• Zielonogórscy policjanci z sukcesami

  Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł. insp. Jarosław Tchorowski pogratulował policjantom, którzy w wojewódzkich eliminacjach Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku” zajęli trzecie miejsce. Wkrótce spotka się także z kierownikiem dzielnicowych, który okazał się najlepszy w województwie, a zdobywając pierwsze miejsce zapewnił sobie udział w zawodach na szczeblu centralnym.

 • Serdecznie zapraszamy do Zielonej Góry i okolic w dniach 29.06. – 01.07.2018.
 • Nielegalne automaty zabezpieczone. Wspólna akcja służb

  Dokładnie 3 miesiące temu lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami z Komisariatu w Sulechowie zlikwidowali salon gier hazardowych. Niestety okazało się, że pomimo wysokich kar w tym samym miejscu powstał kolejny salon, w którym funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier. Podczas ubiegłotygodniowej akcji mundurowi zabezpieczyli siedem automatów. Zabezpieczone urządzenia nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał stosownej koncesji.

 • Działania „Smog” zielonogórskiej drogówki

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania „Smog”, podczas których kontrolowali poziom emisji spalin do atmosfery, a także stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach powiatu zielonogórskiego. Szczególną uwagę zwracali na sprawność układu wydechowego, a w działaniach wykorzystywali specjalistyczny sprzęt tzw. dymomierz i analizator spalin.

 • Kolejne skuteczne działania policjantów w walce z przestępczością narkotykową

  W wyniku działań operacyjnych policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze uzyskali informacje, że pewien mieszkaniec Zielonej Góry może przewozić swoim samochodem narkotyki, najprawdopodobniej marihuanę i amfetaminę. Po zatrzymaniu mężczyzny i sprawdzeniu samochodu ich przypuszczenia się potwierdziły.

 • Fałszywy alarm i ewakuacja lotniska. Mężczyzna usłyszał zarzut

  Zielonogórscy policjanci przez ostatni weekend pracowali przy wyjaśnieniu sprawy fałszywego alarmu bombowego, który w piątek rano na lotnisku w Babimoście spowodował nieodpowiedzialny 48-latek. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, następnie usłyszał zarzut z art. 224a kk za który grozi nawet do 8 lat więzienia. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

 • Policjanci pomogli wydostać dziecko z samochodu

  Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pomogli wczoraj wystraszonej mamie wydostać z zatrzaśniętego opla corsy małe dziecko. Kobieta przez pomyłkę zamknęła maluszka w samochodzie wraz z kluczykami. Obok właśnie przejeżdżał patrol. Policjanci bez wahania i sprawnie uwolnili dziecko.

 • Serdecznie zapraszamy do Zielonej Góry i okolic w dniach 22.06. – 24.06.2018. Czeka moc wrażeń! Między innymi Święto Województwa Lubuskiego.
 • Wizyta klas policyjnych w KMP

  W czerwcu po raz ostatni w tym roku szkolnym uczniowie klasy policyjnej z Liceum Ogólnokształcącego z Czerwieńska odwiedzili KMP w Zielonej Górze. Były dyplomy, upominki i podziękowania za współpracę, ale również solidna porcja policyjnej wiedzy.

 • Działamy przeciwko dopalaczom

  Zielonogórscy policjanci poważnie traktują temat zagrożenia dopalaczami. Oprócz działań profilaktycznych w szkołach i spotkań z młodzieżą, sprawdzany również wszystkie informacje o osobach, które dopalaczy udzielają oraz miejsca gdzie mogą być sprzedawane.