10 marca 2018 roku (sobota) zapraszamy Państwa na występ najsłynniejszej rosyjskiej grupy baletowej. Moscow City Ballet tradycyjnie wystąpi wiosną w Polsce. Tym razem tancerzy będziemy podziwiać w Zielonej Górze.
Ultramaraton Zielonogórski to licząca 103 km trasa, biegnąca nowymi granicami miasta!
  • Dowódca Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji mł. insp. Sławomir Łukaszewicz zauważył w nocy z okna dwóch mężczyzn, którzy włamywali się do zaparkowanego w pobliżu jego bloku samochodu. Natychmiast powiadomił dyżurnego Policji i sam wybiegł aby zatrzymać mężczyzn. Sprawców zatrzymał wspólnie z policjantami służby patrolowej.

  • Od dzisiaj /12 stycznia/ Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze podinsp. Piotr Fabijański pełni obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., natomiast na stanowisku komendanta miejskiego zastąpił go mł. insp. Jarosław Tchorowski. Podinsp. Piotr Fabijański kierował zielonogórską jednostką przez ponad 14 miesięcy.

  • Zielonogórski policjant aspirant Mariusz Cielepa, instruktor Kick boxingu, karate Kyokushin i MMA wygrał plebiscyt zorganizowany przez Gazetę Lubuską. Mariusz został Trenerem Roku 2017 województwa lubuskiego otrzymując 1914 głosów. Policjant od wielu lat trenuje dzieci, a jeden z jego podopiecznych zdobył tytuł Mistrza Europy w karate Kyokushin.

  • Od wczoraj na naszych drogach gęste mgły, które mogą utrzymać się jeszcze kilkanaście godzin. Prosimy wszystkich kierujących o ostrożną, rozważną jazdę i dostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących aktualnie na drogach. Pamiętajmy także o zgodnym z przepisami stosowaniu świateł przeciwmgłowych.

  • Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków i natężenia ruchu na drogach. Zachowajmy szczególną ostrożność zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Od kilku dni warunki na drogach są zmienne i przez to trudne, miejscami może być ślisko, a wieczorem i nad ranem miejscami mogą występować mgły utrudniające widoczność.

  • W minioną sobotę zielonogórscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży, która niestety była wynikiem nieostrożności osoby okradzionej. Złodziej wszedł do mieszkania przez niezamknięte drzwi i ukradł wiszącą w przedpokoju torebkę.

  • Już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia 2018 roku, odbędzie się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem sztab WOŚP znajduje się w Zielonej Górze. Poniżej program wydarzenia.
  • Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas minionego weekendu zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Ale to nie jedyne przewinienia jakie na swoim koncie mieli kontrolowani podczas działań weekendowych kierujący. Aż 330 z nich popełniło inne wykroczenia. Najwięcej jak zwykle było przekroczeń dopuszczalnej prędkości.

  • Zielonogórscy policjanci kryminalni dzięki swojemu doświadczeniu odkryli po kilku minutach rozmowy, że kobieta która zawiadomiła o napadzie i kradzieży 56 tys. złotych kłamała. Żadnego przestępstwa nie było – kobieta bała się przyznać rodzinie, że straciła pieniądze. Za fałszywe zawiadomienie – grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

  • Zielonogórski policjant st asp. Maciej Matuszewski będący po służbie zatrzymał sprawców kradzieży sklepowej. Kobieta i mężczyzna, którzy wynieśli alkohol szybko przekonali się, że takie ryzyko nie jest opłacalne - zostali ukarani mandatami – po 500 zł.