samochodami i jeden kierujący po użyciu alkoholu. Niechlubnym rekordzistą jest 44-letni zielonogórzanin, który w piątek kierował samochodem ciężarowym marki Mercedes mając w organizmie ponad 3 promile. Został odwieziony do Izby Wytrzeźwień. Niemało alkoholu w organizmie miała również zatrzymana w Sulechowie 63-latka, która prowadziła Renault mając ponad 1,6 promila.

 

Policjanci ujawnili 133 wykroczenia. Zatrzymanych zostało 16 dowodów rejestracyjnych oraz 3 prawa jazdy, w tym jedno stracił kierujący w terenie zabudowanym z prędkością ponad 50 km/h powyżej dopuszczalnego limitu. Policjanci z WRD zatrzymali także kierującego bez uprawnień ( zostały mu wcześniej odebrane) oraz odnaleźli poszukiwany samochód.

 

W okresie od 19 do 22 kwietnia doszło w powiecie zielonogórskim do 24 kolizji.  Na drogach naszego powiatu w czasie minionych świąt nie doszło do wypadku drogowego i nikt nie został ranny.