Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 24 czerwca 2018 r. na pieszą wycieczkę leśnymi i polnymi ścieżkami na trasie Zielona Góra – Zagórze – Płoty(12 km).
Już po raz drugi zapraszamy do Muzeum Etnograficznego na muzyczne spotkanie z Jerzym Filipem Telemannem.
Coroczne święto Ogrodu Różanego jest wielką atrakcją odbywającą się na tle historycznego Wschodnioniemieckiego Ogrodu Różanego w Forst.
 • Atak w ZK Krzywaniec – policyjne ćwiczenia

  W ubiegłym tygodniu zielonogórscy policjanci brali udział w ćwiczeniach sztabowych na terenie Zakładu Karnego w Krzywańcu. W działaniach oprócz policjantów brali udział funkcjonariusze Służby Więziennej oraz strażacy zawodowi i ochotnicy.

 • Zielonogórscy policjanci na obchodach Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii

  Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze od wielu lat współpracuje z Polskim Towarzystwem Zapobiegania Narkomanii w Zielonej Górze. Jak co roku zielonogórscy policjanci obecni byli na profilaktycznym happeningu organizowanym przez LOPiT – tym razem na Deptaku.

 • JESTEŚMY Z WAMI NA FESTYNACH…

  Zielonogórscy policjanci realizując jedno z najważniejszych swoich zadań, czyli zapobieganie przestępstwom poprzez edukację dla bezpieczeństwa, starają się być na festynach i imprezach plenerowych organizowanych w naszym powiecie. Stoisko policyjne zawsze jest oblegane przez najmłodszych, ale również dorośli mogą się tam dowiedzieć o zasadach bezpieczeństwa.

 • LEKCJE Z SAMOOBRONY

  W przedwakacyjnym okresie zielonogórscy policjanci odwiedzają szkoły naszego powiatu z programem zapobiegania Handlowi Ludźmi. Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych mieli do tych zajęć szczególny „dodatek” – lekcje samoobrony.

 • W trosce o bezpieczeństwo seniorów

  Zielonogórscy policjanci od wielu już lat współpracują z klubami seniora czy placówkami opieki dla osób starszych i chętnie przyjmują zaproszenia na spotkania, lub też sami takie spotkania inicjują. Dzisiaj kolejne już spotkanie odbyło się na zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

 • „BEZPIECZNE WAKACJE Z LUPO” - XIX edycja Powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie

  W Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze w ostatni wtorek (12.06) odbył się już XIX powiatowy finał Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczne Wakacje z Lupo”.

 • LUBUSKA POLICJA - DOŁĄCZ DO NAS

  Praca w Policji nie bez kozery nazywana jest służbą. Wymaga wielu wyrzeczeń, poświęceń i trudów. Ale wielu właśnie w Policji odnajduje główną rolę swego zawodowego życia. To swego rodzaju misja, na wykonanie której nie wszystkich stać. Ale Ci co wstępują do tej formacji, to osoby bezgranicznie oddane innym, gotowi podać pomocną dłoń nawet wówczas, kiedy ich życie jest zagrożone.

 • Policjanci uratowali sarnę na Placu Matejki

  Zielonogórscy policjanci mają czasem „wyjątkowe” interwencje. Taką jak ta wczorajsza, kiedy o godzinie 6 rano ratowali młodą sarnę zagubioną w centrum miasta.

 • ,,Mundur na rowerze" kolejny raz z zielonogórskimi policjantami

  W tegorocznej edycji charytatywnej akcji „Mundur na rowerze” organizowanej dla 2 łódzkich funkcjonariuszy pokrzywdzonych podczas interwencji nie mogło zabraknąć zielonogórskich policjantów. Dziewięciu policjantów - rowerzystów jechało w sztafecie na odcinku Świebodzin – Zielona Góra.