Ogród sam w sobie nie jest trudny w opiece. Nie chcemy zatem, by pojawiały się dodatkowe problemy, jak choćby nowi lokatorzy. Mrówki mogą bowiem doprowadzić do przesuszenia gleby, zniszczenia kłączy roślin, korzeni, bulw, a także owoców. Trzeba zatem wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić.
Jak wygląda walka z mrówkami?
Przede wszystkim jest ona bezpieczna dla ludzi, roślin i zwierząt. Zwłaszcza gdy zabiera się za to sprawdzona i profesjonalna firma. Zabieg jednak będzie musiał potrwać 3-4 tygodnie, dzięki czemu pozbędziemy się zarówno dorosłych osobników, jak i ich gniazd. Średnio kosztuje to ok. 250 zł.
Negatywne skutki działa mrówek
Jak zostało już wspomniane, mrówki to niemały problem, z którym musi radzić sobie mieszkaniec i ogrodnik. Przeszkadzają owadom w zapylaniu kwiatów i doprowadzają do rozwoju pluskwiaków równoskrzydłych. Nierzadko zdarza się, że kolonia trafia także do domu i czyni poważne szkody w spiżarni, przenosi bakterie, wydrąża otwory w ścianach, podłogach i uszkadza opakowania. Dlatego chcemy się ich pozbyć.
Ważne jest jednak to, że są one istotne dla ekosystemu, dlatego nie należy ich zwalczać, gdy jest ich niewiele.
Skuteczne zwalczanie mrówek
Jeśli chcemy pozbyć się problemu, to tylko ze sprawdzoną i profesjonalną firmą, która posiada odpowiednie certyfikaty oraz środki, dzięki którym może pozbyć się mrówek bezpiecznie.
Z mrówkami powinno się walczyć szybko, zanim problem rozrośnie się i przybierze na sile. Wtedy będzie szczególnie konieczny odpowiedni zabieg zwalczania owadów.
Można się za to zabrać na kilka sposobów:
- Metoda żelowa – dzięki temu zwalczamy od razu cała kolonię w domu, pracy czy w innym miejscu. Preparat nie stwarza dla nikogo zagrożenia.
- Metoda zamgławiania – pozwana na przeprowadzenie zabiegu wewnątrz i na zewnątrz.
- Metoda prewencyjna – konieczne jest dobre uszczelnienie kitem lub gipsem wszelkich szpar i częste mycie mebli gorącą wodą z detergentami.
- Metoda oprysku grubokroplistego – pozwana na przeprowadzenie zabiegu wewnątrz i na zewnątrz.