• Powstrzymać handel ludźmi

  Uświadamianie, że handel ludźmi jest zbrodnią i pozostaje nią nawet wtedy, gdy odbywa się za zgodą ofiary, jest niezwykle ważne! Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby przestępstwo zaistniało – to mit! Kara za tą zbrodnię to pozbawienie wolności na czas nie krótszy niż 3 lata, maksymalna to lat 15. Także przygotowanie do tego przestępstwa jest karalne! – tą i wiele innych informacji usłyszą dzieci i młodzież szkolna w ramach prowadzonych działań edukacyjnych w związku z obchodami Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi. Celem obchodów jest edukowanie społeczeństwa jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi.

 • Pijany jechał po dziecko do przedszkola. Zatrzymał go policjant przed służbą.

  Policjant z Wydziału kryminalnego zielonogórskiej komendy miejskiej zatrzymał w drodze do pracy nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie jechał do przedszkola po dziecko.

 • W najbliższa niedziele zapraszamy do Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze z/s w Ochli na tradycyjne dożynki winiarskie!
 • Policjanci z wizytą w przedszkolu

  Wiek przedszkolny jest najbardziej właściwym do kształtowania prawidłowych postaw dzieci w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiemy, że przyniesie to oczekiwane efekty w latach następnych w rozwoju młodego człowieka, dlatego zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tak chętnie organizują spotkania z najmłodszymi.

 • O ile jeszcze kilka lat temu frankowicze nie mieli szerokiego pola manewru, o tyle teraz, zmiana w orzecznictwie pozwala walczyć o odzyskanie utraconych środków. Ryzyko kursowe oraz niekorzystna indeksacja były przyczyną ogromnego zadłużenia wielu ludzi w Polsce. Decydując się na pozew sądowy, możliwe staje się Odfrankowanie kredytu, które daje podstawę do odzyskania nadpłaty. Sprawdź, w jaki sposób możesz wystąpić do sądu o odwalutowanie kredytu we frankach szwajcarskich.

  Co dalej z ustawą frankową?

  Niekorzystny kredyt we frankach doprowadził do wielu ludzkich tragedii, które nierzadko kończyły się bezwzględną egzekucją komorniczą. Zmiana kursu CHF doprowadziła bowiem do znacznego wzrostu kosztów kredytu, na co wielu ludzi nie było po prostu stać. Winę w dużej mierze ponoszą banki, które w samych superlatywach wypowiadały się na temat tego zobowiązania i nie uwzględniły wysokiego ryzyka kursowego o ocenie zdolności kredytowej klienta. Konsekwencją były wielotysięczne, a nawet wielomilionowe długi sporego grona frankowiczów.

  Nie ulega wątpliwości, że pomoc frankowiczom to niezwykle ważny temat, który powinien zainteresować wszystkich kredytobiorców. W końcu stawką jest pokazanie bankom, że muszą się liczyć także z interesem klientów. Mimo zaawansowanych prac, ustawa frankowa planowana przez rządzących nigdy nie weszła w życie. Co więcej, nic nie wskazuje na to, aby kiedykolwiek wyszła po za fazę planowania. Na szczęście, ostatnie zmiany w orzecznictwie sądowym sprawiają, że ustawa nie będzie dłużej potrzebna do tego, aby klienci mogli dochodzić swoich spraw przed sądem.

  Czym dokładnie jest odfrankowanie kredytu?

  Sądy w ostatnich latach stają po stronie klientów i zwracają uwagę na spore przewinienia po stronie banków. Przychylne frankowiczom orzecznictwo sprawia, że mamy dobry moment na to, aby pomyśleć o złożeniu wniosku do sądu. Do naszej dyspozycji pozostaje także kompleksowa pomoc prawna. Kancelaria Warszawa to dobre miejsce by wstępnie rozpatrzyć sprawę i sprawdzić, czy w naszej sytuacji warto wystąpić na drogę sądową.

  Co możesz zyskać decydując się na pozew kredytu we frankach?

  Odfrankowanie kredytu dotyczy wszystkich kredytobiorców. W dużym uproszczeniu chodzi o uznanie zobowiązania za kredyt w złotówkach, co pozwala zniwelować nadpłatę powstałą poprzez niekorzystną indeksację kursową. W przypadku kredytu w PLN, kwota do spłaty byłaby dużo niższa, co sprawia, że kredytobiorcy mogliby wystąpić o zwrot nadpłaty. Obecnie, jest to najkorzystniejszy wyrok, na jaki mogą liczyć frankowicze przed sądem.

  Jak wystąpić do sądu o odwalutowanie kredytu?

  Warto nie zwlekać z działaniem i jak najszybciej wystąpić o odfrankowanie kredytu. Możemy to uczynić poprzez odpowiedni pozew do sądu. Samodzielne dochodzenie swoich praw jest bardzo trudne i w związku z tym warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych ekspertów. Doświadczeni radcy prawni Warszawa podejdą indywidualnie do naszej sprawy i pozwolą wyodrębnić argumenty potrzebne do pomyślnego zwieńczenia pozwu w sądzie. Pomoc frankowiczom świadczą specjalistyczny kancelarie, które duży nacisk kładą właśnie na sprawy frankowiczów.

  A zatem, pierwszym krokiem jest zdecydowane podjęcie działań i mentalne przygotowanie się na sprawę w sądzie. Następnie warto zajrzeć do Internetu i poczytać opinie innych klientów. Sprawdźmy, która kancelaria prawna Warszawa słynie z najlepszych referencji. To znacznie przybliży nas do pozytywnego zakończenia sprawy. Nie zwlekajmy, umówmy się na wizytę i zacznijmy aktywnie walczyć o odzyskanie naszych pieniędzy.

 • Kolejne dwie osoby straciły prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w ciągu jednego dnia zatrzymali prawa jazdy dwóm osobom, które przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h – jedno na Trasie Północnej, a drugie w Trzebiechowie.

 • Nie wpuszczajmy obcych do mieszkań

  Zielonogórscy policjanci przypominają o ostrożności i przestrzegają przed wpuszczaniem osób obcych do domów. Po raz kolejny dali o sobie znać przestępcy, którzy podstępem weszli do mieszkania i okradli starszą kobietę. Policjanci z II komisariatu w Zielonej Górze poszukują dwóch kobiet.

 • Wręczenie nagród w konkursie plastycznym „100-lecie Policji”

  Wczoraj w pięknej auli MCKiE „Dom Harcerza” odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień uczestnikom konkursu plastycznego z okazji ,,100-lecia Policji”. Na konkurs wpłynęło ponad 170 prac ze szkół zielonogórskiego powiatu.