Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci pracowali przez cały majowy weekend, byli obecni na drogach ale również kontrolowali jak mieszkańcy przestrzegają nowych przepisów. Weekend upłynął spokojnie bez poważnych zdarzeń kryminalnych i bez zakłóceń ładu i porządku.

 

Zielonogórscy policjanci, podobnie jak koledzy w całym kraju mają w ostatnim okresie oprócz swoich tradycyjnych zadań, zadania dodatkowe związane z kontrolowaniem jak mieszkańcy powiatu przestrzegają nowych przepisów związanych z ograniczeniami z powodu pandemii koronawirusa. W ten wyjątkowy weekend majowy byliśmy obecni na drogach całego powiatu i sprawdzaliśmy również tereny rekreacyjne, gdzie mieszkańcy powiatu lubią spędzać czas.

 

 

W okresie od 1 do 3 maja zgłoszono zielonogórskim policjantom 5 kolizji drogowych, nie odnotowaliśmy żadnego wypadku. Natomiast kolejni 3 kierujący stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Oprócz tego policjanci zatrzymali trzech kierujących w stanie nietrzeźwości (przestępstwo) oraz jednego kierującego po użyciu alkoholu (wykroczenie).

 

W ten weekend policjanci KMP w Zielonej Górze nie mieli powodów do wielu interwencji związanych z łamaniem przepisów o zakazie gromadzenia się, przemieszczania czy nakazie zasłaniania twarzy i nosa. Policjanci pouczyli jedynie 6 osób za złamanie zakazu gromadzenia się.

 

Majowy weekend upłynął w zielonogórskim powiecie spokojnie, bez poważnych zdarzeń kryminalnych i bez zakłóceń ładu i porządku.