• Działania TIR zielonogórskiej drogówki

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego na odcinku trasy S3 w naszym powiecie podczas wakacji prowadzą działania TIR, których celem jest ujawnianie kierujących samochodami ciężarowymi nie stosujących się do zakazów wyprzedzania określonych znakami drogowymi lub swoim zachowaniem na drodze tamujących ruch i go utrudniających.

 • NIE WPUSZCZAJ OSZUSTÓW DO DOMU!

  Zielonogórska Policja wczoraj została powiadomiona o dwóch mężczyznach, którzy przedstawiając się za pracowników wodociągów weszli do mieszkania starszej kobiety i ukradli jej ponad 7.000 zł ukryte w szafce. Ostrzegamy – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać i okradać.

 • Wataha Zielona Góra w półfinale nie pozostawiła złudzeń przeciwnikom i pewnie awansowała do finału. Przyjdź na stadion i pomóż naszym zawodnikom w najważniejszym meczu sezonu, którego stawką jest awans do #LFA1. Będzie się działo!
 • Uważajmy na swoje mienie

  Niemal każdego dnia zielonogórscy policjanci otrzymują zgłoszenia o przestępstwach kradzieży lub oszustwa, których wspólną cechą jest niestety brak ostrożności pokrzywdzonych. Nikt nie ma prawa nas okradać, ale doprawdy lepiej liczyć na swój zdrowy rozsądek niż na uczciwość innych.

 • Kolejne prawo jazdy zatrzymane - 146 km/h w terenie zabudowanym

  Zielonogórscy policjanci podczas nocnego patrolu zatrzymali 20-latka, który prowadził swój samochód z prędkością 146 km/h w terenie zabudowanym! Kierujący stracił swoje prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

 • BEZPIECZNE WAKACJE

  Wakacje minęły już swój półmetek, a zielonogórscy policjanci jak co roku aktywnie dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, zarówno patrolując kąpieliska i wody, jak i kontrolując miejsca wypoczynku. Przez cały okres wakacji policjanci spotykają się z młodzieżą i rozmawiają o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacyjnych zabaw.

 • Uważajmy nad wodą

  Wczoraj po południu w Nowogrodzie Bobrzańskim utopił się mężczyzna, który wypoczywał na tzw. „żwirowni”. Zielonogórscy policjanci prowadzą śledztwo w tej sprawie. Apelujemy do Państwa o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą i rozsądne zachowanie.

 • Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zabił gołębia na zielonogórskim Deptaku

  Patrol policji na zielonogórskim Deptaku kilka minut po zdarzeniu zatrzymał mężczyznę, który rozdeptał gołębia. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie uniknie odpowiedzialności za swój czyn - dzisiaj usłyszy zarzut zabicia zwierzęcia.

 • NIE MA ZGODY NA SZERZENIE NIENAWIŚCI. 19-LATEK USTALONY I ZATRZYMANY PRZEZ POLICJĘ

  Zielonogórscy policjanci ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę, który w różnych miejscach miasta umieszczał napisy propagujące faszyzm i nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych. 19-letni mieszkaniec Zielonej Góry przyznając się do winy tłumaczył, że w ten sposób „manifestował swoje poglądy”. Prokurator oddał podejrzanego pod dozór policyjny. Nie ma i nie będzie akceptacji takich zachowań.

 • Serdecznie zapraszamy do Zielonej Góry i okolic w dniach 27.07. – 29.07.2018. Przed nami przede wszystkim Dzień Archeologii w Muzeum w Świdnicy.
 • Zatrzymany za bestialskie uśmiercenie 12 jeży

  Dzięki profesjonalnej pracy zielonogórskich policjantów z ogniwa patrolowego w poniedziałek zatrzymany został 23-letni Przemysław P. , który okrutnie uśmiercił 12 jeży w Zielonej Górze. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Zielonej Górze rozpatrzy wniosek Prokuratury Rejonowej o aresztowanie mężczyzny na 3 miesiące.

 • UWAGA! CZASEM TO OSZUST PUKA DO DRZWI

  Na terenie Zielonej Góry pojawili się oszuści, którzy oferując „atrakcyjne” towary do sprzedaży okradają mieszkania. Para starszych zielonogórzan straciła wczoraj 1500 zł. Kilka dni temu inna zielonogórzanka na szczęście nie dała się okraść kobiecie, która podawała się za pracownika pomocy społecznej.

 • WYRÓŻNIENIA DLA NAJLEPSZYCH

  Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł.insp. Jarosław Tchorowski wyróżnił nagrodami pieniężnymi w ostatnich dniach dwóch policjantów z zielonogórskiej jednostki za szczególne osiągnięcia. Asp.szt. Macieja Chaleckiego za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Turnieju Kierowników Rewirów Dzielnicowych oraz st.post. Marcina Salę za zatrzymanie złodzieja paliwa w czasie wolnym od służby.

 • STOP przed każdym przejazdem!

  Zielonogórscy policjanci w miniony piątek (20.08) wspólnie z pracownikami Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz Strażnikami Ochrony Kolei brali udział w akcji prewencyjnej „Bezpieczne piątki”. Działania prowadzone w całym kraju mają na celu ograniczenie niebezpiecznych sytuacji na przejazdach kolejowych.