TOP 5 bajek na Netflix

Nie można zaprzeczyć, że animowane seriale oraz filmy cieszą się niemałą popularnością – są one cenione zarówno przez najmłodszych widzów, jak i dorosłych. Jedną z najpopularniejszych platform dających możliwość ich oglądania jest Netflix. Niekiedy jednak przez długi czas przeglądamy ofertę w poszukiwaniu odpowiedniej bajki, a nie możemy znaleźć nic, co by nas zainteresowało. Doskonale to rozumiemy, dlatego aby ułatwić ten wybór, przygotowaliśmy TOP 5 bajek na Netflix.

Bajki na Netflixie – propozycje seriali animowanych

Dzieci wymagają nieustannej opieki, aczkolwiek rodzice również potrzebują chwili odpoczynku – doskonałym rozwiązaniem może być zaproponowanie naszym pociechom seriali animowanych. Obecnie dostępnych jest wiele bajek na Netflixie, dlatego podjęcie decyzji nie jest łatwe. Nie ulega przy tym wątpliwości, że warto wybierać bajki, które oferują nie tylko rozrywkę, ale również pewne życiowe lekcje. Jakie seriale animowane warto oglądać na Netflixie?

Psi Patrol

Serialem animowanym, który podbił serca dzieci jest Psi Patrol – to bajka odpowiednia nawet dla najmłodszych pociech! Każdy odcinek opowiada inną historię, rozpoczynającą się od pokazania zwierzęcia bądź dziecka znajdującego się w tarapatach. Należy jednak zaznaczyć, że wszystkie opowieści posiadają szczęśliwe zakończenie – a wszystko to dzięki temu, że główni bohaterowie wyróżniają się troską oraz odwagą.

Grupa szczeniąt pokazuje widzom, jak istotna jest siła przyjaźni i współpracy, rozwiązując przy tym różnego rodzaju problemy. Oglądając taki serial, dziecko może nauczyć się, jak ważna jest różnorodność. Chociaż każde ze szczeniąt posiada odrobinę inne cechy charakteru i zestaw umiejętności, połączenie sił pozwala na osiągnięcie każdego celu i szerzenie dobra.

Miraculum: Biedronka i Czarny Kot

Nie ulega wątpliwości, że wiele dzieci wręcz uwielbia superbohaterów – seriale, filmy oraz gry z ich udziałem cieszą się dużą popularnością. Jedną z naszych propozycji jest serial o perypetiach nastoletniej Marinette. Historia ta pozbawiona jest mrocznych scen czy nieodpowiednich słów, dlatego będzie idealna dla najmłodszych widzów. Co istotne, różnorodność wątków i głębia przekazu sprawia, że seria zainteresuje również starsze dzieci – warto także wspomnieć, że jest to opcja dla wszystkich grup wiekowych, gdyż dorośli również nierzadko z zaciekawieniem śledzą opowieść o Biedronce i Czarnym Kocie.

Masz ochotę na więcej bajek na Netflixie? Tutaj znajdziesz kolejne propozycje na seans!

Bajki na Netflixie – propozycje filmów animowanych

Przygotowaliśmy również propozycje na wspólny rodzinny seans – te filmy animowane spodobają się zarówno rodzicom, jak również ich pociechom.

Strażnicy marzeń

Film animowany Strażnicy marzeń prezentuje świat przepełniony magią – pojawia się w nim jednak czarny charakter, zwany Mrokiem. Pragnie on zawładnąć snami oraz marzeniami dzieci, aby zastąpić je koszmarami. W ten sposób planuje on zniszczyć nie tylko magię świąt, zapanować nad światem, ale i… zniszczyć Strażników Marzeń. W skład wspomnianej grupy wchodzi Święty Mikołaj, Zając Wielkanocny, Zębowa Wróżka, Piaskowy Ludek oraz Jack Mróz. Jednoczą oni siły, aby pokonać zło – a kluczową rolę odgrywa Jack, który próbuje przypomnieć sobie wydarzenia z przeszłości.

Sekretne życie zwierzaków domowych

Sekretne życie zwierzaków domowych to chwytająca za serce opowieść o relacjach między domowymi pupilami oraz ich opiekunami. Co więcej, film prezentuje codzienność zwierząt w dużych miastach, takich jak Nowy Jork. Wszystko rozpoczyna się od ukazania przesympatycznego teriera Maxa, który towarzyszy swej właścicielce podczas przejażdżki przez Central Park. Kiedy jednak wracają do domu i opiekunka opuszcza mieszkanie, prezentowane jest prawdziwe życie pupili… które jest nierzadko przepełnione przygodami!

Madagaskar

Odrobinę starszą propozycją jest Madagaskar – to jednak doskonały film animowany na rodzinny seans, gdyż prezentuje on ciekawą historię oraz oferuje porządną dawkę humoru. Fabuła przedstawiona jest z perspektywy zwierząt wiodących życie w zoo – jednym z bohaterów jest lew Alex, który codziennie je doskonałe steki i jest gwiazdą wśród turystów odwiedzających jego miejsce zamieszkania. Zebra Marty ma jednak odrobinę inne pragnienia – chce zaznać wolności, dlatego pewnej nocy ucieka. Wyrusza za nią trójka przyjaciół: lew Alex, hipopotamica Gloria oraz żyrafa Melman. Historia przybiera zupełnie inny kurs, aniżeli spodziewali się główni bohaterowie, przekraczając bramy zoo.

Wśród oferty Netflixa można znaleźć wiele świetnych seriali i filmów animowanych. Mamy nadzieję, że pośród naszych propozycji znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie bądź swych pociech.