• Zatrzymania za nielegalny handel tytoniem bez płacenia podatków. Akcja zielonogórskich policjantów i CBŚP

  Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o produkcję i handel tytoniem bez uiszczenia opodatkowania. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego policjanci szacują na ponad 337 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli ponad pół tony tytoniu.

 • Z inicjatywy dzielnicowych zlikwidowano nielegalny salon gier hazardowych

  Sulechowscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli cztery automaty i zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych działający na terenie Sulechowa. Kary jakie grożą właścicielom wg Ustawy o grach hazardowych to oprócz pozbawienia wolności także grzywna w wysokości nawet 400 tys. zł.

 • W sobotę 16 listopada w legendarnej piwnicy winiarskiej przy ulicy Wodnej 32 odbędzie się Zielonogórskie święto młodego wina. Winnica Miłosza zaprasza od 15.00 do 19.00. Wstęp wolny.
 • Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników drugiego Zielonogórskiego Biegu Niepodległości

  W sobotę 9 listopada odbył się drugi Zielonogórski Bieg Niepodległości. Biegacze wystartowali o 17.00, a nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci, którzy zamknęli ruch na trasie biegu. Policjantów wspierali Strażacy Ochotnicy oraz żołnierze z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku.

 • Godziny otwarcia atrakcji turystycznych i lokali gastronomicznych w Zielonej Górze dnia 11 listopada 2019
 • Zatrzymania, areszty i zabezpieczone ponad pół kilograma narkotyków

  Policjanci z komisariatu w Sulechowie zatrzymali trzy osoby w związku z przestępstwami narkotykowymi. Dwie z nich decyzją sądu zostały aresztowane. Sulechowskim policjantom podczas zatrzymań pomagali funkcjonariusze Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego Policji. W sumie zabezpieczono ponad pół kilograma narkotyków – amfetaminy i marihuany o łącznej czarnorynkowej wartości prawie 23 tys. zł.

 • Zielonogórski policjant w drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierującego

  W dość niespodziewany sposób zakończyła się interwencja zielonogórskiego policjanta, który jadąc na służbę zatrzymał się, żeby pomóc pewnemu kierującemu, widząc że ten utknął na poboczu drogi i nie mógł wyjechać. Sierż. szt. Paweł Jabłonka był przekonany, że mężczyzna potrzebuje pomocy, a tymczasem okazało się, że jest nietrzeźwy i prawdopodobnie dlatego nie mógł opanować swojego pojazdu. 18-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

 • 10 listopada stowarzyszenia Nasze Zatonie organizuje spotkanie poświęcone tematyce Kresów.