Już teraz zapraszamy Was na I Zielonogórski Festiwal Karnawałowy. To nowy termin w kalendarzu lubuskich wydarzeń muzycznych, a jednocześnie sygnał do rozkręcenia największej imprezy w województwie.
 • W ostatnim czasie na drogach miasta i powiatu zielonogórskiego doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń, w tym wypadków drogowych, także z udziałem pieszych. Warunki na drogach są zmienne i przez to trudne dla wielu kierujących, dlatego bądźmy ostrożni, jedźmy wolniej i dostosujmy prędkość do sytuacji na drodze.

 • Każdego 10 grudnia w rocznicę podpisania w 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. To już kolejny rok, w którym w obchody włączyła się polska Policja organizując tzw. Tydzień Praw Człowieka w Policji.

 • Dzisiaj zielonogórscy Policjanci wspólnie z Radiem „Eska” jak co roku zorganizowali akcję „Polikołaj”. Policjantom ruchu drogowego w patrolu towarzyszył Mikołaj, który nagrodził kierowców jeżdżących zgodnie z przepisami, a rózgą ukarał za drobne przewinienia.

 • Ciężarówka bożonarodzeniowa Coca-Cola ponownie pojawi się u nas przed Świętami. Co roku, od 1997 roku, amerykański producent napojów Coca-Cola wysyła świąteczną ciężarówkę z Mikołajem w trasie, także przez Polskę.
 • Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj „Smog”, podczas których będą kontrolować poziom emisji spalin do atmosfery, a także stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach powiatu zielonogórskiego. Szczególną uwagę zwrócą na sprawność układu wydechowego, a w działaniach będą wykorzystywać specjalistyczny sprzęt tzw. dymomierz i analizator spalin.

 • W najbliższą środę - 6 grudnia - odbędą się Mikołajki Miejskie. W tym dniu zostanie oficjalnie włączone oświetlenie choinki miejskiej oraz pozostałych świątecznych iluminacji. Początek o godzinie 16:00 na Placu Bohaterów.
  W piątek (15.12) na zielonogórskim deptaku rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do piątku (22.12). Swoje stroiki, anioły, haftowane obrusy, ozdoby choinkowe zaprezentują artyści i rękodzielnicy. Nie zabraknie również artykułów potrzebnych do przygotowania i wzbogacenia potraw wigilijnych.
 • Zielonogórscy policjanci kontynuują kampanię „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”, podczas której będą m.in. sprawdzać prawidłowość i zgodność z przepisami oświetlenia w pojazdach. Podobnie jak w ubiegłym roku każdy kierowca może bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia swojego auta, udając się na wyznaczoną stację kontroli pojazdów. Kilkuminutowe badanie da nam pewność, że podczas jazdy nie będziemy oślepiać światłami innych kierowców, co przyczyni się do poprawy naszego bezpieczeństwa na drodze.

 • Zielonogórscy policjanci po raz kolejny przypominają o ostrożności i przestrzegają przed wpuszczaniem osób obcych do domów. Po raz kolejny dali o sobie znać złodzieje, którzy podstępem weszli do mieszkania i okradli starszą kobietę. Policjanci poszukują sprawców.

 • 6 grudnia w zielonogórskiej hali CRS pojawi się zespół CEZ Nymburk. Mistrzowie Polski rozegrają kolejne spotkania w ramach Basketball Champions League!
 • Zielonogórscy policjanci kolejny raz brali udział w Festiwalu „Pomocna Dłoń” organizowanym w Zespole Szkół Zawodowych P.B.O. w Zielonej Górze. Ideą imprezy jest spotkanie pedagogów i nauczycieli ze specjalistami z różnych dziedzin.

 • Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został on aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

 • Zielonogórscy policjanci po raz kolejny zorganizowali akcję zbiórki krwi. W 2 edycji „Oddajemy krew na Święta” zebrano 10,8 litrów krwi od 24 dawców. Oprócz policjantów dawcami byli też uczniowie LO w Czerwieńsku oraz mieszkańcy Zielonej Góry.