• Zielonogórscy policjanci w czasie minionego weekendu zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących i jednego pod wpływem narkotyków. Mimo zwiększenia kar wciąż znajdują się nieodpowiedzialni, którzy pod wpływem alkoholu decydują się kierować samochodami i stwarzają tym samym zagrożenie w ruchu drogowym.

 • Wczoraj w naszym powiecie kolejny raz pojawili się oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon. 74-letnia mieszkanka Sulechowa oddała oszustom niemal 20.000 złotych przekonana, że pomaga synowej która spowodowała wypadek. Dyżurny Komisariatu odebrał również kilka zgłoszeń o podejrzanych telefonach od osób, które nie dały się oszukać.

 • Niskie temperatury dają się we znaki osobom potrzebującym, a w szczególności bezdomnym, dlatego zielonogórscy policjanci wraz z pracownikami noclegowni sprawdzają miejsca pobytu takich osób i oferują im swoją pomoc. Dzisiaj odwiedzili kilkanaście miejsc, w których przebywają osoby bezdomne, aby sprawdzić jak są przygotowane do nadchodzącej zimy i przekazać informacje m.in. o miejscach gdzie mogą się ogrzać. Jedna z osób prosiła policjantów o pomoc.

 • Zielonogórscy policjanci wczoraj po południu uratowali dwie osoby – kobietę, która zgubiła się i groziło jej niebezpieczne wychłodzenie organizmu oraz mężczyznę, którego zachowanie mogło doprowadzić do samobójstwa. Uratowani zostali umieszczeni w szpitalach.

 • Zima w końcu dotarła do Zielonej Góry i oprócz pięknych widoków przysparza niestety problemów kierowcom i pieszym. Padający śnieg, pośniegowe błoto na ulicach, miejscami oblodzenia – to wszystko nie sprzyja uczestnikom ruchu drogowego. Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do tych warunków.

 • Zielonogórscy policjanci wzięli udział w szkoleniu dotyczącym obsługi terminali płatniczych, dzięki którym ukarany będzie mógł zapłacić mandat na miejscy przy użyciu kart płatniczych lub telefonów komórkowych. Przeszkoleni policjanci w najbliższych dniach ruszą do służby wyposażeni m.in. w takie urządzenia.

 • Zielonogórscy policjanci w listopadzie 2017 roku rozpoczęli cykl spotkań edukacyjnych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w w ramach Wojewódzkiego Programu Antydopalaczowego pn. “DOPALAM się SOBĄ”. W każdym miesiącu spotykają się z młodzieżą z różnych szkół naszego powiatu.

 • Zielonogórscy policjanci podczas patrolowania miasta zauważyli na jednej z ulic dym wydobywający się z pustostanu. Z budynku wyprowadzili dwie osoby i wezwali straż pożarną, która ugasiła rozpalony w nieodpowiedni sposób piec.

 • Od dzisiaj /15.01/ obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze pełni komisarz Krzysztof Gajda, który dotychczas był Naczelnikiem Sztabu Policji.

 • Zastępca Dyżurnego zielonogórskiej KMP mł.asp. Paweł Pępkowski wczoraj rano wracając do domu po służbie zatrzymał na trasie S-3 samochód, który kierowany był przez nietrzeźwego obywatela Ukrainy. Podejrzewany o kierowanie pojazdem miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

 • Wczoraj w nocy zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w ostatniej chwili uratowali młodego mężczyznę, który postanowił odebrać sobie życie. Tylko dzięki doskonałej pracy dyżurnego, szybkiej reakcji, zdecydowaniu i zaangażowaniu, policjanci zdążyli na czas. Mężczyzna z ranami kłutymi, w ciężkim stanie trafił do szpitala.

 • Po raz pierwszy w historii w jednym przedstawieniu wykorzystana zostanie tradycyjna scena baletowa i lód, na których wystąpi rosyjski balet klasyczny pod kierownictwem HASANA USMANOVA!