• Egzaminy na pierwsze „Prawo Jazdy”

  11 czerwca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zaproszeni przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie do przeprowadzenia egzaminów na kartę rowerową. Do części praktycznej przystąpili uczniowie w wieku 10 lat, którzy zdali z wynikiem pozytywnym część teoretyczną egzaminu.

 • Takiego wydarzenia jeszcze w Zielonej Górze nie było! W sobotę 15 czerwca odbędzie się I Dzień otwartych piwnic winiarskich.
 • "Cała Polska czyta dzieciom" z policjantami

  W minionym tygodniu w ramach ogólnopolskiej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie czytali bajki dzieciom w Przedszkolu nr 6 w Sulechowie.

 • Policjanta spotkasz na festynie

  W miniony weekend policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie i dzielnicowi z Posterunku Policji w Trzebiechowie uczestniczyli w rodzinnych festynach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w Trzebiechowie i Głuchowie. To była dobra okazja do rozmów z mieszkańcami, a przede wszystkim z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.

 • „Trzeźwe popołudnie” w ramach działań „Alkohol i narkotyki”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą na terenie powiatu kilkudniowe działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Wczoraj zorganizowali w kilku różnych punktach kontrole stanu trzeźwości kierujących. Zielonogórskich funkcjonariuszy w działaniach wspomagali mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp.

 • Dzielnicowi się szkolą

  W ubiegłym tygodniu w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze dzielnicowi z komisariatów i posterunków policji naszego powiatu uczestniczyli w szkoleniu zawodowym.

 • Kierowca autobusu jechał na wycieczkę na „podwójnym gazie”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego uruchomili od 1 czerwca br. stały punkt kontroli autokarów na pętli przy ul. Wrocławskiej, gdzie kontrolują codziennie od kilku do nawet kilkunastu autokarów wyjeżdżających na wycieczki z dziećmi i młodzieżą. Dodatkowo wyjeżdżają także na kontrole do różnych miejscowości powiatu zielonogórskiego. To właśnie podczas jednej z takich wyjazdowych kontroli, zastrzeżenia policjantów wzbudził stan trzeźwości kierowcy, a następnie stan techniczny kolejnego autobusu.

 • Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

  Ładna pogoda oraz ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak również do rekreacji w wodzie i nad wodą. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom podczas finału VI Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 17 maja br., który odbył się we Wrocławiu, Zastępca Komendanta Głównego Policji, mł. insp. Tomasz Szymański zainaugurował trzecią ogólnopolską edycję akcji informacyjno - edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.