• Zielonogórscy policjanci dbali o porządek i bezpieczeństwo osób biorących udział w uroczystościach związanych ze Świętem Trzech Króli. Dzięki doskonałej współpracy z organizatorami i przedstawicielami innych służb - Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Sztabu Ratownictwa Medycznego - uroczystości przebiegły bez zakłóceń.

 • Dzięki czujności sąsiadów, policjanci i strażacy uratowali starszą kobietę, która przewróciła się w swoim mieszkaniu i sama nie mogła wstać. Wołania kobiety o pomoc usłyszała sąsiadka, która powiadomiła policję. Aby ją ratować, policjanci wezwali do pomocy strażaków, a ci nie zawahali się wyważyć drzwi. Starsza kobieta trafiła do szpitala.

 • Szanowni turyści, jeżeli Waszym marzeniem jest zwiedzenie najpiękniejszych parków narodowych Stanów Zjednoczonych to zachęcamy do wspólnego wyjazdu z jednym z mieszkańców naszego miasta, Donatem Hadrychem. W miesiącu maju zamierza on prywatnie zorganizować 2-tygodniowy wyjazd do którego przygotowuje się od wielu miesięcy.
 • Przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego zielonogórscy policjanci ruchu drogowego coraz częściej organizują działania aby przypomnieć kierującym o konieczności przestrzegania przepisów dotyczących prędkości i nie tylko.

 • 8 lutego 2018 w Zielonogórskiej Hali CRS odbędzie się występ Narodowego Baletu Gruzji "Sukhishvili”. Obecny na scenie od 70 lat zespół bazuje na tradycyjnych tańcach narodowych uzupełnionych nowoczesnymi elementami tworząc niezapomniane widowisko!
  6 stycznia 2018 (sobota) ulicami Zielonej Góry przejdzie tradycyjny orszak Trzech Króli. Pochód co roku cieszy się sporym zainteresowaniem i przyciąga wiele osób.
 • Mieszkaniec Zielonej Góry, który w sobotę (30.12) na ul.Batorego zgubił portfel z ponad 3000 złotych odebrał je dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Miał okazję osobiście podziękować uczciwym osobom, które pomogły mu odzyskać zgubę. Gratulujemy wspaniałej postawy!

 • Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 07 stycznia 2018 r. wszystkich turystów na zakończenie sezonu 2017 .
 • Kolejny Sylwester za nami, pożegnanie starego i powitanie Nowego Roku minęło w zielonogórskim powiecie spokojnie i bezpiecznie. Nie zanotowano poważnych zdarzeń kryminalnych. Miejski Sylwester w Zielonej Górze upłynął bez zakłóceń ładu i porządku.

 • W tym roku odbędzie się otwarty dla wszystkich sylwester miejski. Impreza zacznie się rozkręcać 31. grudnia o godzinie 22:00 na parkingu przy Centrum Biznesu i potrwa aż do 1:00. Przewidziane są koncerty i pokaz sztucznych ogni.
 • Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego już od dzisiejszego popołudnia przez cały długi sylwestrowy weekend będą obecni na drogach naszego powiatu. Policjanci prewencji będą patrolować miasto w sylwestrową noc dbając o bezpieczeństwo zielonogórzan i ich gości.

 • Zadbajmy wspólnie o to, aby koniec starego i początek Nowego Roku był dla wszystkich mieszkańców miasta miły i bezpieczny. Od wielu lat nieodłącznym akcentem tego okresu są fajerwerki, które mimo swojej atrakcyjności – przy niewłaściwym ich używaniu – mogą być przyczyną wielu kłopotów.

 • Boże Narodzenie za nami - święta w naszym powiecie minęły spokojnie i bezpiecznie. Nie zanotowano poważnych zdarzeń kryminalnych. W jednym wypadku drogowym ranna została jedna osoba, doszło również do 38 kolizji. Policjanci w święta interweniowali 228 razy.

 • Zielonogórski policjant z Wydziału Kryminalnego w Wigilię podczas zakupów w centrum handlowym rozpoznał mężczyznę poszukiwanego czterema listami gończymi. 24-latek, który od czterech lat ukrywał się przed policją trafił już do aresztu śledczego.

 • Stelmet BC Zielona Góra w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia podejmie u siebie BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Początek spotkania we wtorek, 26.12.2017, o godzinie 16.00 w Centrum Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze (ulica Sulechowska 41).
 • Wiele osób będzie chciało spędzić Święta Bożego Narodzenia wspólnie z rodziną, co często wiąże się z długimi, kilkusetkilometrowymi podróżami, dlatego już od dzisiaj na drogach będzie więcej patroli ruchu drogowego. Policjanci podczas zbliżającego się weekendu i świąt będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać lub będą wracać po świętach do swoich domów. Wyruszając w drogę pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie!

 • Wczoraj wieczorem zielonogórscy dzielnicowi z komisariatu I w ostatniej chwili uratowali młodego mężczyznę, który postanowił odebrać sobie życie. Tylko dzięki szybkiej reakcji, zdecydowaniu i ich zaangażowaniu, policjanci zdążyli na czas.

 • Pamiętajmy o tych, którzy są na służbie i czuwają nad naszym bezpieczeństwem - podkreśla minister Mariusz Błaszczak. Część policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i BOR spędzi święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok na służbie. Są gotowi nieść pomoc i będą czuwać nad życiem i zdrowiem tych, którzy gromadzą się w świątyniach, odwiedzają tradycyjne szopki, odpoczywają w rodzinnej atmosferze, biesiadują, bawią się i podróżują. Wśród wielu serdeczności są też życzenia: śniegu jak confetti, nadziei, która nigdy nie gaśnie, radości, która nie zna granic, BOR-dzo pięknej choinki i samych słonecznych dni w każdym nowym kalendarzu… Źródło: MSWiA

 • Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze sierż. Bartłomiej Pokorski i sierż. Krzysztof Diller wspólnie z dwoma przedstawicielami Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych odnaleźli i zabezpieczyli lokomotywę, która z nieustalonej przyczyny ruszyła po tym, jak postawiono ją na tory po wykolejeniu w Starym Kisielinie.