• Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego włączyli się do prowadzonych dzisiaj ogólnopolskich działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas dzisiejszej służby mundurowi zwrócą szczególną uwagę na sposób zachowanie kierujących samochodami w stosunku do pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. W mieście na głównych ulicach pojawi się więcej policyjnych patroli, które będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.

 • W dniach 12-14 września zapraszamy do miejsca na co dzień niedostępnego dla turystów. To XVIII-wieczna piwnica winiarska w typie bordoskim znajdująca się przy ul. Wodnej 32. Skosztuj w niej lokalnego wina i poczuj klimat podziemnej Zielonej Góry.
  W sobotę, 14 września, o godz. 12.00 wystartuje Korowód Wionobraniowy 2019. W tym roku hasłem przewodnim jest „Cyrk”. Nie zabraknie też nowości.
 • NIECH PIESI NIE GINĄ NA DROGACH

  Dla osób pieszych i kierowców zaczyna się najtrudniejszy dla bezpieczeństwa, zwłaszcza tych pierwszych okres – jesień. Trudne warunki atmosferyczne i coraz szybciej zapadający zmrok, wpływa na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Ale to przede wszystkim od naszego zachowania zależy, czy zbliżająca się jesień upłynie pod znakiem tragicznych zdarzeń drogowym, w których ktoś z naszych najbliższych nie doczeka Bożego Narodzenia, bo zginie pod kołami samochodu. Nie dopuśćmy do tego – zarówno jako kierowcy czy piesi – i bądźmy ostrożni oraz widoczni na drodze.

 • Działania „Trzeźwy Kierowca”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzili dzisiaj na ul. Sulechowskiej działania „Trzeźwy Kierowca”. Jeden z kierujących widząc zbliżającą się kontrolę stanu trzeźwości zawrócił, próbując jej uniknąć. Mężczyzna został zatrzymany – badanie wykazało, że spożywał alkohol.

 • Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uczestników „Winobrania”

  Zielonogórscy policjanci wspierani przez mundurowych z innych powiatów oraz słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników Winobrania i imprez towarzyszących. Codziennie do służby wyrusza ok. 100 policjantów.