• Ostrożności nigdy za wiele, zwłaszcza na drodze

  Zielonogórscy policjanci proszą kierujących o ostrożność na drogach, a także zachowanie szczególnej uwagi na skrzyżowaniach i w rejonach przejść dla pieszych oraz dostosowanie prędkości do sytuacji na drodze. Pamiętajmy, że pośpiech prowadzi do nieostrożności i brawury, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń na drogach.

 • Znamy już rozkład jazdy Winobusów 2018.
 • Policjanci po służbie zatrzymali wandala

  Policjantem jest się 24 godziny na dobę, nawet po służbie - w miniony piątek, 17 sierpnia, udowodnili to dwaj policjanci służby patrolowej, którzy w swoim czasie wolnym zatrzymali sprawcę przestępstwa - uszkodzenia mienia. Policjanci zadziałali błyskawicznie, zanim ktokolwiek zdążył zareagować i zadzwonić po pomoc na numer alarmowy.

 • Pokaz policyjnego sprzętu podczas pikniku militarnego

  15 sierpnia br. zielonogórscy policjanci wzięli udział w pikniku militarnym zorganizowanym przez Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród wielu atrakcji zaproponowanych przez organizatorów znalazł się także pokaz sprzętu policyjnego i stoisko prewencyjne.

 • Chciał wyjść ze sklepu nie płacąc za towar

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali dzisiaj mężczyznę, który usiłował wczoraj ukraść towar za ponad 750 zł w jednym z zielonogórskich sklepów. Po awanturze z pracownicą ochrony towar porzucił i uciekł. Dzisiaj rano „obudzili” go w mieszkaniu kryminalni.

 • Była konkubina namawia do pobicia. Trzy osoby aresztowane za rozbój

  Na 3 miesiące do aresztu trafiło troje sprawców brutalnego rozboju w jednej z miejscowości naszego powiatu. Dwaj mężczyźni i kobieta zostali zatrzymani przez zielonogórskich policjantów, mimo prób ukrywania się - cała trójka to osoby bez stałego miejsca zamieszkania. Ofiara rozboju przez kilka dni bała się zgłosić sprawę policji.

 • BEZPIECZNY DŁUGI WEEKEND

  Przed nami kolejny długi weekend - czas zwiększonej pracy dla wszystkich zielonogórskich policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno w mieście jak i na drogach całego powiatu. Szczególnym nadzorem policjanci obejmą drogę krajową nr 3, która prowadzi z północy na południe kraju i na której przewidujemy w tym czasie zwiększony ruch pojazdów.

 • 15.08.2018 r. (środa)
 • Okradł swego pracodawcę

  Zielonogórscy policjanci z Komisariatu I Policji w ubiegły czwartek zatrzymali mężczyznę, który ukradł swemu pracodawcy elektronarzędzia wartości ponad 1000 zł i sprzedał je w lombardzie. Okradziony znał tylko imię mężczyzny, policjanci zatrzymali sprawcę dzięki rysopisowi.

 • Wyszedł zza autobusu wprost pod samochód

  Wczoraj doszło do potrącenia pieszego na trasie Ochla – Kiełpin. Starszy mężczyzna wyszedł zza autobusu wprost pod jadący przeciwnym pasem samochód Opel Vectra. W wyniku wypadku mężczyzna ma pęknięte kości czaszki. PAMIĘTAJMY, ŻE W ZDERZENIU Z SAMOCHODEM PIESZY MA DUŻO MNIEJSZE SZANSE!

 • Nie ma wakacji od nauki o bezpieczeństwie

  Zielonogórscy policjanci przez cały okres wakacji aktywnie dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży patrolując kąpieliska i wody i kontrolując miejsca wypoczynku. Wakacyjne spotkania z policjantami to także okazja do nauki i przypomnienia o zasadach bezpieczeństwa.

 • Serdecznie zapraszamy do wspólnego i radosnego uczczenia Święta Wojska Polskiego 15.08.2018 r. w Lubuskim Muzeum Wojskowym, gdzie czeka na Państwa wspaniała, historyczno-wojskowa przygoda. Tym bardziej, że w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania Niepodległości program Pikniku zapowiada się bardzo bogato.
 • Miłe podziękowania dla policjantów

  Zielonogórscy policjanci po wyjaśnieniu sprawy bestialskiego zabicia jeży i zatrzymaniu sprawcy tego przestępstwa otrzymują gratulacje i podziękowania. Sprawa zbulwersowała bowiem nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale również wiele osób w kraju. Do KMP nadeszła także korespondencja z podziękowaniami od Fundacji JeKo „Jak Jeż z Kotem” z Solca Kujawskiego.

 • Działania TIR zielonogórskiej drogówki

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego na odcinku trasy S3 w naszym powiecie podczas wakacji prowadzą działania TIR, których celem jest ujawnianie kierujących samochodami ciężarowymi nie stosujących się do zakazów wyprzedzania określonych znakami drogowymi lub swoim zachowaniem na drodze tamujących ruch i go utrudniających.

 • NIE WPUSZCZAJ OSZUSTÓW DO DOMU!

  Zielonogórska Policja wczoraj została powiadomiona o dwóch mężczyznach, którzy przedstawiając się za pracowników wodociągów weszli do mieszkania starszej kobiety i ukradli jej ponad 7.000 zł ukryte w szafce. Ostrzegamy – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać i okradać.