We wtorek /28.05/ lubuscy policjanci po raz kolejny gościli na Uniwersytecie Zielonogórskim, tym razem na terenie wydziału zamiejscowego w Sulechowie. Studenci, uczniowie szkół średnich oraz mieszkańcy miasta mieli okazję poznać wiele tajników policyjnej pracy i porozmawiać z policjantami z różnych służb.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze wspólnie z Biurem Karier uczelni zorganizowała we wtorek (28.05) po raz kolejny spotkanie pn.  Dzień z Lubuską Policją na Uniwersytecie Zielonogórskim. Tym razem impreza odbyła się na terenie wydziału zamiejscowego w Sulechowie. Już od rana policjanci byli obecni na sulechowskiej uczelni ze swoim sprzętem, pokazami i policyjnymi pojazdami.

                Studenci, mieszkańcy miasta i uczniowie szkół średnich, którzy tłumnie odwiedzili wczoraj campus w Sulechowie mieli okazję zobaczyć różne rodzaje umundurowania – także nowe mundury prezentowane przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., sprzęt wykorzystywany w różnych rodzajach działań oraz policyjne pojazdy – między innymi najnowsze BMW z video rejestratorem z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.  

 Jak zwykle wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy tresury psów policyjnych przygotowane przez zielonogórskich przewodników oraz pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy przygotowany przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Ogromnym zainteresowaniem studentów cieszył się także specjalnie przygotowany warsztat techniki kryminalistycznej, na zaaranżowanym w auli UZ „miejscu zabójstwa” policyjni technicy demonstrowali jak na co dzień wygląda ich praca przy zabezpieczaniu śladów na miejscu zdarzenia, aby zidentyfikować i odnaleźć sprawcę przestępstwa.

 Podczas „Dnia z Lubuską Policją” zorganizowane zostały także dwa warsztaty o autoprezentacji w procesie rekrutacji przygotowane przez policyjnego psychologa z KWP w Gorzowie Wlkp. Natomiast w holu głównym budynku chętni mogli oznakować rower, dowiedzieć się o zasadach rekrutacji do Policji oraz zadać pytania policjantom z różnych rodzajów służb. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ze sprzętem policyjnym – nie brakowało chętnych do jego przymierzenia, a ponadto wiele osób miało pytania do policjantów ruchu drogowego i policyjnego psychologa.

Ponadto na pobliskiej sali gimnastycznej osoby chętne mogły spróbować sił i sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód przygotowanym przez policyjnych instruktorów. Tor przeszkód był identyczny jak ten, który kandydat do Policji musi pokonać w procesie rekrutacji. Po sprawdzeniu swoich możliwości, jeszcze tego samego dnia, dwaj kandydaci złożyli komplet dokumentów wraz z wnioskiem o przyjęcie ich do służby w Policji.