• "Cała Polska czyta dzieciom" z policjantami

  W minionym tygodniu w ramach ogólnopolskiej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie czytali bajki dzieciom w Przedszkolu nr 6 w Sulechowie.

 • Policjanta spotkasz na festynie

  W miniony weekend policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie i dzielnicowi z Posterunku Policji w Trzebiechowie uczestniczyli w rodzinnych festynach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w Trzebiechowie i Głuchowie. To była dobra okazja do rozmów z mieszkańcami, a przede wszystkim z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.

 • „Trzeźwe popołudnie” w ramach działań „Alkohol i narkotyki”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą na terenie powiatu kilkudniowe działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Wczoraj zorganizowali w kilku różnych punktach kontrole stanu trzeźwości kierujących. Zielonogórskich funkcjonariuszy w działaniach wspomagali mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp.

 • Dzielnicowi się szkolą

  W ubiegłym tygodniu w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze dzielnicowi z komisariatów i posterunków policji naszego powiatu uczestniczyli w szkoleniu zawodowym.

 • Kierowca autobusu jechał na wycieczkę na „podwójnym gazie”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego uruchomili od 1 czerwca br. stały punkt kontroli autokarów na pętli przy ul. Wrocławskiej, gdzie kontrolują codziennie od kilku do nawet kilkunastu autokarów wyjeżdżających na wycieczki z dziećmi i młodzieżą. Dodatkowo wyjeżdżają także na kontrole do różnych miejscowości powiatu zielonogórskiego. To właśnie podczas jednej z takich wyjazdowych kontroli, zastrzeżenia policjantów wzbudził stan trzeźwości kierowcy, a następnie stan techniczny kolejnego autobusu.

 • Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

  Ładna pogoda oraz ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak również do rekreacji w wodzie i nad wodą. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom podczas finału VI Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 17 maja br., który odbył się we Wrocławiu, Zastępca Komendanta Głównego Policji, mł. insp. Tomasz Szymański zainaugurował trzecią ogólnopolską edycję akcji informacyjno - edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 • NIE ODDAWAJ PIENIĘDZY OSZUSTOM!

  W naszym mieście kolejny raz pojawili się oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon. Niestety jedna z zielonogórzanek przekazała oszustom 6.000 zł, po które zgłosiła się kobieta „z policji”. Przypominamy: „opowieści o wypadkach członków rodziny” czy „tajnych akcjach Policji” to perfidne oszustwo NIGDY NIE PRZEKAZUJCIE PAŃSTWO PIENIĘDZY OBCYM OSOBOM.

 • Powiatowy Finał Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne Wakacje z Lupo”

  Wczoraj (06.06) w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbył się już XX Powiatowy Finał Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne Wakacje z Lupo” dla uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych.

 • UWAGA! ZAPISY NA BIEG Z OKAZJI 100-LECIA POLICJI PRZEDŁUŻONE DO WTORKU

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na ,,Bieg z okazji 100-lecia Policji” organizowany przez Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze w dniu 15 czerwca 2019 roku na terenach przyległych do CRS przy ul.Sulechowskiej.