• Zielonogórska Policja wczoraj została powiadomiona o kobiecie i mężczyźnie, którzy pod pozorem sprawdzania jakości wody w instalacji weszli do mieszkania 89-letniej mieszkanki Zielonej Góry i ukradli jej ponad 1000 zł oszczędności. Ostrzegamy – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać.

 • Policjanci służby patrolowej zatrzymali mężczyznę, który włamał się do piwnic budynku w centrum miasta. Okazało się, że to ten sam sprawca, który kilka dni temu usłyszał 17 zarzutów za kradzieże z włamaniami. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

 • Weź udział w koncertach organizowanych w piwnicy artystycznej "Kawon" w Zielonej Górze! Poniżej skrócony program wydarzeń na listopad 2017.
  Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 05 listopada 2017 r. na pieszą wycieczkę leśnymi i polnymi ścieżkami z Krępy przez Zielonogórski Las Nadodrzański do Łężycy. Trasa liczy 12 km.
  Serdecznie zapraszamy na Święto Niepodległości do Zielonej Góry. Poniżej przedstawiamy wydarzenia organizowane w naszym mieście i okolicach w tym wyjątkowym dla wszystkich Polaków dniu.
  Poniżej przedstawiamy godziny otwarcia atrakcji turystycznych oraz restauracji w Zielonej Górze w dniach od 11.11.2017 r. (Święto Niepodległości) do 12.11.2017 r. (niedziela)
  Serdecznie zapraszamy na dziesiąte w tym roku spotkanie z cyklu "Cudze chwalicie swego nie znacie", czyli poznaj lubuskie...
  Już w najbliższą sobotę (18 listopada) w Zaborze odbędzie się II Święto Młodego Lubuskiego Wina.
 • Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze podinsp. Piotr Fabijański – z okazji Dnia Służby Cywilnej skierował do wszystkich pracowników korpusu służby cywilnej serdeczne podziękowania za pracę na rzecz zielonogórskiej jednostki.

 • Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który oszukał firmę w której pracował na prawie pół miliona złotych. Wykorzystując swoje stanowisko i możliwości mężczyzna postanowił sobie „dorobić” oszukując swojego pracodawcę.

 • Zielonogórscy kryminalni ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę zamieszanego w co najmniej kilka oszustw metodą „na wnuczka”. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Poznania. Przyznał się także do innych oszustw na terenie kraju. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował go na 3 miesiące.

 • W komisariacie Policji w Sulechowie odbyło się spotkanie promujące zawód policjanta jako alternatywę dla młodych ludzi. Policjanci opowiadali o swojej ciekawej i pełnej wyzwań pracy, ale także stabilnych warunkach zatrudnienia i możliwościach rozwoju.

 • Zbliża się okres zimowy, który jest czasem szczególnie trudnym dla osób bezdomnych i potrzebujących. Jednak już teraz, szczególnie w nocy temperatury są bardzo niskie, a takie trudne warunki pogodowe mogą być niebezpieczne dla osób, które nie mają odpowiedniego schronienia. Zielonogórscy policjanci regularnie sprawdzają miejsca, w których przebywają bezdomni, aby upewnić się, że warunki w jakich mieszkają nie zagrażają ich życiu.

 • Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzili dzisiaj rano działania „Trzeźwy Poranek” na obwodnicy w Starym Kisielnie. Przebadanych zostało ponad 800 kierujących, nikt nie został zatrzymany. Jednak w miniony weekend zatrzymanych zostało czterech kierujących – dwaj mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 • Policjanci z komisariatu II w Zielonej Górze dzięki ogromnemu doświadczeniu i wiedzy zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem w niecałe dwie godziny po zdarzeniu. Okazało się, że mężczyzna ten ma na swoim koncie także kilkanaście innych podobnych czynów. Łączna suma strat przez niego spowodowanych to co najmniej 6500 zł.

 • MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.