• Dzielnicowy z komisariatu II przekazał informację, która pozwoliła policjantom z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową ustalić miejsce prowadzenia i zlikwidować plantację ziela konopi. Ogromny nakład pracy i intensywne działania operacyjne prowadzone przez policjantów zwalczających przestępczość narkotykową, doprowadziły do domku na jednym z zielonogórskich osiedli. Nietypowy „ogrodnik” został już decyzją sądu aresztowany na 3 miesiące. Policjanci zabezpieczyli prawie 9 kg ziela konopi.

 • „Nie siedź w domu – chodź z nami”
  Serdecznie zapraszamy do Muzeum Ziemi Lubuskiej w dniu 21.02.2018 r. (środa) o godzinie 17:00
  Oferta Polsko – Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Zielonej Górze
 • Policjanci ruchu drogowego sprawdzają czy w mieście czy kierujący nie naruszają przepisów dotyczących parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych, a także czy osoby korzystające z tych miejsc maja stosowne dokumenty – karty zgodne z obowiązującym nowym wzorem.

 • Wczoraj /15.02/w Komendzie Miejskiej Policji odbyło się kolejne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w lokalach rozrywkowych na terenie Zielonej Góry. Spotkanie to zostało zorganizowane głównie dla pracowników ochrony, ale uczestniczyły w nim także inne osoby z obsługi lokali.

 • To już trzeci dzień w tym tygodniu, kiedy oszuści działający metodą „na wnuczka” próbują zmanipulować i okraść osoby starsze w Zielonej Górze. Kilkanaście telefonów od oszustów odebrali zielonogórzanie w poniedziałek i wtorek, a dzisiaj /piątek/ oszust podający się za funkcjonariusza Policji ponownie zadzwonił do kilku osób. Po raz kolejny prosimy o ostrożność i nieprzekazywanie pieniędzy osobom obcym. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają od nikogo pieniędzy, ani nie informują o prowadzonych działaniach, a jeśli pieniędzy potrzebuje członek naszej rodziny, zadzwońmy do niego sami i sprawdźmy czy tak jest w rzeczywistości.

 • Przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego zielonogórscy policjanci ruchu drogowego coraz częściej organizują działania aby przypomnieć kierującym o konieczności przestrzegania przepisów dotyczących prędkości i nie tylko. Niestety także podczas dzisiejszych działań zatrzymali kierującego, który za swój pośpiech w terenie zabudowanym zapłaci wysoki mandat, a do tego stracił prawo jazdy.

 • W poniedziałek /19 lutego/ rozpoczyna się ,,Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, którego celem będzie zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Zielonogórska policja zorganizuje punkty konsultacyjne oraz uruchomi telefon zaufania.

 • Oferta Polsko – Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Zielonej Górze
 • Zatrzymany kierujący po narkotykach, który był także poszukiwany, dwaj kierujący jadący pomimo orzeczonych przez sąd zakazów i jedna osoba kierująca w stanie nietrzeźwości – to bilans działań zielonogórskich policjantów podczas ostatniej służby. Te zatrzymania są efektem ogromnego zaangażowania policjantów w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu, a w szczególności poprawę bezpieczeństwa na drogach.

 • W związku z trwającymi feriami zimowymi, zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, a w szczególności dzieci. W trakcie ich trwania policjanci zwrócą szczególną uwagę na sposób zachowanie kierujących samochodami w stosunku do pieszych i będą dbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W mieście, na głównych ulicach pojawi się więcej policyjnych patroli, które będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.

 • Zielonogórscy policjanci po raz kolejny przypominają o ostrożności i przestrzegają przed wpuszczaniem osób obcych do domów. Po raz kolejny dali o sobie znać złodziejki, które podstępem weszły do mieszkania i okradły starszą kobietę. Policjanci poszukują sprawczyń.