Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Policjanci ruchu drogowego prowadzili w piątek działania w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i osób poruszających się po zielonogórskich drogach. Podczas działań umundurowani funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości uczestników zlotu miłośników Audi, a także sprawdzili stan techniczny pojazdów. Wszyscy skontrolowani uczestnicy byli trzeźwi, a policjanci nie mieli większych uwag.

Zielonogórscy policjanci otrzymali informacje o planowanym zlocie fanów motoryzacji – właścicieli audi. W związku z podejrzeniami, że podczas zlotu może dochodzić do różnego rodzaju wykroczeń, w tym przekraczania dozwolonej prędkości czy demonstracji niebezpiecznych manewrów, policjanci zaplanowali tego dnia więcej patroli ruchu drogowego, a całość policyjnej akcji koordynował naczelnik wydziału.

Fani motoryzacji zaplanowali spotkanie na parkingu przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze. Tam też, pojawili się policjanci ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych z videorejestratorami. W sumie w spotkaniu brało udział około stu pojazdów. Policjanci oprócz stanu trzeźwości uczestników kontrolowali też stan techniczny pojazdów oraz za pomocą specjalnego urządzenia sprawdzali poziom emitowanego przez nie hałasu. Policjanci skontrolowali  stan trzeźwości 510 osób, 5 osób otrzymało mandaty karne, w tym dwie za prędkość.

Uczestnicy zachowywali się bardzo spokojnie i po spotkaniu, które trwało około 2 godzin rozjechali się w różnych kierunkach. Część z tych osób przemieściła się na inny parking, ale tu czekała na nich niespodzianka. Policjanci bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu i rozpoznaniu terenu, ustawili na trasie ich przejazdu patrole mierzące prędkość, a na parkingu, na który wjechali czekali już policjanci w nieoznakowanych BMW. Po około 3 godzinach od chwili rozpoczęcia, uczestnicy zlotu rozjechali się spokojnie do domów.