Poniżej dostępne są godziny otwarcia Polsko - Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w trakcie Winobrania.
 • Przygotowania do Winobrania

  Zielonogórscy policjanci są już przygotowani do imprez związanych z obchodami Dni Zielonej Góry, zwanych Winobraniem. Komendant Miejski Policji mł. insp. Jarosław Tchorowski podczas odprawy służbowej przekazał ostatnie wskazówki i sprawdził gotowość podległych służb do działań.

 • Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze

  Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy miejskiej spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze i przypomnieli najmłodszym o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze. Nie zabrakło też ćwiczeń praktycznych.

 • Poszukiwany 3 listami gończymi diler narkotykowy zatrzymany przez policjantów po służbie

  O tym, że policjantem jest się cały czas, nawet w czasie wolnym od pracy, zielonogórscy policjanci przekonali nas nie raz. W ostatnią sobotę przekonali nas także jak ważna i nieoceniona jest współpraca pomiędzy policjantami różnych wydziałów. Tym razem funkcjonariusz Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową podczas zakupów zauważył poszukiwanego mężczyznę i zatrzymał go wspólnie z kolegą z Wydziału Kryminalnego. Obaj policjanci byli w czasie wolnym od służby.

 • Oszustwo na wnuczka, działanie policjantów i uratowane oszczędności życia

  Kryminalni z II komisariatu w Zielonej Górze zapobiegli utracie kilkudziesięciu tysięcy złotych przez starszą zielonogórzankę. 80-latka padła ofiarą oszustów działających metodą „na wnuczka” i tylko szybka reakcja córki i zaangażowanie policjantów uchroniły ją przed utratą oszczędności życia.

 • Od sierpnia 2018 r. uruchomiona została wypożyczalnia rowerów miejskich w Zielonej Górze!
 • Policjanci zadbają o bezpieczeństwo ostatniego weekendu wakacji

  Za kilka dni początek roku szkolnego, a przed nami ostatni wakacyjny weekend. Policjanci ruchu drogowego będą szczególnie dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać w tym czasie na wypoczynek lub będą wracać po wakacjach do swoich domów. Wyruszając w drogę pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie!

 • „Bezpieczna droga do szkoły”

  W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym, zielonogórscy policjanci rozpoczęli działania pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach działań już teraz sprawdzają oznakowanie w rejonach szkół, a także zachowanie kierujących w tych miejscach i przypominają o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Głównym celem działań jest przede wszystkim zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem pieszych, a także innych uczestników ruchu drogowego w tym szczególnym czasie.

 • Kolejna osoba padła ofiarą oszustów działających metodą „na wnuczka”

  Prosimy osoby starsze o ostrożność w kontaktach telefonicznych, szczególnie gdy osoba po drugiej stronie słuchawki chce od nas pieniędzy. Pamiętajmy, że nie należy wierzyć w historie, które ktoś opowiada nam przez telefon. Ofiarą manipulacji oszustów działających metodą „na wnuczka” padła wczoraj po południu starsza zielonogórzanka, która wierząc, że rozmawia z policjantami oddała im kilkadziesiąt tys. zł.

 • Dwa dni, sześć zdarzeń drogowych – policjanci proszą o ostrożność

  Podczas minionego weekendu na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do sześciu zdarzeń drogowych w tym wypadków, w których ucierpieli m.in. rowerzyści. W dwóch przypadkach kierujące pojazdami kobiety okazały się być nietrzeźwe, w kolejnym doszczętnie spłonął samochód, którego kierujący uderzył w drzewo.

 • Działania „TIR”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj działania profilaktyczne pod hasłem „Tir”, podczas których będą sprawdzać przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących samochodami ciężarowymi. Mundurowi zwrócą przede wszystkim uwagę na wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i blokowanie dróg, a także stan trzeźwości kierujących.