• Dzielnicowi na rowerach kontrolują kąpieliska

  Dzisiaj po raz pierwszy dzielnicowi z I Komisariatu Policji w Zielonej Górze asp. Arkadiusz Goszczyński i mł.asp. Wojciech Kołpaczek pełnią swoją służbę w patrolu rowerowym. Kontrolują kąpieliska i wały nadodrzańskie w rejonie Zaboru i Przytoku. Poruszanie się jednośladem umożliwia mundurowym szybkie i sprawne dotarcie w takie miejsca, gdzie dojazd radiowozem nie jest możliwy.

 • Dzięki czujności policjantów ranne dziecko trafiło do szpitala

  Zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej, w mieszkaniu znaleźli dziecko z ranami głowy. Dziecko natychmiast trafiło do szpitala, a rodzice zatrzymani w policyjnym areszcie. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. O sytuacji został powiadomiony Sąd Rodzinny.

 • Nie daj się oszukać „NA POLICJANTA”

  W naszym powiecie znów grasowali oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon. W środę usiłowali oszukać dwoje zielonogórzan wmawiając im, że policjanci prowadzą tajną akcję przeciwko oszustom „na wnuczka”. Starsze małżeństwo na szczęście nie straciło oszczędności swojego życia – w porę orientując się, że telefon od rzekomego „policjanta” to kłamstwo.

 • PATRYK DUDEK I BARTOSZ ZMARZLIK W KAMPANII NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA MOTOCYKLISTÓW

  Lubuska Policja wspólnie z partnerami z Brandenburgii realizuje projekt „Mistrzowie dwóch kółek” poświęcony bezpieczeństwu motocyklistów. W przedsięwzięciu tym możemy liczyć na gwiazdy światowego speedwaya - Patryka Dudka i Bartosza Zmarzlika, którzy w specjalnie przygotowanym spocie przekonują o tym, że na drodze warto jeździć ostrożnie.

 • Komendant oraz Burmistrz wspólnie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Sulechowa

  Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł.insp. Jarosław Tchorowski oraz Burmistrz Sulechowa Pan Ignacy Odważny podpisali wczoraj (19.07) Porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie obsługi oraz reakcji na zdarzenia ujawnione na obszarze objętym działaniem Monitoringu Miejskiego Miasta Sulechów.

 • Działania „Trzeźwy Kierowca”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzili dzisiaj w centrum miasta działania „Trzeźwy Kierowca”. Kolejny raz okazało się, że prowadzona od kilku lat akcja jest potrzebna – dzisiaj zatrzymali 3 kierujących po alkoholu.

 • Popełniał przestępstwa, usłyszał zarzuty i trafił do aresztu

  Dzięki determinacji i działaniom policjantów z I komisariatu Policji, jeden z mieszkańców Zielonej Góry, który ma na swoim koncie liczne kradzieże i włamania, spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie – zadecydował o tym Sąd Rejonowy w Zielonej Górze po zapoznaniu się z zebranym przez policjantów materiałem dowodowym. Mężczyzna okradał pacjentów zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego.

 • Nietrzeźwa matka spacerowała z rocznym dzieckiem

  W poniedziałek wieczorem Dyżurny KMP w Zielonej Górze otrzymał informację, że po Osiedlu Pomorskim spaceruje z dziecięcym wózkiem kobieta, która wygląda na pijaną. Patrol wysłany na miejsce potwierdził tę informację, a badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w organizmie 2 promile alkoholu.

 • Policjanci zdążyli na czas

  Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. pełniący służbę na terenie Zielonej Góry podczas działań poszukiwawczych odnaleźli młodego mężczyznę, który zagroził, że odbierze sobie życie. Dzięki doświadczeniu, zaangażowaniu i szybkości działania, policjanci zdążyli na czas. W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było kilkudziesięciu zielonogórskich funkcjonariuszy.

 • Serdecznie zapraszamy do Zielonej Góry i okolic w dniach 13.07. – 15.07.2018. Przed nami między innymi uroczyste otwarcie festiwalu "Oblicza Tradycji".
  Serdecznie zapraszamy do Zielonej Góry i okolic w dniach 20.07. – 22.07.2018. Przed nami przede wszystkim III Piknik Naukowy i Święto miodu.
  Już w tę sobotę (21 lipca) czeka na was moc atrakcji w ramach Pikniku Naukowego! w czasie imprezy zapoznamy się z pracą technika kryminalistyki lub też dowiemy się podstaw programowania robotów.
  W nadchodząca niedzielę (22 lipca) w godz. 11.00 – 17.00 zapraszamy serdecznie do skansenu na Święto miodu. Wydarzenie zaprezentuje tradycję i teraźniejszość związaną z pszczelarstwem.
 • Świętował swój awans zatrzymując sprawcę kradzieży

  Zielonogórski policjant ruchu drogowego starszy posterunkowy Marcin Sala, który wczoraj /17.07/odebrał z rąk Wojewody Lubuskiego awans na wyższy stopień służbowy, w kilka godzin później, w swoim wolnym czasie, zatrzymał po pościgu sprawcę kradzieży. W ten sposób przypieczętował swój awans i potwierdził, że zasługuje na uznanie, a jednocześnie udowodnił, że policjantem jest się przez całą dobę i że jest to praca dla ludzi wyjątkowych.

 • Uroczyste obchody Święta Policji w Zielonej Górze

  24 lipca to dzień, w którym wszyscy policjanci w kraju obchodzą swoje święto. Ten dzień to także okazja do wręczenia awansów, odznaczeń i nagród. Obchody Święta Policji w Zielonej Górze odbyły się natomiast już dzisiaj, 17 lipca na placu przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 40.

 • Roxi z wizytą u przedszkolaków

  Zielonogórscy policjanci również w czasie wakacji odwiedzają przedszkola oraz spotykają się z dziećmi i młodzieżą na kolonach czy obozach. Dzisiaj przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Zielonej Górze odwiedziła ulubienica Roxi – policyjny pies wraz ze swoim przewodnikiem asp.szt. Tomaszem Krakowiakiem.

 • Odpowiedzą za nielegalny połów ryb

  O tym , że człowiek uczy się całe życie nie trzeba nikogo przekonywać. Zapomnieli o tym jednak dwaj mieszkańcy gminy Sulechów, którzy z akumulatorem i przetwornica prądu wybrali się na ryby chcąc się przekonać czy w ten sposób da się coś złowić. Tym razem sami zostali „złowieni”. Tę lekcję z pewnością zapamiętają na długo, bo konsekwencje takiego czynu to grzywna lub nawet kara pozbawienia wolności.