Nasze pełne uzębienie, zdrowy oraz estetyczny uśmiech, najczęściej doceniamy kiedy w jakikolwiek sposób utracimy zęba. Co istotne, ma to duży wpływ na tylko na wygląd, ale też na nasze zdrowie. Może to bowiem doprowadzić do poważnych zmian w jamie ustnej, a w niektórych przypadkach do pewnych wad zgryzu, wskutek przesuwania się zębów. Co gorsze, ponieważ zanika wówczas masa kostna, może dojść do utraty kolejnych zębów. Aby zatrzymać ten proces, warto zdecydować się na wszczepienie implantów. Wcześniej natomiast, należy poznać nieco informacji na temat implantologii.

Implanty zębów – co to takiego?

Bez względu na to czy mieszkamy w małym mieście, czy też w Warszawie implanty http://odentimplanty.pl/implanty.php możemy założyć w wielu różnych gabinetach. Aktualnie, stomatologia oferuje niezliczoną ilość możliwości leczenia ubytków zębowych. Najskuteczniejszą metodą jest wspomniany implant zębowy. Jest on zaprojektowany w oparciu o bardzo trwałe połączenie, w relacji z kością. Sam implant jest wyłącznie specjalną tytanową śrubą, którą wkręca się w miejsce korzenia zęba usuniętego wcześniej. W wyniku upływu czasu, kość powinna obrosnąć śrubę, tworząc bardzo trwały fundament dla zastępczych zębów, które najczęściej są pod postacią korony protetycznej, protezy bądź mostu.

Zabieg musi przeprowadzić lekarz specjalista, dlatego warto korzystać wyłącznie z renomowanych gabinetów stomatologicznych. Tylko tam mamy pewność, że zostanie nam zapewniona odpowiednia opieka po zabiegu, a miejscowe znieczulenie oraz nacięcia dziąseł będą wykonane prawidłowo. Korony protetyczny mocowane do implantów, mają za zadanie naśladować naturalnego zęba. Cała ta konstrukcja jest bardzo komfortowa dla pacjenta, a co najważniejsze trwała. Alternatywą są także protezy ruchome, które również doskonale się sprawdzą, jeżeli zostaną odpowiednio zamocowane za pomocą elementów retencyjnych.

Szereg zalet

Największą zaletą implantów jest to, że z powodzeniem mogą zastąpić naturalne zęby. Jeżeli zostanie zachowana odpowiednia higiena jamy ustnej oraz kontrola nad implantami, może być to długoterminowym rozwiązaniem, służącym nawet przez całe życie. Charakteryzują się duża stabilnością oraz wytrzymałością, są lepszym wyjściem chociażby od ruchomych protez. Nie uniemożliwiają swobodnego jedzenia oraz mówienia, przy czym nie powodują dyskomfortu podczas przeżuwania pokarmu. Są także swojego rodzaju ochroną dla naszych pozostałych, naturalnych zębów.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg implantacji zębów?

Wszystko powinno rozpocząć się szczegółowym wywiadem lekarskim. Diagnostyka ogólna zostanie wykonana, dzięki tomografii komputerowej, jeżeli oczywiście mamy do czynienia z renomowanym gabinetem stomatologicznym. Implantów nie wszczepia się, kiedy występują przypadki chorób serca oraz kości, niektórych chorób psychicznych, prowadzenia leczenia immunologicznego i onkologicznego; osób, które oczekują na przeczep organu, a także tych poniżej 18 roku życia.

Zdarza się, że z przeprowadzenia zabiegu wykluczają też uzależnienia od narkotyków, tytoniu i alkoholu, ciąża, cukrzyca, radioterapia szyi i twarzy, a także choroby tarczycy. Jeżeli dojdzie do zakażenia sąsiednich zębów, chorób przyzębia, bądź też błon śluzowych w jamie ustnej, specjalista powinien podjąć się leczenia tych schorzeń przed zabiegiem. Z pewnością u każdego lekarza zajmującego się implantami w Warszawie ale i nie tylko, powinniśmy zostać poinformowani o wszelkich przeciwwskazaniach.

Jak postępować po wykonanym zabiegu?

  • Stosowanie leków zapisanych przez lekarza,
  • przez tydzień, jeść wyłącznie miękkie pokarmy,
  • przez kilka dni unikać wysiłku fizycznego oraz gorących kąpieli
  • w wypadku krwawienia, uciskać miejsce nacięcia opatrunkiem
  • unikać szczotkowania zębów w okolicy miejsca zabiegu
  • na przynajmniej miesiąc, wstrzymać się od spożywania alkoholu i palenia papierosów.

Nie obejdzie się z pewnością bez wizyt kontrolnych. Implanty zębowe są skuteczną metodą na leczenie braków uzębienia, nie warto na tym oszczędzać.

Implanty w Warszawie – dlaczego warto?