Prowadzisz hotel, pensjonat lub oferujesz usługi kosmetyczne? W czerwcu 2020 r. weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Finansów, na podstawie którego zmieniają się terminy wymiany kas fiskalnych z papierowym i elektronicznym zapisem na kasy online. Sprawdź, do kiedy musisz zaopatrzyć się w nową kasę!
Jak działają kasy fiskalne online i dlaczego się je wprowadza?
Przedsiębiorcy zobowiązani do ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kas fiskalnych stosują kasy z papierowym zapisem kopii, elektronicznym zapisem kopii lub kasy online. Te ostatnie przesyłają dane o transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas, które jest prowadzone przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.
Celem wprowadzenia kas fiskalnych online jest ograniczenie szarej strefy. Dzięki temu uczciwi przedsiębiorcy nie będą musieli zaniżać cen oferowanych produktów, aby móc skutecznie konkurować z nieuczciwymi podmiotami, które nie ewidencjonują wszystkich transakcji.
Zmiany w harmonogramie wprowadzania kas online
Pandemia koronawirusa oraz problemy, z którymi muszą się mierzyć niektóre branże spowodowały, że Ministerstwo Finansów zmieniło plany w zakresie wprowadzenia obowiązku korzystania z kas fiskalnych online – w rezultacie powstał nowy harmonogram.
Od 1 stycznia 2021 r. (zamiast od 1 lipca 2020 r.) z kas fiskalnych online korzystać będą musieli przedsiębiorcy zajmujący się:
- świadczeniem usług związanych z wyżywieniem świadczonych wyłącznie przez stacjonarne placówki gastronomiczne oraz usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,
- sprzedażą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.
Od 1 lipca 2021 r. (zamiast od 1 stycznia 2021 r.) sprzedaż przy użyciu kas online będzie musiała być ewidencjonowana przez przedsiębiorców świadczących usługi:
- fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne,
- budowlane,
- w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
- prawnicze,
- związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej, ale wyłącznie w zakresie wstępu.
Nowy harmonogram wprowadzania kas fiskalnych to dobra wiadomość dla przedsiębiorców – mają oni więcej czasu na wybór kasy, jej instalację czy przeszkolenie pracowników.
Gdzie kupić kasę fiskalną online?
Jeżeli znalazłeś się w grupie przedsiębiorców, którzy muszą wymienić używaną dotychczas kasę fiskalną na kasę online, skorzystaj z oferty firmy SAS. Oferuje ona bogaty wybór kas fiskalnych – wśród nich są również kasy fiskalne dedykowane podmiotom z branży gastronomicznej. Przedsiębiorcy z Zielonej Góry i okolic, którzy chcą zakupić kasę online, mogą skontaktować się z przedstawicielami firmy SAS pod następującymi numerami:
- kasy online Zielona Góra – 68 320 80 70,
- kasy online Sulechów – 68 380 23 10,
- kasy online Nowa Sól, Nowe Miasteczko, Bytom Odrzański – 68 380 23 20
- kasy online Żagań, Żary, Szprotawa – 68 380 23 21,
- kasy online Krosno Odrzańskie, Gubin – 68 380 23 22,
- kasy online Świebodzin, Torzym – 68 380 23 11.
Specjaliści z firmy SAS pomogą w wyborze kasy fiskalnej, zadbają również o jej instalację i serwis. Skorzystanie z kompleksowej usługi jest dla przedsiębiorcy wygodne – w razie pytań kontaktuje się on wyłącznie z jedną osobą.