• Sprzedawała podrobione perfumy

  Zielonogórscy policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali kobietę, która na winobraniowym stoisku oferowała do sprzedaży podrobione perfumy i wody toaletowe znanych perfumeryjnych marek. Taki czyn jest przestępstwem, za które grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

 • Bachus z wizytą u zielonogórskich policjantów

  Zielonogórskich policjantów w ich siedzibie odwiedził osobiście sam Bachus, który w czasie Winobrania „rządzi” miastem. Bachus chciał się przekonać jak wygląda praca policjantów nad zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom imprez winobraniowych, a podczas spotkania z Komendantem Miejskim Policji w Zielonej Górze mł. insp. Jarosławem Tchorowskim, udzielił kilku wskazówek i dobrych „boskich” rad.

 • Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 14 września 2018 zielonogórska Palmiarnia będzie niedostępna dla zwiedzających. Obiekt będzie dostępny ponownie 15 września. Zapraszamy.
 • Trzeźwość na miejskim rowerze

  Zielonogórscy policjanci w ostatnim okresie otrzymują informacje, że miejskie rowery używane są przez nietrzeźwe osoby. Jazda rowerem pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem, policjanci kontrolują rowerzystów - także użytkowników rowerów miejskich. Od dnia uruchomienia usługi zatrzymanych zostało 6 osób, które pod wpływem alkoholu jechały miejskimi rowerami.

 • Szczęśliwy finał poszukiwań

  Zielonogórscy policjanci z ciągu zaledwie godziny od zgłoszenia zaginięcia odnaleźli starszą, schorowaną kobietę, która wyszła z domu. Seniorka decyzją lekarza trafiła do szpitala, a policjanci biorący udział w poszukiwaniach mają ogromna satysfakcję, że kolejny raz mogli pomóc.

 • Winobranie 2018. Sprawcy przestępstw kryminalnych zatrzymani przez policjantów.

  Ogromne zaangażowanie zielonogórskich policjantów w zapewnienie porządku i bezpieczeństwa podczas Winobrania skutkuje tym, że mimo bardzo dużej liczby uczestników jest bezpiecznie, natomiast osoby dopuszczające się przestępstw czy wykroczeń ponoszą stosowne konsekwencje. Sprawcy dwóch najpoważniejszych odnotowanych przestępstw zostali już zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Jeden z nich trafił decyzją do aresztu tymczasowego na 2 miesiące.

 • Kolejna polsko-niemiecka konferencja o uzależnieniach

  Zielonogórscy policjanci w ubiegłym tygodniu po raz kolejny wzięli aktywny udział w drugiej już polsko – niemieckiej konferencji pn. “Transgraniczna współpraca w zakresie zwalczania i zapobiegania uzależnieniom w Euroregionie Sprewa – Nysa – Bóbr”. Konferencja tym razem odbyła się w Żarach w ramach Europejskiego Programu INTERREG VA.

 • Poszukujemy świadków wypadku

  Wydział Dochodzeniowo- Śledczy KMP w Zielonej Górze poszukuje świadków śmiertelnego wypadku, który miał miejsce 02.07.2018r około godz. 17.50 na skrzyżowaniu ul. Węgierskiej z ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze. Rowerzysta uderzył w bok samochodu Volkswagen Passat i w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

 • Oferta Polsko – Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Zielonej Górze
 • Winobraniowe działania „Trzeźwy Kierowca”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z policjantami z innych jednostek, delegowanych do Zielonej Góry na czas Winobrania, sprawdzali dzisiaj stan trzeźwości kierujących w różnych miejscach miasta. Niestety podczas działań zatrzymali dwie osoby po alkoholu, m.in. mężczyznę, który wsiadł za kierownicę samochodu dostawczego mając ponad promil alkoholu w organizmie. Wzmożone działania będą kontynuowane, w szczególności w czasie trwającego Winobrania.

 • Za nami pierwszy weekend Winobrania

  Zielonogórscy policjanci podsumowali pierwsze dwa dni imprezy. Zarówno Winobranie jak i imprezy towarzyszące przebiegały w miarę bezpiecznie jak na tak dużą liczbę uczestników. Niestety nie obyło się bez incydentów. Policjanci odnotowali dwa poważniejsze przestępstwa – pobicie i rozbój. Przypominamy o ostrożności i pilnowaniu swoich rzeczy osobistych. Pamiętajmy, że działalności kieszonkowców sprzyja tłok, a także nasza nieuwaga, dlatego robiąc zakupy, spacerując po deptaku czy bawiąc się na imprezach winobraniowych zachowajmy szczególną ostrożność.

 • Luksusowy mercedes odzyskany przez policjantów

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego zielonogórskiej Komendy Miejskiej Policji uzyskali informacje operacyjne o luksusowym samochodzie, który miał być skradziony na terenie Niemiec, a ukrywany na terenie powiatu zielonogórskiego. Kryminalni namierzyli i odzyskali pojazd, a do sprawy zatrzymali dwie osoby.

 • Wspomagają zielonogórskich policjantów podczas Winobrania

  Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł. insp. Jarosław Tchorowski powitał funkcjonariuszy ze Szkoły Policji w Katowicach, którzy w tym roku ponownie będą wspomagać zielonogórskich policjantów podczas zabezpieczenia odbywającego się na starówce „Winobrania”. Dzięki ich wsparciu nad bezpieczeństwem uczestników wszystkich imprez winobraniowych, będzie codziennie czuwało nawet 100 funkcjonariuszy.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.