• Wczoraj na jednym z zielonogórskich osiedli nieznany sprawca wszedł do otwartego mieszkania i ukradł pieniądze starszej zielonogórzance. Złodziej dostał się do mieszkania bo właścicielka, w oczekiwaniu na przyjście rodziny, nie zamknęła drzwi.

 • Poniżej przedstawiamy godziny otwarcia atrakcji turystycznych oraz restauracji w Zielonej Górze podczas Świąt Bożego Narodzenia od 23.12.2017 (sobota) do 26.12.2017 (drugi dzień Świąt) oraz w dniach: od 30.12.2017r. (sobota) do 01.01.2018r. (Nowy Rok).
 • 18 grudnia 2017 w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe, na które przybyli policjanci, pracownicy Policji oraz zaproszeni goście. W tej wyjątkowej, wigilijnej atmosferze, łamiąc się opłatkiem, składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

 • Policjanci z komisariatu I w Zielonej Górze ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę, który za pomocą przywłaszczonej karty płatniczej dokonał kilkunastu transakcji w różnych sklepach, m.in. kupił sobie choinkę na święta. Sprawca nie był wcześniej notowany.

 • I Zielonogórski Festiwal Karnawałowy to nowy termin w kalendarzu lubuskich wydarzeń muzycznych, a jednocześnie sygnał do rozkręcenia największej imprezy w województwie. Dwa dni, dwa światy muzyczne i dwie okazje do dobrej zabawy. To wszystko na najlepszej zielonogórskiej scenie, którą rozświetlą popularne gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
 • Przedświąteczna gorączka zakupowa to niestety także czas większej aktywności kieszonkowców i oszustów, którzy wykorzystując nieuwagę czy pośpiech chcą się wzbogacić w nieuczciwy sposób. Złodzieje wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, a ich łupem padają najczęściej telefony komórkowe, torebki, portfele czy dokumenty. Z kolei oszuści działają najczęściej w okolicach centrów handlowych oferując różne przedmioty po „okazyjnej” cenie.

 • Zielonogórscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przez całą dobę prowadzili na drogach powiatu działania „Alkohol i narkotyki”. Zatrzymano jednego kierującego pod wpływem alkoholu, jednego pod wpływem narkotyków oraz osobę kierującą mimo zakazu.

 • Temperatury są coraz niższe, dlatego zielonogórscy policjanci już od kilku tygodni sprawdzają jak w takich warunkach radzą sobie osoby bezdomne. Do wspólnych działań angażują m.in. pracowników noclegowni, ale jednocześnie przypominają mieszkańcom, żeby nie byli obojętni na los osób bezdomnych i potrzebujących.

 • Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 17 grudnia 2017 roku na pieszą wycieczkę leśnymi i polnymi ścieżkami. Trasa liczy 12km i wiedzie z Leśniowa Wielkiego przez Zagórze do Przylepu.
  W dniach od 23.12.2017 r.(sobota) do 01.01.2018 r.(Nowy Rok).
 • Sierż. szt. Agnieszka Jabłonka z KMP w Zielonej Górze na Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych w Pływaniu wywalczyła dwa złote medale w stylu grzbietowym i srebrny medal w stylu dowolnym. Gratulujemy kolejnych sukcesów.

 • Okres świąteczny sprzyja licznym zakupom przez Internet. Często jest tak, że nie mamy czasu na chodzenie po sklepach, więc zakupy internetowe są dobrym sposobem na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Decydując się na takie zakupy, zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, gdyż w przypadku nieuczciwych sprzedawców, może być ono zagrożone.

 • Serdecznie zapraszamy na dwunaste, ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Cudze chwalicie swego nie znacie", czyli poznaj lubuskie...
  Drodzy mieszkańcy i turyści :) Ostatnio pojawiła się nasza nowa mapa turystyczna "Okolice Zielonej Góry | Gmina Zabór". W związku z jej wydaniem, a także z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania będzie książka Mateusza Truszkiewicza "Gotować każdy może"