• Nietrzeźwi i odurzeni niebezpieczni za kierownicą

  Zielonogórscy policjanci niemal codziennie zatrzymują kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub odurzonych narkotykami. Od piątku do wczoraj zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących i jednego pod wpływem narkotyków. Mimo zwiększenia kar wciąż znajdują się nieodpowiedzialni, którzy pod wpływem alkoholu decydują się kierować samochodami i stwarzają tym samym zagrożenie w ruchu drogowym.

 • Okradał automaty z kanapkami w szpitalu. Został rozpoznany na ulicy przez policjanta

  Policjant z komisariatu I zatrzymał mężczyznę, który prawdopodobnie chciał tego dnia włamać się do automatu z kanapkami i napojami. Mężczyzna ten od kilku dni okradał takie automaty znajdujące się w różnych miejscach na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Został rozpoznany na ulicy, gdy szykował się do kolejnego „skoku”.

 • Restauracja Winiarnia Bachus zaprasza miłośników dobrej muzyki, jazzu i popu oraz ciekawych kulinarnych podróżny na wieczór Popowo Jazzowe Historie.
  13 października w klubie Fabryka odbędzie się pierwszy charytatywny konwent tatuażu na rzecz zielonogórskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt!
  Niedziela 13.10. to tak jak i w całej Polsce, w Zielonej Górze również dzień wyborów. Data szczególna i prawdziwe święto. Nie inaczej będzie tego dnia także na Dołku przy Sulechowskiej.
  19 października (sobota) w Konkatedrze pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze odbędzie się koncert Chori Saganensis.

  Kontrola podatkowa Urzędu Skarbowego w firmie - z czym się wiąże?

  Kontrola podatkowa jest procesem w którym kontrolowany zobowiązany jest do dostarczenia osobom upoważnionym wszelkich akt, ksiąg i dokumentów związanych z przedmiotem kontroli. Ma on również swoje prawa, których organ przeprowadzający kontrolę musi przestrzegać. Kontrolowany ma przede wszystkim prawo do udziału w czynnościach kontrolowanych, składania wszelkich zastrzeżeń i wyjaśnień jak i wnoszenia sprzeciwu wobec czynności, które naruszają jego prawa. Jak wygląda kontrola podatkowa, w jakich okolicznościach może występować i z czym dokładnie się wiąże?

  Rodzaje kontroli podatkowych

  Warto wiedzieć, że kontrola podatkowa nie zawsze musi zostać wcześniej powiadomiona. Istnieje szereg następujących sytuacji, w których kontrolowany nie zostanie zawiadomiony i zamiarze wszczęcia kontroli podatkowej. Taka sytuacja pojawia się w okolicznościach w których kontrola dotyczy zasadności zwrotu różnicy podatku. Może zostać ona wszczęta na żądanie organu prowadzącego postępowanie dotyczące przestępstwa. Niezawiadomiona kontrola może również dotyczyć niezgłoszonej do opodatkowania działalności gospodarczej. Może przeciwdziałać działalności związanej z praniem pieniędzy jak i finansowaniem terroryzmu. Sprawdza również zachowanie warunków związanych z zawieszeniem działalności gospodarczej.

  Kontrola niezawiadomiona może również odbyć się w przypadkach, gdy organ kontrolujący posiada informacje na temat prawomocnego skazania przedsiębiorcy o przestępstwa skarbowego. Dotyczy to również przypadku gdy przedsiębiorca jest zobowiązanym w postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Możemy również spodziewać się niezapowiedzianej kontroli w przypadku, gdy nasza siedziba nie ma adresu, a kontrolowany nie ma miejsca zamieszkania, gdyż w takim przypadku doręczanie pism jest bezskuteczne lub po prostu utrudnione. Z całą pewnością warto skorzystać z takiej podatkowej kontroli doradczej.

  Jak wygląda miejsce kontroli podatkowej?

  Kontrola podatkowa przeprowadzana jest głównie w siedzibie kontrolowanego. Odbywa się to w innym miejscu przechowywania wymaganej przez kontrolę dokumentacji. Prowadzona jest również w miejscach związanych z prowadzeniem działalności kontrolowanego – w godzinach jej prowadzenia. Jeżeli księgi podatkowe prowadzone są w miejscu innym niż siedziba kontrolowanego – to ma on obowiązek udostępnić je w miejscu ich przechowywania.

  Czynności związane z kontrolą podatkową mogą być również przeprowadzana w lokalu mieszkalnym, jeżeli kontrolowany prowadził tam swoją działalność. Procedury związane z kontrolą podatkową mogą również odbywać się w siedzibie organu przeprowadzającego kontrolę. Dzieję się tak za zgodną kontrolowanego w przypadku, gdy może to znacznie usprawnić i ułatwić czynności kontrolne. Jest to również rozwiązanie w przypadku gdy kontrolowany zrezygnował z uczestnictwa w czynnościach kontrolnych.

  Kontrola podatkowa jest czynnością często bardzo skomplikowaną i czasochłonną. W zależności od wielkości firmy czas kontroli może znacznie się wydłużać. Kontrolowany ma tu jednak znaczne prawa, których warto być świadomym i z których warto korzystać.

 • Działania „Trzeźwy Kierowca”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj /7.10/ na rondzie przy zjeździe na trasę S3 działania „Trzeźwy Kierowca”, które już od kilku lat spotykają się z coraz większą aprobatą społeczną i dają także wymierne efekty – coraz mniej kierujących decyduje się na jazdę po alkoholu. Niestety tym razem było inaczej. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego, kierującego samochodem dostawczym.

 • Nie wpuszczajmy obcych do mieszkań

  Zielonogórscy policjanci po raz kolejny przypominają o ostrożności i przestrzegają przed wpuszczaniem osób obcych do domów. Po raz kolejny dali o sobie znać złodzieje, którzy podstępem weszli do mieszkania i okradli starsze małżeństwo. Policjanci poszukują sprawców.

 • Kolejny sukces Policji w walce z oszustami działającymi metodą "na policjanta"- zatrzymane 5 osób, jedna aresztowana.

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o wyłudzenie pieniędzy od starszej kobiety metodą „na policjanta”. W ustaleniu tożsamości i zatrzymaniu tych osób pomógł monitoring miejski. To już kolejny sukces zielonogórskich policjantów zajmujących się wykrywaniem i zwalczaniem tego rodzaju przestępczości. Do tej sprawy, na wniosek zielonogórskich policjantów, zatrzymane zostały przez funkcjonariuszy ze Zgorzelca jeszcze dwie inne osoby, a policjanci z Legnicy zatrzymali kolejną, piątą, która decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze została aresztowana.