• Policjanci przypominają – zapinajmy pasy bezpieczeństwa

  Zielonogórscy policjanci także biorą udział w ogólnokrajowych działaniach „Pasy bezpieczeństwa”. Patrole ruchu drogowego sprawdzają przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego - stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach.

 • Bezpieczna droga do i ze szkoły

  Policjantki i policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze od początku roku szkolnego spotykają się z uczniami klas 0 i I-III w przedszkolach i szkołach całego powiatu lub przyjmują małych gości w salce edukacyjnej w KMP mówiąc o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 30 września br. na rajd pieszy na trasie: Nowogród Bobrzański, ruiny młyna nad rzeką Brzeźnicą, Drągowina, Kotowice, Haliniec, Piaski-PKS. Trasa liczy pewne 21 km.
  Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli zaprasza w niedzielę 30 września w godz. 11.00 -16.00 na Winobranie w Skansenie.
 • Zatrzymany za udział w oszustwie „na policjanta”

  Zielonogórscy kryminalni dzięki swoim działaniom operacyjnym, zatrzymali w miniony weekend mężczyznę, który zamieszany jest w oszustwo na „policjanta” w ubiegłym tygodniu w Zielonej Górze. Poszkodowana wpłaciła oszustom kilkanaście tysięcy złotych na fałszywe konto.

 • Rzecznik Konsumentów ostrzega: UWAGA na nieuczciwych sprzedawców pieców gazowych i ogrzewaczy wody

  W ostatnim czasie Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Zielonej Górze Pani Kamilla Szymańska otrzymuje skargi konsumentów na nieuczciwe działania niektórych przedstawicieli firm sprzedających piece gazowe i ogrzewcze wody. Do zawarcia umów dochodzi w domu konsumentów, czyli poza lokalem przedsiębiorstwa.

 • Miłe podziękowania

  Wczoraj na adres mailowy rzecznika KMP w Zielonej Górze przyszła bardzo miła wiadomość. Zielonogórzanka dziękuje policjantom za pracę podczas Winobrania. Jest nam bardzo miło, że ciężka służba zostaje doceniona, a takie podziękowania są najlepszą motywacją do pracy.

 • Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

  Dzisiaj /19.09/, już po raz kolejny we wszystkich krajach europejskich prowadzona jest akcja pod nazwą EDWARD (European Day Without A Road Death), czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Do działań również aktywnie włączyli się zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Działania potrwają cała dobę.

 • Odpowie za uszkodzenie ciała bezdomnego

  Dzięki podjętym działaniom operacyjnym, zielonogórscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała innej osoby w ciągu kilku godzin od otrzymania informacji. Sprawca usłyszał już zarzuty, a sąd zdecydował o oddaniu go pod dozór Policji.

 • Działania „TELEFON” zielonogórskiej drogówki

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego dzisiaj przez cały dzień prowadzą działania skierowane do kierujących, którzy podczas jazdy samochodem korzystają z telefonu komórkowego trzymając go w ręku. Za to wykrocznie grozi mandat karny w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych.

 • UWAŻAJMY NA DRODZE

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego codziennie są obecni na drogach powiatu, gdzie oprócz swoich działań prewencyjnych obsługują zdarzenia drogowe – wypadki i kolizje. Czasem są to bardzo trudne zdarzenia – jak śmiertelny wypadek dzisiejszej nocy na S3.