Jak przygotować domowe SPA?

Każdy z nas potrzebuje czasem chwili wytchnienia i relaksu. Po ciężkim dniu nic tak dobrze nie wpływa na samopoczucie jak długa, gorąca kąpiel. Warto czasami podarować sobie chwilę odpoczynku w postaci całkowitego zatracenia w pięknym kwiatowym zapachu, gorącej wodzie i przyjemnie otulającej pianie.

Produkty przydatne przy domowym SPA

Przygotowanie przyjemnej, ale także pożytecznej dla organizmu kąpieli nie jest trudne. Korzystne dla skóry będzie np. dodanie do wody odrobiny dobroczynnych olejków, np. z zielonej herbaty, awokado czy orzechów makadamia. Pozwolą one nieco wygładzić, a także uspokoić zmęczoną skórę. Bardzo przydatna może okazać się także sól do kąpieli. Jest ona źródłem cennych związków mineralnych takich jak potas i sód, które korzystnie wpływają np. na układ krążenia czy usuwanie toksyn z organizmu. Co więcej, niektóre badania wskazują, że regularne kąpiele z zastosowaniem soli mogą wspomagać odchudzanie. W zależności od rodzaju soli może ona mieć m.in. działanie uspokajające, odprężające, kojące, antybakteryjne i wiele innych. Dla dzieci lub osób lubiących intensywną pianę podczas kąpieli najlepsze z pewnością okażą się płyny do kąpieli z naturalnym, dobrym składem. Warto zwrócić uwagę na to, by nie zawierały one mocnych detergentów, parabenów i sztucznych barwników. Popularnym trendem stały się także naturalne świece sojowe. Podczas planowania wieczornego relaksu, warto zaopatrzyć się w kilka sztuk. Zapalenie pięknie pachnących świeczek niewątpliwie dodatkowo nada kąpieli niezwykle relaksującego klimatu.

Jaką sól kąpielową wybrać?

Sole mineralne wykazują różne dobroczynne właściwości. Przykładowo: tzw. sól gorzka EPSOM (sól angielska) jest stosowana w celach leczniczych. Kąpiele z jej użyciem pozwalają np. złagodzić bóle stawowe, a także zmniejszyć obrzęki spowodowane urazem lub ugryzieniem owadów. Sól himalajska ma kojący wpływ na podrażnienia i choroby skóry, łagodzi bóle reumatyczne i dolegliwości związane z kręgosłupem. Sól z Morza Martwego ma natomiast właściwości oczyszczające, odkażające i regenerujące. Niezależnie od rodzaju soli, przy regularnym stosowaniu jej jako dodatku do kąpieli można zauważyć pozytywny wpływ na skórę. Jest ona wówczas napięta, wygląda na rozświetloną i odmłodzoną, a do tego zmniejsza się widoczność cellulitu. Wybór zapachu i koloru soli jest kwestią indywidualną. Zależą one od zawartych w soli naturalnych olejków eterycznych, które można wybrać według własnych preferencji.

Sprawdź też - Żele pod prysznic bez parabenów. Warto znać ich skład!