Biblioteka rozkłada leżaki - osiem spotkań z autorami na lato

Biblioteka rozkłada leżaki - osiem spotkań z autorami na lato

FOT. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze znów otwiera wakacje dla tych, którzy lubią książki czytane nie tylko na plaży, ale też w dobrym towarzystwie 📚☀️. W ramach akcji „Z Książką na Leżaku 2026” czeka osiem autorskich spotkań, a najważniejsza wiadomość dla mieszkańców jest prosta - wstęp wolny.

  • Z Książką na leżaku 2026 zaczyna lipiec od mocnego literackiego wejścia
  • Sierpień w bibliotece dorzuca premiery, kryminał i kilka literackich niespodzianek

Z Książką na leżaku 2026 zaczyna lipiec od mocnego literackiego wejścia

Pierwsza część cyklu prowadzi przez lipiec od premiery do promocji kolejnych tytułów. Biblioteka stawia na różne literackie energie - od powieści po poezję i lokalne nazwiska, które dobrze brzmią w letnim kalendarzu Zielonej Góry.

  • Barbara Wysoczańska - spotkanie autorskie połączone z premierą książki „Ciężar winy” - 9 lipca, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza
  • Zbigniew Łepkowski - spotkanie autorskie połączone z promocją tomiku „Dwa lustra” - 16 lipca, godz. 18.00, Pro Libris Café im. Andrzeja K. Waśkiewicza
  • Alfred Siatecki - spotkanie autorskie połączone z promocją książki „Operacja 0” - 23 lipca, godz. 18.00, Pro Libris Café im. Andrzeja K. Waśkiewicza
  • Maria Fraszewska - spotkanie autorskie połączone z promocją tomiku „Ziewonia i Akrostych” - 30 lipca, godz. 18.00, Pro Libris Café im. Andrzeja K. Waśkiewicza

Na wszystkie lipcowe spotkania obowiązuje wstęp wolny.

Sierpień w bibliotece dorzuca premiery, kryminał i kilka literackich niespodzianek

Druga odsłona akcji wchodzi w sierpień z równie mocnym programem. Są tomiki, książkowe premiery i nazwiska, które przyciągają zarówno stałych czytelników, jak i tych, którzy po prostu chcą sprawdzić, jak wygląda lato w bibliotece od środka 🙂.

  • Władysław Klępka - spotkanie autorskie połączone z promocją tomiku „Sfumato” - 6 sierpnia, godz. 18.00, Pro Libris Café im. Andrzeja K. Waśkiewicza
  • Marcel Moss - spotkanie autorskie połączone z promocją książki „Ego” - 13 sierpnia, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza
  • Mieczysław Gorzka - spotkanie autorskie połączone z premierą książki niespodzianki - 20 sierpnia, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza
  • Marta Maciejewska - spotkanie autorskie połączone z premierą książki niespodzianki - 27 sierpnia, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza

Tu również wszystko odbywa się bez biletów - wstęp wolny. Dla mieszkańców to wygodny sposób, żeby w środku lata wskoczyć na godzinę do świata książek i wrócić do codzienności z czymś więcej niż tylko wakacyjnym planem.

na podstawie: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.