Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Długi noworoczny weekend za nami - w naszym powiecie upłynął spokojnie i bezpiecznie. Nie zanotowano poważnych zdarzeń kryminalnych. Policjanci interweniowali 290 razy, zatrzymali 3 kierujących pod wpływem alkoholu, byli wzywani do kilku kolizji drogowych. Zatrzymane zostały 4 osoby poszukiwane.

W okresie od 31 grudnia do 3 stycznia policjanci interweniowali 290 razy, podkreślić warto że od godziny 20.00 do godziny 4.00 nad ranem w sylwestrową noc interwencji było zaledwie 43. To dwukrotnie mniej niż w latach wcześniejszych. Mieszkańcy naszego powiatu bardzo rozsądnie podeszli do zaleceń niegromadzenia się i stosowania ograniczeń związanych z pandemią korona wirusa.

Ponieważ tradycyjnie część tych interwencji dotyczy zachowania osób po nadmiernym spożyciu alkoholu, do Izby Wytrzeźwień w Raculi policjanci odwieźli w ten weekend aż 22 osoby.  Nie zanotowaliśmy poważnych przestępstw kryminalnych.   

Na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a policjanci ruchu drogowego wezwani byli do zaledwie kilku kolizji. Wszystkie patrole oczywiście kontrolowały trzeźwość kierujących – zatrzymano trzech kierowców nietrzeźwych oraz jedną osobę kierującą pod wpływem narkotyków. Dwie z zatrzymanych osób miały w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu  - to bardzo niebezpieczne, taka osoba nie jest w stanie właściwie reagować na to co się dzieje na drodze. 

Porządku i bezpieczeństwa mieszkańców strzegło każdego dnia kilkudziesięciu policjantów – w trakcie swoich służb zatrzymali 4 osoby poszukiwane, w tym 2 poszukiwane listami gończymi.