• Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów”. Aby wziąć udział konkursie nie można mieć więcej niż 16 lat, należy wykonać pracę dowolną techniką rysunkową, malarską lub komputerową pozwalającą na utrwalenie obrazu na arkuszu o formacie od A4 do A3. Termin nadsyłania prac - 5 marca 2018r.

 • Zielonogórscy policjanci włączają się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach działań profilaktycznych w lutym organizują spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą – uczniami szkół podstawowych i średnich poświęcone problematyce cyberprzemocy oraz bezpieczeństwu w Internecie.

 • Sulechowscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie budynku gospodarczego. Sąd Rejonowy w Świebodzinie zdecydował o jego aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

 • Przypominamy o trwającym konkursie !!! Zima bywa zmienna i potrafi przybierać wiele niezwykłych form. Ta pora roku ma ogromny potencjał i moc nieprzewidywalnej, czasami groźnej aury. Jej różnorodność pozwala na stworzenie efektownych fotografii. Zainspirujcie się tymi zachwycającymi widokami i pokażcie nam Zieloną Górę w zimowej szacie. Czekamy na wasze zdjęcia. Liczymy na fotki ze smartfonów, a także te profesjonalne! Zapraszamy do udziału w konkursie "Foto Zima w Zielonej Górze".
 • Ostatni weekend minął pod znakiem działań „Dyskoteka”, mających na celu eliminowanie z dróg nietrzeźwych, a także kierujących będących pod działaniem narkotyków. Te wzmożone działania miały także zapewnić spokój i bezpieczeństwo mieszkańcom naszego miasta i wszystkim osobom bawiącym się na imprezach dyskotekowych i w pubach.

 • Policjanci z zielonogórskiej drogówki zatrzymali dzisiaj rano obywatela Ukrainy kierującego samochodem ciężarowym DAF. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu - został zatrzymany w policyjnym areszcie.

 • Policjanci w całym kraju podejmują wiele działań i inicjatyw, żeby poprawić bezpieczeństwo na drogach. Niestety bez współpracy ze strony kierujących – przestrzegania przepisów, nie prowokowania sytuacji niebezpiecznych czy unikania zachowań brawurowych – będzie bardzo trudno. O przykładach lekkomyślnych i niebezpiecznych zachowań na drogach można pisać bez końca, a policyjne statystyki są alarmujące!

 • Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oprócz niezbędnego wyposażenia zabierają od kilku dni do służby także terminale płatnicze. Dzięki temu osoby ukarane mandatem za wykroczenia mogą zapłacić mandat za pomocą karty płatniczej. Chętnych nie brakuje!

 • Policjanci z Sulechowa zaskoczyli właściciela skradzionego w Nietkowicach roweru. Odzyskali pojazd zanim pokrzywdzony złożył oficjalne zawiadomienie o jego kradzieży. Sprawcami okazali się dwaj nieletni i ich 17-letni kolega, który będzie odpowiadał jak dorosły. Rower został zwrócony szczęśliwemu właścicielowi.

 • Bez Oddziałów Prewencji ani rusz. Nie tylko zabezpieczanie imprez masowych. Nie tylko codzienne starania o zapewnienie bezpieczeństwa. To także troska o najwyższe wartości. We wtorek /30 stycznia/ policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. st. sierż. Paweł Kiżuk i sierż. Mateusz Lechki w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki szybkiej reakcji policjanci zdążyli zdjąć desperatowi pętlę z szyi. Mężczyzna został odwieziony do szpitala.

 • Serdecznie zapraszamy 9 lutego br., o godzinie 17:00 do Muzeum Ziemi Lubuskiej
 • Zielonogórscy policjanci prowadzą działania pn. ,,Bezpieczna szkoła”, podczas których będą dbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W ramach działań sprawdzają oznakowanie w rejonach szkół, zachowanie kierujących w tych miejscach i przypominają o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Ponadto legitymują podejrzanie zachowujące się osoby przebywające w okolicach szkół i przedszkoli.