Zastosowanie metody iniekcji krystalicznej

Starannie wykonana izolacja  ścian fundamentowych podczas budowy domu to bardzo ważny etap w pracach budowlanych.   Nie można zapomnieć o wykonaniu izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, ponieważ jej brak może być przyczyną wnikania wody do wnętrza budynku.  Bardzo ważna jest też izolacja fundamentów w starym domu. Mimo tego, że może wiązać się z dodatkowymi kosztami, większymi nakładami pracy i zatrudnieniem odpowiednio wykwalifikowanej ekipy budowlanej. Szczególnie ważna jest hydroizolacja piwnicy, jeżeli budynek położony jest w pobliżu zbiorników wodnych.  Pozwala to zminimalizować efekty ewentualnej powodzi. Zaleca się unikanie budowania domów jednorodzinnych w pobliżu zbiorników wodnych z powodu ryzyka podniesienia się poziomu wód. Jednak nie zawsze jest to czynnik brany pod uwagę podczas zakupu działki. Izolacja pozioma czy izolacja pionowa to usługi, które oferuje wiele firm budowlanych.

Metoda działania iniekcji krystalicznej

Iniekcja krystaliczna  polega na użyciu aktywatora krzemianowego do osuszania ścian zawilgoconych przez  podciąganie wody z gruntu. Wykorzystuje ona w swoim działaniu aktywator krzemianowy.  Metoda iniekcji krystalicznej dobrze sprawdzi się w przypadku cegły ceramicznej czy wapiennej zaprawy murarskiej.  Aby móc cieszyć się efektami na długie lata, izolacja fundamentów powinna być wykonana w sposób dokładny i staranny. Niewłaściwie wykonana izolacja przeciwwilgociowa może przynieść więcej szkód niż pożytku. Metoda iniekcji krystalicznej polega na tym, że w  osuszonej ścianie nawierca się otwory iniekcyjne o średnicy 20 mm. W powstałe otwory wprowadza się mieszankę wody i materiału iniekcyjnego. Jest to mieszanina aktywatora krzemianowego, wody i cementu portlandzkiego. Hydroizolacja fundamentów za pomocą iniekcji krystalicznej jest niezwykle skuteczna i  tańsza w porównaniu do innych metod.

Efekt osuszenia

Na efekt zastosowania iniekcji krystalicznej nie trzeba długo czekać.  Już po tygodniu widać pierwsze efekty. Dobrze wykonana izolacja piwnicy, czy izolacja pozioma fundamentów daje efekty na długie lata.  Iniekcja krystaliczna zapewnia ochronę domu na długi czas, jednak nie każda metoda izolacji fundamentów daje gwarancję długotrwałych efektów, bez względu na to czy jest to izolacja pionowa czy izolacja pozioma.   Dokładność wykonania i użyte materiały wpływają na to jak długo budynek będzie optymalnie chroniony przed wilgocią. Metoda iniekcji krystalicznej posiada właściwości krystalizacyjne, może być wykorzystywana do wytwarzania izolacji pionowej ścian fundamentowych. Metoda iniekcji krystalicznej posiada wiele zalet. Jest tańsze w porównaniu do innych metod, jak również jest  prosta w użyciu i ekologiczna. Minerały stosowane podczas iniekcji krystalicznej są wytwarzane z polskich surowców. Nie powinno się oszczędzać na izolacji przeciwwilgociowej, dlatego należy wybierać do jej wykonania tylko materiał najlepszej jakości Nie bez znaczenia jest też odpowiednia ekipa budowlana, które będzie potrafiła starannie i dokładnie wykonać swoją pracę. Niewłaściwie wykonana izolacja przeciwwilgociowa prowadzi do rozwoju pleśni i grzybów.  Długotrwałe przebywanie w takim pomieszczeniu może doprowadzić do problemów z drogami oddechowymi lub astmy. Jeżeli chcemy mieć mocne fundamenty- izolacja przeciwwilgociowa odpowiednio wykonana jest warunkiem koniecznym. Ochrona przed wilgocią pozioma jak i pionowa gwarantują komfort domowników domu.