Zielonogórscy policjanci zachęcają wszystkich kierujących do zmiany opon na zimowe. Nie powinniśmy z tym czekać, aż spadnie pierwszy śnieg. Nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dużym stopniu zależy od stanu naszych opon i ich przyczepności do nawierzchni. Producenci zimowych opon proponują aby opony zmienić już wtedy, gdy rano temperatura regularnie spada poniżej 7ºC.
Warunki pogodowe coraz częściej przypominają nam, że panuje późna jesień, a za chwilę nadejdzie zima. To trudny czas również na naszych drogach, których nawierzchnie stają się śliskie po deszczu, po przymrozkach, opadach śniegu czy wręcz niebezpiecznie oblodzone. W takich warunkach bardzo istotne jest aby opony w naszym samochodzie miały dobrą przyczepność do nawierzchni i pozwoliły kierującemu panować nad pojazdem w większym stopniu.
Zielonogórscy policjanci zachęcają wszystkich kierujących do zmiany opon na zimowe. Na pewno nie powinniśmy z tym czekać, aż spadnie pierwszy śnieg. Nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym – zwłaszcza w warunkach zimowych - zależy od stanu naszych opon i ich przyczepności do mokrej nawierzchni. Pamiętajmy, że zimowe opony sporządzone z innej mieszanki gumowej niż opony letnie pomogą lepiej zapanować nad pojazdem na śliskiej nawierzchni oraz skrócą drogę hamowania – co zwłaszcza w terenie zabudowanym przy wielu przejściach dla pieszych jest bardzo istotne.
Pamiętajmy – jadąc na mokrej i śliskiej drodze ważne jest zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do warunków, ale także zadbanie o odpowiednie opony. Dobrej jakości zimowe opony znacznie zmniejszają także prawdopodobieństwo wystąpienia poślizgu. Pojazd jadący po mokrej drodze z prędkością 80 kilometrów na godzinę z zimowymi oponami zahamuje 3 metry wcześniej od takiego samego samochodu na oponach letnich. Wielu producentów zimowych opon proponuje aby opony zmienić już wtedy, gdy rano temperatura regularnie spada poniżej 7ºC.