Jako, że specjalne implanty, które stosuje się w leczeniu alkoholizmu umieszcza się pod skórą pacjenta, często nazywa się je „wszywkami”. Chociaż w wielu krajach, metoda ta została wycofana i uznana za nieetyczną, w naszym kraju wciąż się ją stosuje i to z dużym powodzeniem. Jest to bowiem swojego rodzaju alternatywa i uzupełnienie innych terapii leczenia uzależnień.

W Polsce aż 12% dorosłych boryka się z alkoholizmem a faktem jest, że to choroba uznana za największe zagrożenie zdrowotne. Samo leczenie jest bardzo żmudne, gdyż chorzy w ogóle nie są świadomi tego faktu, przez co nie chcą poddawać się terapii. Jeżeli pragniemy sprawdzić jak działa zaszycie alkoholowe Warszawa to odpowiednie miejsce, aby poszukać miejsc, gdzie wykonuje się zabieg implementacji. Metoda ta jest w naszym kraju dość popularna. Esperal, który znajduje się we wszywce, bezpośrednio wpływa na metabolizm alkoholu etylowego w naszym organizmie. Nie zaszkodzi też wcześniej zorientować się, jak klarują się ceny zaszycia alkoholowego w Warszawie.

Działanie Esperalu

Dzięki zaszyciu alkoholowemu, tabletka uwalnia pewną substancję do krwi, a ona staje się dla naszego organizmu obojętna. Czynna substancja, powinna blokować enzymy dehydrogenazy alkoholowej w wątrobie. Oznacza to, że będąc posiadaczem wszywki, po wypiciu alkoholu w organizmie nagromadzi się nam aldehyd octowy, który spowoduje niemiłe dolegliwości. Aby ich uniknąć, konieczne jest powstrzymywanie się od picia alkoholu.

Wszywki alkoholowe w Warszawie gwarantują nam od 8 do 12 miesięcy nieprzerwanego działania. Jeżeli mowa o zaszyciu alkoholika, mamy do czynienia z metodą awersyjną. Teoria mówi, że sam strach przed nieprzyjemnymi objawami po wypiciu alkoholu sprawia, że uzależniony skutecznie powstrzymuje się od dalszego sięgania po alkoholowe trunki. Ważne jest to, aby pacjent wyraził zgodę na tę metodę leczenia, a nie jest ona w żaden sposób refundowana z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przeciwwskazania do zabiegu

Tak naprawdę istnieje tylko kilka przeciwwskazań do wszycia esperalu w Warszawie. Warto jednak je znać, gdyż są to:

  • nadwrażliwość na disulfiram,
  • stan nietrzeźwości,
  • choroby układu krążenia,
  • zaburzenia psychiczne (w tym myśli samobójcze),
  • picie alkoholu na dobę prze wykonaniem zabiegu.

Gdzie umieszcza się wszywkę?

To chirurg odpowiedzialny jest za implementacje wszywki alkoholowej w Warszawie. Miejscem, które wybiera się najczęściej jest pośladek, gdzie dokonuje się płytkiego nacięcia i umieszcza pod skórą tabletkę. Zanim jednak zostanie przeprowadzony zabieg, stosuje się miejscowe znieczulenie, aby zredukować dolegliwości bólowe. Całość trwa nie więcej niż 30 minut. W związku z tym, że tabletka pod skórą jest ciałem obcym, nasz organizm może ją odrzucić. Wówczas, wokół miejsca implementacji wszywki może pojawić się obrzęk. Jeżeli tak się stanie, obowiązkowo skontaktujmy się ze specjalistą, który wykonywał dla nas wszywkę w Warszawie.

Posiadanie wszywki i spożywanie napojów alkoholowych

Zaledwie po kilkunastu minutach od spożycia alkoholu, będziemy w stanie odczuć skutki, które powoduje działanie czynnej substancji. Będą nam one przypominały klasyczne zatrucie alkoholem. Będzie to zatem ból i zawroty głowy, nudności, duszności i wymioty, zaczerwienienie na twarzy i potliwość, uczucie niepokoju oraz przyspieszona akcja serca.

Co więcej, odczuwanie dolegliwości może trwać nawet do 10 godzin. Fakt, że wszywki powodują pewne powikłania oraz zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka sprawiają, że ta terapia jest bardzo kontrowersyjna. Leczenie tą metodą musi być zawsze uzupełnione o inne działania, chociażby uczestnictwo w spotkaniach anonimowych alkoholików lub u psychologa. Rozeznajmy się też, jakie są ceny wszywki alkoholowej w Warszawie.

Jakie są przeciwwskazania oraz jak działa zaszycie alkoholowe w Warszawie?