Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Pechowo rozpocznie się Nowy Rok dla trzech mieszkańców Zielonej Góry i mieszkańca powiatu Myśliborskiego. Przez najbliższe 3 miesiące nie będą mogli wsiąść za kierownicę swoich samochodów, ponieważ przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę i policjanci za popełnione wykroczenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zatrzymali im prawa jazdy.

                Brak możliwości samodzielnego poruszania się pojazdem to z pewnością spora dolegliwość i duże utrudnienie, gdy samochód służy nam do przemieszczania się do pracy, zakupów  czy załatwiania innych ważnych spraw.  Jednak zaostrzone przepisy, które obowiązują już od 2015 roku nie na wszystkich kierujących robią wrażenie. Niestety właściwie codziennie w ten sposób prawa jazdy tracą kierowcy nie tylko na terenie powiatu zielonogórskiego ale także województwa lubuskiego. A tak naprawdę w tym przypadku kwestią najważniejszą nie są utrudnienia dla kierowcy, ale bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego w tym pieszych. I to przede wszystkim ten aspekt powinni mieć na uwadze kierujący poruszający się po terenie zabudowanym. Nietrudno sobie wyobrazić, jakie skutki dla pieszego czy na przykład rowerzysty miałoby potrącenie przy prędkości ponad 100 kilometrów na godzinę…

                Dlatego policjanci z grupy SPEED z wielkim zaangażowaniem i determinacją będą ścigać osoby, które w tak rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego przekraczając znacznie prędkość w terenie zabudowanym.  Tym razem patrol SPEED pojawił się w środę /30.12/, w zielonogórskiej dzielnicy Ochla, gdzie policjanci sprawdzali przestrzeganie przepisów na drodze prowadzącej z Ochli do Kiełpina i Jarogniewic. Właśnie te miejsca wskazują często mieszkańcy jako trasy, gdzie kierujący rozwijają nadmierne prędkości. Zaledwie 2 godziny wystarczyły aby przekonać się, że są kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego i ograniczenia prędkości. Trzech takich kierujących policjanci zatrzymali w Ochli, a jednego w niedalekich Jarogniewicach. Wszyscy czterej stracili prawa jazdy na 3 miesiące i będą się musieli na ten czas przesiąść na fotel pasażera lub zmienić środek lokomocji.

Pierwszy z kierujących jadący volkswagenem został zatrzymany w Jarogniewicach przed godziną 9, natomiast pozostali trzej kierujący toyotą, oplem i renaultem, w Ochli. Wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami, otrzymali także po 10 punktów karnych, a ponadto rzez najbliższe 3 miesiące nie będą mogli prowadzić pojazdów. Jeśli nie zastosują się do decyzji starosty, gdy kierujący pomimo braku uprawień wsiądzie za kierownicę i zostanie zatrzymany przez policjantów, okres zatrzymania uprawnień przedłużony zostaje o kolejne 3 miesiące.