W najbliższą środę - 6 grudnia - odbędą się Mikołajki Miejskie. W tym dniu zostanie oficjalnie włączone oświetlenie choinki miejskiej oraz pozostałych świątecznych iluminacji. Początek o godzinie 16:00 na Placu Bohaterów.
W piątek (15.12) na zielonogórskim deptaku rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do piątku (22.12). Swoje stroiki, anioły, haftowane obrusy, ozdoby choinkowe zaprezentują artyści i rękodzielnicy. Nie zabraknie również artykułów potrzebnych do przygotowania i wzbogacenia potraw wigilijnych.
 • Zielonogórscy policjanci kontynuują kampanię „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”, podczas której będą m.in. sprawdzać prawidłowość i zgodność z przepisami oświetlenia w pojazdach. Podobnie jak w ubiegłym roku każdy kierowca może bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia swojego auta, udając się na wyznaczoną stację kontroli pojazdów. Kilkuminutowe badanie da nam pewność, że podczas jazdy nie będziemy oślepiać światłami innych kierowców, co przyczyni się do poprawy naszego bezpieczeństwa na drodze.

 • Zielonogórscy policjanci po raz kolejny przypominają o ostrożności i przestrzegają przed wpuszczaniem osób obcych do domów. Po raz kolejny dali o sobie znać złodzieje, którzy podstępem weszli do mieszkania i okradli starszą kobietę. Policjanci poszukują sprawców.

 • 6 grudnia w zielonogórskiej hali CRS pojawi się zespół CEZ Nymburk. Mistrzowie Polski rozegrają kolejne spotkania w ramach Basketball Champions League!
 • Zielonogórscy policjanci kolejny raz brali udział w Festiwalu „Pomocna Dłoń” organizowanym w Zespole Szkół Zawodowych P.B.O. w Zielonej Górze. Ideą imprezy jest spotkanie pedagogów i nauczycieli ze specjalistami z różnych dziedzin.

 • Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został on aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

 • Zielonogórscy policjanci po raz kolejny zorganizowali akcję zbiórki krwi. W 2 edycji „Oddajemy krew na Święta” zebrano 10,8 litrów krwi od 24 dawców. Oprócz policjantów dawcami byli też uczniowie LO w Czerwieńsku oraz mieszkańcy Zielonej Góry.

 • Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze na spotkaniach w szkołach rozmawiają z uczniami uświadamiając im, że także nieletni ponoszą odpowiedzialność prawną za swoje czyny. W tym roku szkolnym takie zajęcia odbywają się również w siódmych klasach szkół podstawowych.

 • W naszym powiecie kolejny raz grasowali oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon. Wczoraj usiłowali okraść pięcioro zielonogórzan podając się za członków ich rodzin w potrzebie. Na szczęście żadna z osób nie dała się nabrać i wszyscy zgłosili się na policję.

 • 2 grudnia zapraszamy na premierę nowego seansu dla dzieci "Życie drzew" - godz. 13:00 (wstęp biletowany). Przed pokazem premierowym odbędzie się spektakl „O rety ukradli Mikołaja" - wystawiany przez Teatr Alternatywa z Zielonej Góry. Zapraszamy na godz. 12:00 do holu Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus - wstęp wolny.
  W niedzielę 3 grudnia w godzinach od 11.00 do 16.00 zapraszamy do Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze - Ochli gdzie odbędzie się wydarzenie „Idą Święta.”
 • Istota prawidłowego oświetlenia pojazdów i jego przełożenie na bezpieczeństwo na drodze to główny temat briefingu, na którym zainaugurowano kampanię „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”. Podobnie jak w ubiegłym roku każdy kierowca może bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia swojego auta, udając się na wyznaczoną stację kontroli pojazdów. Kilkuminutowe badanie da nam pewność, że podczas jazdy nie będziemy oślepiać światłami innych kierowców, co przyczyni się do poprawy naszego bezpieczeństwa na drodze.

 • Zielonogórski policjant Mariusz Cielepa, instruktor Kick boxingu, karate Kyokushin i MMA został zgłoszony do rywalizacji o tytuł „Trenera Roku” w plebiscycie Gazety Lubuskiej. Policjant od wielu lat trenuje dzieci, a jeden z jego podopiecznych zdobył tytuł Mistrza Europy w karate Kyokushin.

 • Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, wspólnie z Urzędem Miasta w Zielonej Górze oraz Polską Akademią JU JITSU organizuje kurs samoobrony dla osób niewidomych i niedowidzących, podopiecznych Fundacji „Szansa dla Niewidomych” oddział Zielona Góra.

 • Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze podinsp. Piotr Fabijański spotkał się z pięciorgiem uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Liceum nr IV aby podziękować za ich postawę i odwagę w działaniu. Młodzi ludzie zatrzymali sprawcę przestępstwa drogowego, blokując swoim samochodem trasę przejazdu nietrzeźwego kierującego.

 • Co prawda, jak mówią świnoujścianie, śniegu nie są w stanie zagwarantować, ale już wszelkie inne atrakcje na 100 procent.