Czym tak właściwie jest dobre pozycjonowanie? Kilka cennych informacji

W rzeczywistości XXI wieku z całą pewnością można postawić tezę, że jeśli Twoja firma nie istnieje w przestrzeni internetowej, to nie istnieje w ogóle. Kiedyś tak mawiało się o ludziach na Facebooku i w obu sytuacjach jest spora doza prawdy. Dlaczego? Internet globalizuje komunikację. Sprawia to, że ktokolwiek z nas może zamówić jakikolwiek produkt z każdego miejsca na świecie. Choć zachwyt wzbudza już nawet możliwość zamówienia określonej rzeczy z jakiegokolwiek miejsca w samej Polsce praktycznie bezwysiłkowo. Internet to miejsce, w którym możemy poznawać, odkrywać i kupować. Dlatego bardzo istotne z perspektywy biznesu jest to, aby być widocznym w tym medium. Jak sprawić, aby tak się stało? Czym jest dobre pozycjonowanie? Dowiesz się tego w tym artykule.

Jak być wysoko uplasowanym w rankingu wyszukiwarki?

Najprościej mówiąc, pozycjonowanie to szereg wdrażanych praktyk, które sprawiają, że określona strona internetowa jest obecna w czołówce wyszukiwań. To bardzo istotne, ponieważ daje to gwarancję stałego dopływu nowych klientów. Na pewno zastanawiasz się, czy to tak istotne; przecież jeśli ktoś wpisze w Google produkt, który sprzedajesz, to logiczne powinno być to, że gdzieś tam wyświetli się Twój serwis. To prawda, ale najważniejsze w tym zdaniu jest słowo „gdzieś tam”. Trzeba mieć świadomość, że ok. 90% internautów nigdy nie zagląda na drugą stronę wyników wyszukiwania. Dobre pozycjonowanie sprawia, że będziesz na szczycie rankingu. Google ocenia każdą stronę internetową, biorąc pod uwagę ponad 200 czynników. Tylko niektóre są jawne. Odpowiednio wdrożone działania, takie jak przygotowanie trafnej treści, link building czy – przede wszystkim – dobrze dopasowany wybór słów kluczowych, zapewniają sukces.

Jak pisać wartościową treść, którą docenią algorytmy? Poznaj odpowiednie praktyki SEO

SEO to skrót od Search Engine Optimization i wpływa na naturalne wyszukiwanie treści w przeglądarce. Jednym z jego obszarów są działania contentowe. To bardzo ważne, aby teksty na stronie były pozytywnie oceniane przez Google. Wydawać by się mogło, że to jasna sugestia, aby pisać tylko pod przeglądarkę, ze znacznym nasyceniem słów kluczowych, nawet jeśli oznacza to wyrzeczenie się poprawnej gramatyki. Jest jednak trochę inaczej. Content nie powinien sprowadzać się wyłącznie do wybranych fraz.

Mówi się, że idealny stopień nasycenia to zakres od 5 do 7%. To jednak bywa indywidualne. Warto bowiem odnosić się do tego, jak działa konkurencja w branży. O ile słowa kluczowe są niezwykle istotne, to treść musi być pisana do ludzi i dla ludzi.

Źródło: afterweb.pl

Bogactwo językowe, plastyczność słów i poprawność stylistyczna stanowią ważną część układanki. Twoją stronę odwiedzać będą ludzie, dlatego warto uatrakcyjniać treść, stosując przejrzystą czcionkę, pogrubienia i punktory, jeśli są potrzebne. Nawigacja po treści musi być wygodna, dlatego warto zadbać o to, aby najważniejsze informacje były wyróżniane.