Urząd Miasta Zielona Góra informuje o bezpłatnej dystrybucji maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. 
 
 
 
 
Maseczki są wykonane z bawełny używanej do maseczek chirurgicznych. Maseczki są WIELOKROTNEGO użytku i mogą być wymieniane między członkami rodziny. Po każdorazowym użyciu maseczki należy wyprać w temperaturze 90 stopni, a po wyschnięciu przeprasować żelazkiem w temperaturze przewidzianej dla wyrobów bawełnianych. Przed pierwszym użyciem maseczki powinny być wyprane i przeprasowane. Według dzisiejszej wiedzy medycznej maseczki nie chronią przed zarażeniem COVI-19 ale chronią innych w przypadku gdy Ty jesteś zarażony, a o tym nie wiesz. Dlatego noś je przy każdym wyjściu z domu!
 
Nie jesteśmy na razie w stanie przekazać maseczek wszystkim. Dlatego od naszej solidarności zależy czy trafią przede wszystkim do potrzebujących. Jeśli masz już w domu maseczki - nie zabieraj ich na zapas. Będzie ich na rynku coraz
więcej. Jeśli nie jesteś w grupie 60+ lub nie masz kogoś takiego w rodzinie, jeśli nie jesteś w grupie wysokiego ryzyka pozwól by te maseczki trafiły do bardziej narażonych. Bądź solidarny! Jeśli jesteś pracownikiem miejskiej instytucji otrzymasz maseczki innym kanałem. Nie zabieraj dodatkowych, nie zabieraj innym. Bądź solidarny!
Maseczki wyprodukowała firma ŚWIT ul. Blotna 5B 65-133 Zielona Góra Polska na zlecenie Prezydenta Miasta Zielona Góra.
 
Koszty zakupu maseczek poniosło Miasto Zielona Góra. Serdecznie dziękujemy druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych za pomoc w ich dystrybucji!
 
Maseczki będą dystrybuowane dziś (09.04.2020, oraz w innych dniach, o których jeszcze poinformujemy) przez strażaków od godz.16.00.
 
Lista punktów dystrybucji:
 
 
 
 
 
 
Prezydent Miasta Janusz Kubicki:
Maseczki będą rozdawane za darmo, ale jeśli macie możliwość to wpłacicie  5 – 10 złotych na WOŚP, Caritas, na Widzialną Rękę czy Spółdzielnię Socjalną „Cuda-Wianki” lub konto szpitala, Polikliniki, Pogotowia Ratunkowego w naszym mieście , na dowolny cel charytatywny i podzielcie się tą wiedzą na FB z hasłem #Zielonogórskamaseczka - Dziękuję.