Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

W minioną niedzielę (15.09) sulechowscy policjanci uczestniczyli w Pikniku Zdrowia i Profilaktyki w Kargowej zorganizowanym dla mieszkańców powiatu zielonogórskiego przez Samorząd Województwa Lubuskiego.

 

Policjanci z zielonogórskiego powiatu realizując jedno z najważniejszych zadań czyli zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom, bardzo często obecni są na imprezach plenerowych ucząc zarówno dzieci jak i dorosłych. Przypominają o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zabezpieczaniu mienia, unikaniu niebezpiecznych sytuacji w codziennym życiu. Ostrzegają przed oszustami, którzy telefonicznie wyłudzają pieniądze lub wchodzą do mieszkań pod pretekstem różnych „legend” i okradają domowników.

Okazją do kolejnego takiego spotkania z mieszkańcami powiatu zielonogórskiego był Piknik Zdrowia i Profilaktyki zorganizowany w minioną niedzielę w Kargowej przez Samorząd Województwa Lubuskiego. Celem pikniku była promocja zdrowego stylu życia, a w szczególności projektu "Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom – wsparcie realizacji programów zdrowotnych ukierunkowanych na wykrywanie i zapobieganie nowotworom złośliwym jelita grubego, szyjki macicy, piersi wśród mieszkańców województwa lubuskiego".

W trakcie imprezy, obok podmiotów leczniczych prezentujących atrakcyjną ofertę prozdrowotną, swoje stoisko prewencyjne wystawili także policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie. Funkcjonariusze, w bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami, udzielali porad związanych z bezpieczeństwem i mówili o konsekwencjach niewłaściwego postępowania. Osobom starszym przypominali o metodach stosowanych przez oszustów, uwrażliwiali na sytuacje, w których mogą stać się oni ofiarami przestępstwa i przekazywali wskazówki dotyczące właściwego postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. Seniorzy chętnie zabierali ze sobą ulotki i naklejki dotyczące omawianej tematyki.

Uczestnicy pikniku, biorąc udział w konkurencjach sprawnościowych z użyciem alkogogli i narkogogli, mogli poznać też zaburzenia świadomości i koncentracji towarzyszące spożywaniu alkoholu i narkotyków. Swoich umiejętności w pokonaniu toru przeszkód próbowały głównie osoby dorosłe oraz młodzież, a najmłodsi uczestnicy imprezy chętnie rozwiązywali krzyżówki i rebusy związane z tematyką bezpieczeństwa.

W trakcie prowadzonych podczas pikniku rozmów z mieszkańcami dzielnicowi Posterunku Policji w Kargowej poruszali też tematykę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz działania aplikacji mobilnych typu "KMZB" i Moja Komenda.

na podst. oprac.

asp.szt. Sylwii Kuczyńskiej-Szpak