• Popełniał przestępstwa, usłyszał zarzuty i trafił do aresztu

  Dzięki determinacji i działaniom policjantów z I komisariatu Policji, jeden z mieszkańców Zielonej Góry, który ma na swoim koncie liczne kradzieże i włamania, spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie – zadecydował o tym Sąd Rejonowy w Zielonej Górze po zapoznaniu się z zebranym przez policjantów materiałem dowodowym. Mężczyzna okradał pacjentów zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego.

 • Nietrzeźwa matka spacerowała z rocznym dzieckiem

  W poniedziałek wieczorem Dyżurny KMP w Zielonej Górze otrzymał informację, że po Osiedlu Pomorskim spaceruje z dziecięcym wózkiem kobieta, która wygląda na pijaną. Patrol wysłany na miejsce potwierdził tę informację, a badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w organizmie 2 promile alkoholu.

 • Policjanci zdążyli na czas

  Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. pełniący służbę na terenie Zielonej Góry podczas działań poszukiwawczych odnaleźli młodego mężczyznę, który zagroził, że odbierze sobie życie. Dzięki doświadczeniu, zaangażowaniu i szybkości działania, policjanci zdążyli na czas. W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było kilkudziesięciu zielonogórskich funkcjonariuszy.

 • Serdecznie zapraszamy do Zielonej Góry i okolic w dniach 13.07. – 15.07.2018. Przed nami między innymi uroczyste otwarcie festiwalu "Oblicza Tradycji".
  Serdecznie zapraszamy do Zielonej Góry i okolic w dniach 20.07. – 22.07.2018. Przed nami przede wszystkim III Piknik Naukowy i Święto miodu.
  Już w tę sobotę (21 lipca) czeka na was moc atrakcji w ramach Pikniku Naukowego! w czasie imprezy zapoznamy się z pracą technika kryminalistyki lub też dowiemy się podstaw programowania robotów.
  W nadchodząca niedzielę (22 lipca) w godz. 11.00 – 17.00 zapraszamy serdecznie do skansenu na Święto miodu. Wydarzenie zaprezentuje tradycję i teraźniejszość związaną z pszczelarstwem.
 • Świętował swój awans zatrzymując sprawcę kradzieży

  Zielonogórski policjant ruchu drogowego starszy posterunkowy Marcin Sala, który wczoraj /17.07/odebrał z rąk Wojewody Lubuskiego awans na wyższy stopień służbowy, w kilka godzin później, w swoim wolnym czasie, zatrzymał po pościgu sprawcę kradzieży. W ten sposób przypieczętował swój awans i potwierdził, że zasługuje na uznanie, a jednocześnie udowodnił, że policjantem jest się przez całą dobę i że jest to praca dla ludzi wyjątkowych.

 • Uroczyste obchody Święta Policji w Zielonej Górze

  24 lipca to dzień, w którym wszyscy policjanci w kraju obchodzą swoje święto. Ten dzień to także okazja do wręczenia awansów, odznaczeń i nagród. Obchody Święta Policji w Zielonej Górze odbyły się natomiast już dzisiaj, 17 lipca na placu przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 40.

 • Roxi z wizytą u przedszkolaków

  Zielonogórscy policjanci również w czasie wakacji odwiedzają przedszkola oraz spotykają się z dziećmi i młodzieżą na kolonach czy obozach. Dzisiaj przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Zielonej Górze odwiedziła ulubienica Roxi – policyjny pies wraz ze swoim przewodnikiem asp.szt. Tomaszem Krakowiakiem.

 • Odpowiedzą za nielegalny połów ryb

  O tym , że człowiek uczy się całe życie nie trzeba nikogo przekonywać. Zapomnieli o tym jednak dwaj mieszkańcy gminy Sulechów, którzy z akumulatorem i przetwornica prądu wybrali się na ryby chcąc się przekonać czy w ten sposób da się coś złowić. Tym razem sami zostali „złowieni”. Tę lekcję z pewnością zapamiętają na długo, bo konsekwencje takiego czynu to grzywna lub nawet kara pozbawienia wolności.

 • Serdecznie zapraszamy do Zielonej Góry i okolic w dniach 13.07. – 15.07.2018. Przed nami między innymi uroczyste otwarcie festiwalu "Oblicza Tradycji".
 • OSTROŻNIE NAD WODĄ

  Słoneczne dni i wysoka temperatura powodują, iż wszelkie akweny cieszą się wielką popularnością. Policja w całym kraju prowadzi kampanię edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Również zielonogórscy policjanci kontrolują zarówno oficjalne jak i „dzikie” kąpieliska. Przypominamy, że nad wodą musimy zachować zdrowy rozsądek i postępować ostrożnie.

 • Kolejny ciekawy weekend przed nami! Tym razem zapraszamy serdecznie w niedzielę 15 lipca do Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze – Ochli.
 • Bez powodu zniszczyła kilka samochodów

  Policjanci z komisariatu w Sulechowie zatrzymali kobietę, która zniszczyła cztery pojazdy na parkingu przed jednym z lokali. Sprawczyni była nietrzeźwa, miała ponad 2 promile, a straty przez nią spowodowane to ponad 8 tys. zł.

 • Sprawdzamy przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

  W związku z sygnałami od mieszkańców, zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzają sytuację w całym mieście i m.in. przestrzeganie przepisów ruchu drogowego takich jak zakazu wjazdu pojazdów nieuprawnionych.