Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie zimowym jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W trudnych warunkach, przy śliskiej nawierzchni radzimy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Bardzo ważne jest również odśnieżenie pojazdu – nie tylko przedniej szyby, ale również szyb bocznych, lusterek oraz lamp przednich i tylnych.

 

Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną oraz rozważną jazdę, a także o dostosowanie prędkości i stylu jazdy do trudnych warunków panujących na drogach. Nocne opady śniegu znacznie utrudniły jazdę po drogach powiatu zielonogórskiego, dlatego osoby, które nie czują się pewnie jeżdżąc w trudnych warunkach, gdy drogi są oblodzone i śliskie, powinny zrezygnować z wyjazdu swoim samochodem. 

 

Policjanci po raz kolejny zwracają się z prośbą do kierujących o ostrożną jazdę oraz dostosowanie prędkości do panujących na drogach warunków. Nagłe pogorszenie warunków drogowych potrafi zaskoczyć wielu kierowców, dlatego po gwałtownych opadach śniegu lub marznącego deszczu policjanci odnotowują więcej zdarzeń drogowych, które znacznie utrudniają ruch w mieście.

 

Pamiętajmy! Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie zimowym jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W trudnych warunkach, przy śliskiej nawierzchni radzimy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu.

 

Kierowcy! Zachowujcie szczególną ostrożność w rejonach przejść dla pieszych!

Piesi! Noście odblaski, a przed wejściem na przejście upewnijcie się, że możecie bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni!