• Znaczna ilość narkotyków i dopalacze zabezpieczone przez policjantów. 4 osoby zatrzymane, jedna aresztowana.

  W ciągu ostatniego tygodnia policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali kolejne osoby, które usłyszały zarzuty za przestępstwa narkotykowe. Jedna z nich została decyzją sądu aresztowana tymczasowo na 3 miesiące. Żadna z zatrzymanych osób nie była wcześniej notowana za przestępstwa narkotykowe.

 • Policjanci odzyskali skradzioną mazdę wartą ok. 80 tys. zł. Kierowca był poszukiwany i pod wpływem narkotyków.

  Policyjny „nos” nie zawiódł policjantów ruchu drogowego, którzy na jednym z parkingów w centrum miasta postanowili skontrolować mężczyznę kierującego osobową mazdą na niemieckich numerach rejestracyjnych. Policjanci zatrzymali kierującego, a samochód trafił na parking strzeżony.

 • Pies, który nosi odblaski

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego podczas służby zauważyli w lesie błąkającego się psa. Pomimo, że zwierzę znajdowało się dosyć daleko od drogi, zwróciło ich uwagę bo miało założoną kamizelkę odblaskową. Właściciel był bardzo wdzięczny za odnalezienie swojego pupila.

 • Awaryjne lądowanie i pożar samolotu w Babimoście

  Na lotnisku w Babimoście awaryjnie lądował samolot pasażerski, a po wylądowaniu doszło do pożaru silnika i podwozia – taką informację otrzymał dyżurny z Komisariatu Policji w Sulechowie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, jednak przeprowadzona akcja ratownicza, ewakuacja i opatrywanie rannych oraz współdziałanie służb były jak najbardziej realne.

 • Policjanci na zajęciach z przedszkolakami

  Od początku bieżącego roku szkolnego zielonogórscy policjanci przeprowadzają spotkania edukacyjne z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego "LUPO". W spotkaniach uczestniczą dzieci z klas I – IV, a także "zerówek" przygotowujący się do dalszej edukacji w przedszkolach i szkołach.

 • Potrącił chłopca. Wszystko nagrał monitoring

  Od kilku tygodni na terenie Zielonej Góry działa miejski monitoring. Nagrania z kamer monitorujących są pomocne w pracy policjantów, chociażby przy ustalaniu sprawców aktów wandalizmu, kradzieży czy kolizji. Kilka dni temu, podczas wyjaśniania okoliczności kolizji w centrum miasta pracownik komendy miejskiej Policji w Zielonej Górze zauważył niebezpieczne zdarzenie.

 • Zapraszamy Was na kolejną Nocną Masę Krytyczną. Jak zwykle ruszamy z placu Bohaterów. W tym roku wjedziemy na zbudowaną właśnie rowerostradę Zielona Strzała, aby dojechać na plac przed nową kładką pieszo-rowerową u zbiegu ulic Sikorskiego, Głowackiego i Kożuchowskiej.
 • Nietrzeźwi nastolatki skradzionym pojazdem demolowali inne auta. Jeden z nich był poszukiwany

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy jadąc skradzionym wcześniej samochodem, rozbili kilkanaście innych pojazdów zaparkowanych na jednym z osiedli. Obaj byli nietrzeźwi. Policjanci wyjaśniają, który z nich kierował.

 • Zielonogórscy policjanci na zajęciach z klasami policyjnymi

  Zespół Komunikacji Społecznej zielonogórskiej komendy miejskiej Policji zorganizował i przeprowadził, przy udziale policjantów różnych pionów, zajęcia dla uczniów klasy policyjnej z Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie. Funkcjonariusze mówili m.in. o tym, że „Policjant” to zawód dla ludzi z pasją. Jest wymagający, ale także dużo daje w zamian, a każdy dzień przynosi coś nowego i wyjątkowego.

 • Zapraszamy wszystkich zagorzałych tuningowców z Zielonej Góry i okolic na zakończenie sezonu 2018.
  Zapraszamy na ostatni w tym roku spacer winiarski.
  2 października zapraszamy na pierwszy mecz Stelmetu Enei BC Zielona Góra w sezonie 2018/2019.
 • Kolejne sukcesy w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

  Tylko w ciągu ostatnich 3 miesięcy funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zatrzymali 11 osób za przestępstwa narkotykowe, a ponadto odkryli i zlikwidowali na terenie powiatu zielonogórskiego 5 upraw konopi. Dzięki działaniom policjantów, w tym roku nie trafiło na rynek już kilkanaście kilogramów narkotyków.

 • Policjanci przypominają – zapinajmy pasy bezpieczeństwa

  Zielonogórscy policjanci także biorą udział w ogólnokrajowych działaniach „Pasy bezpieczeństwa”. Patrole ruchu drogowego sprawdzają przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego - stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach.