• Działania Policji zapobiegły wprowadzeniu na rynek narkotyków

  W wyniku działań operacyjnych policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową wraz z funkcjonariuszami Zespołu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali cztery osoby w związku z przestępstwami narkotykowymi. Policjanci zabezpieczyli ponad 200 gramów narkotyków. Dwie z zatrzymanych osób zostały już tymczasowo aresztowane na 3 miesiące.

 • Korytarz życia i jazda na suwak

  Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 5 listopada 2019 r. przygotowaną przez Ministerstwo Infrastruktury nowelizację ustawy - Prawo o ruchu drogowym, wprowadzającą przepisy dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak. Nowe przepisy zaczną obowiązywać po upływie 21 dni od publikacji w Dzienniku Ustaw.

 • Zatrzymania za nielegalny handel tytoniem bez płacenia podatków. Akcja zielonogórskich policjantów i CBŚP

  Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o produkcję i handel tytoniem bez uiszczenia opodatkowania. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego policjanci szacują na ponad 337 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli ponad pół tony tytoniu.

 • Z inicjatywy dzielnicowych zlikwidowano nielegalny salon gier hazardowych

  Sulechowscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli cztery automaty i zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych działający na terenie Sulechowa. Kary jakie grożą właścicielom wg Ustawy o grach hazardowych to oprócz pozbawienia wolności także grzywna w wysokości nawet 400 tys. zł.

 • W sobotę 16 listopada w legendarnej piwnicy winiarskiej przy ulicy Wodnej 32 odbędzie się Zielonogórskie święto młodego wina. Winnica Miłosza zaprasza od 15.00 do 19.00. Wstęp wolny.
 • Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników drugiego Zielonogórskiego Biegu Niepodległości

  W sobotę 9 listopada odbył się drugi Zielonogórski Bieg Niepodległości. Biegacze wystartowali o 17.00, a nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci, którzy zamknęli ruch na trasie biegu. Policjantów wspierali Strażacy Ochotnicy oraz żołnierze z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku.

 • Godziny otwarcia atrakcji turystycznych i lokali gastronomicznych w Zielonej Górze dnia 11 listopada 2019