• Bezpieczne wakacje 2019

  W Komendzie Głównej Policji odbył się briefing poświęcony m.in. bezpieczeństwu w ruchu drogowym w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Podczas briefingu miała miejsce inauguracja ogólnopolskiego przedsięwzięcia pn. „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019”.

 • 100-lat Policji – 100 lat historii – wyjątkowa wystawa w Muzeum Ziemi Lubuskiej

  19 czerwca 2019 roku (środa) o godzinie 12.00 w gmachu Muzeum Ziemi Lubuskiej odbył się wernisaż wystawy „100-lecie powołania Polskiej Policji” zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze we współpracy z Muzeum Ziemi Lubuskiej.

 • Zapraszamy do Zielonej Góry. Poniżej przedstawiamy godziny otwarcia atrakcji turystycznych oraz wybranych restauracji i kawiarni w dniu 20.06.2019r.
 • Bieg z okazji 100-lecia Polskiej Policji

  W minioną sobotę /15.06/ na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego przy ul. Sulechowskiej odbył się bieg z okazji 100-lecia powołania Polskiej Policji, któremu towarzyszył festyn dla rodzin. W biegu wzięło udział prawie 250 biegaczy, natomiast w biegach dla dzieci wystartowała 100 dzieci w różnych kategoriach. Organizatorami imprezy była Komenda Miejska Policji i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze.

 • Szukasz pomysłu na weekend? W dniach 20 - 23 czerwca w Zielonej Górze odbędzie się Weekend Otwartych Winnic. Poznasz smak zielonogórskiego wina, poczujesz niesamowity klimat winnicy, a twój pobyt wzbogaci kilka ciekawych historii opowiedzianych przez winiarza.
 • Pierwsza pomoc dla policyjnych psów

  W tym tygodniu w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyło się bardzo nietypowe szkolenie – zasady udzielania pierwszej pomocy psom. Policyjni przewodnicy psów z naszego województwa uczestniczyli w zajęciach z wielkim zaangażowaniem – zdrowie ich czworonożnych partnerów w służbie jest dla nich bardzo ważne.

 • Wiemy kto zniszczył gazony na zielonogórskim deptaku

  Do bulwersującego zdarzenia doszło w niedzielę /9.06/ nad ranem na ul. Żeromskiego w Zielonej Górze. Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały nieprzyjemny incydent – kobietę, która idąc deptakiem wyrywała kwiaty z miejskich gazonów. Kobieta została już zatrzymana i usłyszała zarzuty.