• Zielonogórscy policjanci na obchodach 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej

  Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł.insp. Jarosław Tchorowski wraz z Komendantem I Komisariatu Policji w Zielonej Górze kom. Wojciechem Trębskim reprezentowali wczoraj zielonogórskich policjantów na uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Dnia Weterana.

 • A TY, KTÓRYM KIEROWCĄ JESTEŚ?

  To jak zachowujesz się na drodze zależy od Ciebie. Włącz myślenie i dbaj o pieszych, którzy w konfrontacji z autem mają małe szanse na wyjście z tego bez szwanku. Szczególnie na początku września, kiedy dla wielu najmłodszych to będzie czas pierwszych wędrówek do szkoły. Miejmy oczy szeroko otwarte i sprawmy, aby uczniowie mogli skupić się na nauce, a nie na trosce o swoje zdrowie czy życie.

 • Działania BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

  Od początku roku szkolnego, zielonogórscy policjanci prowadzą działania pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach działań sprawdzają oznakowanie w rejonach szkół, zachowanie kierujących w tych miejscach i przypominają o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

 • Policyjny pościg w centrum Zielonej Góry. W bagażniku maczeta, kominiarka i łom

  Dwaj zatrzymani, zniszczone samochody i podejrzana zawartość bagażnika. Taki jest wynik wczorajszego pościgu podjętego przez policjantów ruchu drogowego ulicami Zielonej Góry za uciekającym fordem mondeo. Tylko dzięki profesjonalnemu działaniu policjantów nie doszło do tragedii na drodze.

 • Chrońmy samochody bezkluczykowe przed kradzieżą

  Zielonogórscy policjanci mieli w ostatnich tygodniach kilka zgłoszeń o usiłowaniu kradzieży tzw. bezkluczykowych samochodów. Przypominamy, że kluczyki do takich pojazdów należy zabezpieczać przed możliwością zeskanowania sygnału przez złodziei.

 • Przygotowania do WINOBRANIA 2019

  Zielonogórscy policjanci są już przygotowani do imprez związanych z tegorocznymi obchodami Dni Zielonej Góry. Komendant Miejski Policji mł. insp. Jarosław Tchorowski podczas odpraw służbowych przekazał ostatnie wskazówki i sprawdził gotowość podległych służb do działań.

 • Za nami pierwszy weekend Winobrania

  Zielonogórscy policjanci podsumowali pierwsze dwa dni imprezy. Zarówno Winobranie jak i imprezy towarzyszące przebiegały spokojnie, a także bezpiecznie jak na tak dużą liczbę uczestników. Przypominamy jednak o ostrożności i pilnowaniu swoich rzeczy osobistych. W Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze są do odebrania przedmioty znalezione podczas Winobrania: portfele, damska torebka, kurtka i paszport!

 • W dniach 7-15 września 2019 w Zielonej Górze kolejny raz odbędzie się Winobranie. Podczas święta władzę nad miastem przejmuje Bachus – Bóg Wina. Poniżej przedstawiamy program Winobrania 2019!
  Podczas Winobrania 2019 ponownie będziemy mogli wybrać się na jedną z lokalnych winnic. To wszystko za sprawą festiwalu Winobusy! Szczegółowy rozkład jazdy znajdziecie poniżej.
 • W trakcie tegorocznego Winobrania

  Klimatyzacja domowej roboty

  Nagłe, bezlitosne upały bardzo często doskwierają nam latem. Chcielibyśmy korzystać z usług klimatyzacji, ale bardzo często okazuje się to być rozwiązaniem drogim i nie na naszą kieszeń. Jeżeli nie chcesz męczyć się z upałami, nie posiadasz klimatyzacji, a chcesz skutecznie zapewnić sobie komfort termiczny – mamy na to radę! W kilku krokach, za pomocą prostych przedmiotów codziennego użytku, możesz wykonać klimatyzację domowej roboty! Będzie szybko, łatwo, skutecznie i przede wszystkim – za darmo! Potrzebna Ci będzie tylko i wyłącznie miska, solony lód i wentylator!

  Jak wykonać domową klimatyzację?

  Zasada jest tutaj bardzo prosta. Wystarczy, że metalową miskę wypełnisz soloną, zamrożoną wodą. Następnie ustaw wentylator tak, aby strumień powietrza znajdował się tuż nad lodem. Dlaczego należy użyć metalowej miski i solonej wody? Metalowa miska znacznie dłużej utrzymuje ciepło – dlatego jest tutaj idealnym rozwiązaniem. Sól skutecznie obniża temperaturę, w której zamarza woda. Z tego względu lód jest znacznie zimniejszy, a efekt naszego domowego klimatyzatora będzie zdecydowanie bardziej odczuwalny.

  Do tego domowego sposobu idealnie sprawdzą się również plastikowe butelki. Kilka butelek możesz napełnić w 70 procentach wodą i w 10 procentach solą kamienną. Pamiętaj, że woda przy zamarzaniu zwiększa swoją objętość, dlatego warto pozostawić w butelce troszkę wolnego miejsca. Następnie, butelki umieść w misce przed wiatrakiem tak, aby powietrze było w stanie swobodnie przepływać. Topiący się lód będzie znacznie obniżał temperaturę powietrza, a wiatrak skutecznie rozprowadzi ochłodzone powietrze po pomieszczeniu. Można również przemyśleć montaż profesjonalnej klimatyzacji domowej w Poznaniu.

  Wady i zalety klimatyzacji domowej roboty

  Nie będzie tutaj niespodzianką fakt, że taką „instalację” należy regularnie wymieniać. Lód nie będzie wiecznie lodem i szybko się roztopi. Z tego względu musimy mieć przygotowany arsenał zamrożonej, słonej wody – co na pewno jest tutaj ogromnym minusem. Sam sposób nie jest jakoś bardzo efektywny. Punktowe chłodzenia może jednak jak najbardziej się sprawdzić – zwłaszcza w upalne letnie dni. Sam montaż jest bardzo prosty i szybki i możliwy do wykonania w każdych warunkach. Wystarczy dostęp do prądu i nie ma żadnych przeszkód. Nie jest to jednak zbyt przenośne rozwiązanie, gdyż butelki z lodem szybko będą się topić. Cena za takie rozwiązanie jest praktycznie nie odczuwalna!

  Jeżeli męczą Cię upały, nie masz pieniędzy na prawdziwą klimatyzację – wówczas takie rozwiązanie może jak najbardziej się sprawdzić. Wystarczy, że skierujesz nawiew wiatraka na siebie i szybko odczujesz efekt działania solonej wody!