Popularność nowych mieszkań w Zielonej Górze

Rozważasz przeprowadzkę do Zielonej Góry? To miasto, w którym deweloperzy w ostatnich latach realizują wiele inwestycji, a to oznacza, że wybór mieszkań w dobrze skomunikowanych lokalizacjach jest spory. To jednak nie jedyna zaleta, która wpływa na atrakcyjność tego miasta.

Jak prezentuje się rynek mieszkań w Zielonej Górze?

Aktualnie rynek nieruchomości w Zielonej Górze jest zróżnicowany. Obok mieszkań na osiedlach złożonych z większych bloków deweloperzy proponują także lokale w kameralnych, otoczonych zielenią budynkach. Jednak to nie tylko duży wybór nowych mieszkań powoduje, że wiele osób myśli o osiedleniu się właśnie w tym mieście – znaczenie mają też atrakcyjne ceny nieruchomości. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „nowe mieszkania Zielona Góra”, aby przekonać się, że stawka za metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej jest niższa niż w pozostałych miastach o zbliżonej wielkości.

Oferta deweloperów jest zróżnicowana nie tylko pod względem lokalizacji nowych mieszkań, ale także dostępnych metraży i standardu wykończenia. W propozycjach przeważają najpopularniejsze, czyli 2- i 3-pokojowe lokale, ale bez trudu można znaleźć także bardzo przestronne apartamenty. Nabywcy mogą liczyć na funkcjonalny rozkład pomieszczeń i liczne udogodnienia dla mieszkańców.

Liczne zakłady pracy i rozbudowana infrastruktura

Zielona Góra wyróżnia się pod względem infrastruktury zarówno drogowej, jak i kolejowej. Poza dostępem do gęstej sieci dróg krajowych mieszkańcy tego miasta korzystają z autostrady A2 (przebiega przez centralne obszary Polski) i drogi ekspresowej S2 (łączy Zieloną Górę ze Szczecinem i Czechami). Z kolei komunikacja kolejowa pozwala na szybkie przemieszczanie się między najważniejszymi miastami województwa lubuskiego.

Rozbudowana infrastruktura to jeden z czynników, które wpływają na atrakcyjność całego obszaru i przyciągają przedsiębiorców. Rezultatem napływającego do miasta kapitału jest niskie bezrobocie. Według Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze w styczniu 2021 r. stopa bezrobocia w województwie wynosiła 6,5 proc. Na terenie miasta działają zakłady z branży m.in. informatycznej, elektrycznej, metalowej i elektroniki oświetleniowej.

Zielone tereny i liczne atrakcje na wyciągnięcie dłoni

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto zamieszkać w Zielonej Górze – mowa o licznych terenach zielonych i atrakcjach, z których mogą korzystać zielonogórzanie. Większość nowych osiedli powstaje w otoczeniu lasów i parków – województwo lubuskie jest jednym z najbardziej zalesionych w Polsce – lasy stanowią ok. 50 proc. jego powierzchni. Z tego względu jest to idealne miejsce dla osób ceniących sobie kontakt z naturą.

Jednocześnie mieszkańcy Zielonej Góry mogą korzystać z rozbudowanej oferty kulturalnej. Na terenie miasta działają teatr, filharmonia, liczne muzea i galerie oraz kina. W tej części kraju cyklicznie odbywają się też różnorodne imprezy, np. we wrześniu ma miejsce Festiwal Teatrów Plenerowych Monte Verde. Zielona Góra to także miasto akademickie. Co roku na Uniwersytecie Zielonogórskim naukę rozpoczynają tysiące studentów. Z tego względu dobrym pomysłem może być zakup nowego mieszkania na wynajem.