• „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” – kampania na rzecz dobrych świateł

  Zielonogórscy policjanci aktywnie włączają się po raz kolejny w kampanię na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach: „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, prowadzoną przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Ta kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. W Zielonej Górze, w określonych terminach, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów w okręgowej stacji kontroli pojazdów „Masa” przy ul. Sulechowskiej 32

 • UWAGA! Zmiany organizacji ruchu w rejonach nekropolii

  Pamiętajmy, że w okresie Wszystkich Świętych w okolicy cmentarzy może zmienić się oznakowanie, a ruchem kierować będą policjanci i w pierwszej kolejności należy stosować się do ich poleceń! Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących i osób odwiedzających groby najbliższych. Szczególnie prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany na ul. Wrocławskiej!

 • Przed nami wielkie piłkarskie święto! W zielonogórskiej hali CRS zostanie rozegrany turniej eliminacyjny Mistrzostw Świata w futsalu.
 • Byliśmy na Targach Kariery

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze oraz SPPP KWP w Gorzowie Wlkp. zachęcali uczniów szkół średnich do wstąpienia do służby w Policji podczas wczorajszych Szkolnych Targów Kariery.

 • Policjanci odznaczeni za wieloletnie oddawanie krwi

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze na wczorajszej Gali 100-lecia PCK otrzymali odznaczenia honorowych dawców krwi z rąk Prezesa Lubuskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

 • "Nauka Jazdy" pod kontrolą

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego po raz kolejny prowadzili na terenie miasta działania prewencyjne, podczas których kontrolowali samochody nauki jazdy. Sprawdzali czy pojazdy są prawidłowo przystosowane do nauki jazdy, a także m.in. kompletność dokumentacji oraz stan trzeźwości zarówno kursantów jak i instruktorów.

 • Policjanci zdążyli na czas i zapobiegli tragedii

  Zielonogórscy policjanci służby patrolowej w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który postanowił odebrać sobie życie. Tylko dzięki doświadczeniu, zaangażowaniu i szybkości działania, policjanci zdążyli na czas.