W dniach 26 – 27.05.2018 r. w Hali Akrobatyczno-Sportowej w Zielonej Górze odbędzie się wystawa Dinozaurów „Dino Expo & Show - on Europe Tour”. W godzinach 11:00 – 18:00.
Piesze wycieczki z PTTK: 05 maja i 06 maja 2018 r.
 • Jeżdżę w pasach bezpieczeństwa

  Zielonogórscy policjanci przyłączyli się do krajowych działań „Pasy bezpieczeństwa”, podczas których, patrole ruchu drogowego będą sprawdzać przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego i stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, jak również przewożenia dzieci w fotelikach.

 • Trwa XI edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów.

 • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

  2 maja każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez wywieszenie flagi państwowej w swoim domu lub w inny sposób m.in. poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju uroczystościach związanych z Dniem Flagi Rzeczypospolitej. MSWiA przygotowało specjalny miniprzewodnik "Biało-Czerwona".

 • Sprawdź czy możesz prowadzić

  Zachęcamy zielonogórzan i gości bawiących się na majówkowych imprezach do samodzielnego sprawdzania poziomu alkoholu w organizmie za pomocą wygodnych i dostępnych w naszych jednostkach Policji urządzeń Alco Blow.

 • Poniżej przedstawiamy godziny otwarcia atrakcji turystycznych oraz restauracji w Zielonej Górze w dniach od 28.04.2018 r. (sobota) do 03.05.2018 r. (czwartek)
 • DOPALAM się SOBĄ – spotkania z pedagogami

  Zielonogórscy policjanci przez cały rok szkolny prowadzą działania profilaktyczne odwiedzając nie tylko uczniów, ale również szkoląc pedagogów w placówkach oświatowych. W ramach programu „DOPALAM się SOBĄ” odwiedzili grono pedagogiczne w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze.

 • W dniu 20 maja 2018 roku o godzinie 19:30 w Konkatedrze p.w. Św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się Koncert Capella Viridimontana. Koncert poprowadzi Jerzy Markiewicz - kier.art i dyrygent.
 • Wstąp do Lubuskiej Policji – policjanci na spotkaniach z młodzieżą szkół średnich promowali swój zawód

  Policjant to zawód dla ludzi z pasją. Jest wymagający, ale także dużo daje w zamian. Każdy dzień przynosi coś nowego i wyjątkowego. Spróbuj, bo naprawdę warto! - policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze podczas spotkań zachęcali absolwentów szkół średnich do wstąpienia w policyjne szeregi.

 • Oszuści podający się za policjantów ciągle atakują osoby starsze

  Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze odebrał dzisiaj już 5 zgłoszeń od osób, które próbowali naciągnąć oszuści działający metodą „na wnuczka”. Przestępcy próbowali zmanipulować i okraść osoby starsze - mieszkańców Zielonej Góry. Po raz kolejny prosimy o ostrożność i nieprzekazywanie pieniędzy osobom obcym. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają od nikogo pieniędzy, ani nie informują o prowadzonych działaniach, a jeśli pieniędzy potrzebuje członek naszej rodziny, zadzwońmy do niego sami i sprawdźmy czy tak jest w rzeczywistości.

 • BEZPIECZNY MAJOWY WEEKEND

  Przed nami wyjazdy na majówkę. Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w ramach działań „Majowy weekend” będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać w tym czasie na wypoczynek. Już teraz przypominamy o ostrożności, dostosowaniu prędkości do warunków i natężenia ruchu na drodze oraz nie wsiadaniu za kierownicę po alkoholu. Wyruszając w drogę zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!

 • Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza we wtorek 01 maja 2018 r. na 10-cio kilometrowy spacer do Zielonogórskiego Lasu Odrzańskiego na trasie Krępa- Przystań /Odra – Krępa.
  Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie „Trzeciego maja” w plenerze skansenu. W tym dniu muzeum zaprezentuje folklor wielkopolski z Regionu Kozła.
  VII Zielonogórska Wiosna Jazzowo-Bluesowa trwa w najlepsze. Kolejne koncerty już 28 kwietnia i 5 maja.
  Serdecznie zapraszamy do Zielonej Góry w dniach 28.04. – 3.05.2018 r.
 • Wstąp do Lubuskiej Policji – mundurowi promowali swój zawód wśród młodzieży

  Zielonogórscy policjanci promowali swój zawód na Targach edukacyjno - zawodowych zorganizowanych przez Urząd Miasta Zielona Góra oraz Powiatowe Centrum Doradztwa Zawodowego, które odbyły się w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego. Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zachęcali absolwentów szkół średnich do związania swojej przyszłości z Policją. Podczas targów, stoisko policyjne odwiedził m.in. Wojewoda Lubuski pan Władysław Dajczak.

 • UWAGA! NIE WPUSZCZAJ OSZUSTA DO DOMU

  Perfidna złodziejka pod pretekstem sprzedaży kołdry ukradła wczoraj 86-letniej mieszkance Sulechowa 18 tysięcy złotych. APELUJEMY DO STARSZYCH OSÓB! NIGDY POD ŻADNYM POZOREM NIE WPUSZCZAJCIE OBCYCH DO DOMÓW!