Najważniejszym punktem świętowania, będzie jak co roku Miasteczko Winiarskie. Będzie to miejsce przeznaczone do degustacji, rozmów o winie, spotkań z winiarzami. Aby umilić gościom wizyty w okolicach ratusza, przygotowaliśmy otwarty dla wszystkich degustujących „(nie)winny Ogródek”, w którym codziennie w godzinach 16-20 usłyszymy muzykę od zielonogórskich DJ-ów.
Nowością będą mobilne wizyty Bachusa w dzielnicy Nowe Miasto, czyli „Winobraniowa Winnica Bachusa”. Bachus wraz ze swoją świtą oraz animatorami z Akademii Tradycji, odwiedzi kilka dzielnic, w których wspólnie będą robić wino! Przywiezie ze sobą niezbędny do tego sprzęt oraz upominki dla najmłodszych.
Jarmark znajdować się będzie, tak jak dotychczas, na Zielonogórskim Deptaku. Ze względu na odległości, które należy zachować, będzie on mniejszy niż w poprzednich latach. W tym roku będziemy mogli skorzystać z oferty 134 wystawców.
Wszystkie działania artystyczne – koncerty, pokazy taneczne, przedstawienia teatralne, odbywać się będą w przestrzeni Placu Teatralnego, gdzie stanie Scena Winobraniowa. Wyjątkiem będą koncerty Filharmonii, które odbywać się będą na placu przed ich siedzibą.
Tak jak zapowiadaliśmy, na scenie zaprezentują się artyści związani z Zieloną Górą. Usłyszymy między innymi zespół Raz Dwa Trzy, Melę Koteluk, Misie Furtak czy LUC-a. Będzie z nami Big band Uniwersytetu Zielonogórskiego z Krzysztofem Kiljańskim, oraz wielu innych artystów z Zielonej Góry. Każdy odnajdzie w tym programie coś dla siebie.
Imprezy towarzyszące Winobraniu to między innymi „4-kąty w wigwamie”, czyli animacje dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym czy Winobraniowe Breakowisko – pokazy taneczne w podwórku Żeromskiego.
Harmonogramy wszystkich działań można znaleźć na stronach
www.zok.com.pl
,www.winobranie.zgora.pl
oraz stronie Miasta. Zapraszamy również na profile facebook: winobranie oraz zielonogórski ośrodek kultury. Tam znajdziecie dużo ciekawych relacji, również z backstage-u.
Ważne! Zarówno na terenie Placu Teatralnego jak i Jarmarku obowiązkowo zasłaniamy usta i nos!