Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Zmiana nawyków żywieniowych – jak mądrze jeść?

Na rynku pojawiło się zatrzęsienie diet, również tych pudełkowych, które rzekomo mają nam pomóc w utrzymaniu sylwetki lub osiągnięciu tej wymarzonej przez zrzucenie zbędnych kilogramów. Wszelkiego rodzaju detoks, posty, głodówki – to dobre rozwiązanie na krótką metę, tymczasem najważniejsza jest kompleksowa zmiana nawyków żywieniowych. Tylko ona da realne i wymierne, a co ważniejsze – łatwiejsze do utrzymania efekty. Jak się do tego zabrać? Podpowiadamy!

Najtrudniejszy pierwszy krok

Już Anna Jantar śpiewała, że najtrudniejszy jest pierwszy krok i właściwie wiele się nie pomyliła. Początkowe pożegnanie się z ciasteczkami, lodami, słonymi przekąskami czy niezdrowym jedzeniem może być trudne, dlatego dobrze jest to robić stopniowo. Nic się nie stanie, jeśli nasz obiad zakończy się obfitym deserem, a wieczór umili nam lampka słodkiego wina lub równie kalorycznego piwa. Wizyta u znajomych i cały stół przekąsek? Nie warto mieć wyrzutów sumienia. Pizza w Zielonej Górze w trakcie odwiedzin przyjaciółki? Czemu nie! Te małe grzeszki nie powinny nas wytrącać z równowagi i założeń. Warto również zadbać, aby założenia te nie były specjalnie restrykcyjne – przynajmniej na początek. Radykalne diety się nie sprawdzają tak skutecznie jak te łagodnie wprowadzające zmiany. Zamów na https://www.pizzadominium.pl/lokale/zielona-gora-c-h-r-focus-mall!

Czy potrzeba profesjonalisty?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy potrzebuje profesjonalisty do pomocy w tym procesie. Proces ów, owszem, nie jest łatwy, jednak nie oznacza to, że konieczny jest nadzór zawodowego dietetyka czy trenera. Zmiana nawyków żywieniowych nie ma być jednorazową akcją, a długofalowym procesem. Dopiero wówczas przyniesie on założone efekty. Dlatego takie zrywy z pewnością nie są dobrym pomysłem. W dobie Internetu spokojnie sami ułożymy sobie ogólny jadłospis. Chociaż znajdujemy się w nieco chłodniejszym klimacie, dobrze jest się sugerować kuchnią włoską. Ale w tym prawdziwym wydaniu – nie tylko tłuste sosy i makarony, ale i pyszne, soczyste i pachnące warzywa śródziemnomorskie. Ważnym składnikiem każdej zdrowej, niewegetariańskiej diety powinny być ryby i owoce morza. Ich również nie brak we włoskim jadłospisie.

Ruch to zdrowie!

Nie zapominajmy o ruchu! Nie musimy codziennie przebiegać półmaratonu. Niektórzy z nas nie lubią biegać, nie ma co się katować. Spacery, jazda konna, pływanie, biathlon – każdy znajdzie aktywność dla siebie. Ważne jest, aby się nie zasiedzieć, a większość z nas jednak ma siedzący tryb życia. Odrobina ruchu, zwłaszcza na świeżym powietrzu powinna należeć do naszej rutyny. Przy zdrowym, rozsądnym odżywianiu i świadomym funkcjonowaniu na co dzień mamy szansę na smukłą sylwetkę bez wysiłku, a co ważniejsze – doskonałe wyniki i zdrowie, którego nie kupi się za żadne pieniądze.