Policjanci kryminalni z komisariatu II zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie wspólnie z innymi osobami kolektorów słonecznych na dachu zespołu szkół w Czerwieńsku. Dyrekcja szkoły wyceniła wartość zniszczonego mienia na około 160 tysięcy złotych. Trwają działania w sprawie zatrzymania współsprawców, natomiast podejrzany usłyszał już zarzuty.

W miniony wtorek (7 lutego) w Czerwieńsku doszło do bulwersującego zdarzenia. Trzej sprawcy z nieznanej przyczyny weszli na dach zespołu szkół w Czerwieńsku, gdzie uszkodzili i zniszczyli zamontowane tam kolektory słoneczne. Wartość uszkodzonego mienia szkoła wyceniła na około 160 tysięcy złotych.

Dzięki doskonałej współpracy z burmistrzem Czerwieńska i władzami szkoły, a także ze świadkiem, policjanci służby kryminalnej wytypowali osoby, które mogą być odpowiedzialne za to zdarzenie i zatrzymali jedną  z nich. Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Czerwieńska, znany policjantom i wcześniej wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Do sprawy jako materiał dowodowy został też zabezpieczony monitoring. Nagrania z kamer monitorujących pomogły policjantom w ustaleniu przebiegu i okoliczności zdarzenia.

W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili tożsamość pozostałych osób, które są odpowiedzialne za to przestępstwo. Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania jeszcze dwóch sprawców. Natomiast zatrzymany 32-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, który to czyn został zakwalifikowany jako wybryk chuligański, co skutkuje podwyższeniem dolnej granicy zagrożenia karą. Mężczyźnie grozi od 4,5 miesiąca do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze, 32-latka objęto policyjnym dozorem

Film Film.mp4

Pobierz plik Film.mp4 (format mp4 - rozmiar 7.5 MB)