Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą na terenie powiatu kilkudniowe działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Wczoraj zorganizowali w kilku różnych punktach kontrole stanu trzeźwości kierujących. Zielonogórskich funkcjonariuszy w działaniach wspomagali mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp.

Prowadzone od kilku lat na zielonogórskich drogach działania „Trzeźwy kierowca”  spotkały się z dużą aprobatą społeczną, ponieważ dają wymierne efekty – powodują eliminowanie z dróg kierujących po alkoholu, a także to, że coraz mniej takich osób decyduje się wsiąść za kierownicę. Mieszkańcy Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego zdążyli się już przyzwyczaić do tych działań, które spotykają się ze zrozumieniem i coraz większą aprobatą mieszkańców świadomych tego, że policjanci także w ten sposób dbają o ich bezpieczeństwo.

Efektem tych działań jest m.in. to, że policjanci zatrzymują coraz mniej kierujących którzy decydują się wsiąść za kółko po alkoholu, a zdarzają się dni, w których policjanci nie zatrzymują nikogo. Podobnie było wczoraj – podczas kilkugodzinnych działań, wszyscy z ponad 500 przebadanych kierujących byli trzeźwi.

Wczorajsza akcja - „Trzeźwe popołudnie” - to kolejna odsłona działań zmierzających do ujawniania i eliminowania z dróg kierujących po alkoholu i  narkotykach. Policjanci kontrolują nie tylko stan trzeźwości, ale także poddają wybranych kierowców badaniu na obecność środków odurzających w organizmie. Działania te potrwają przez kolejne dni i będą prowadzone także w innych miejscowościach powiatu zielonogórskiego.

Zachęcamy wszystkie osoby, które spożywały dzień wcześniej alkohol i nie wiedzą czy mogą już wsiąść za kierownicę, do skorzystania z możliwości sprawdzenia obecności alkoholu w organizmie. W każdej jednostce Policji dostępne jest urządzenie Alcoblow, które wskaże czy w naszym organizmie znajduje się jeszcze alkohol. Badanie takie można wykonać bezpłatnie i anonimowo. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości, a jednocześnie przypominamy, że wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących będą kontynuowane przez kolejne dni.