Policja Zielona Góra: Zatrzymani kolejni dealerzy narkotyków
Dzielnicowy z Nowogrodu Bobrzańskiego zatrzymał w minionym tygodniu młodego mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. Dzięki pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP wZielona Góra w kolejnych dniach zatrzymani zostali jeszcze dwaj mężczyźni, którzy usłyszeli zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających.
Policjanci wszystkich służb Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze jako jedno z głównych zadań mają wpisane zwalczanie przestępczości narkotykowej. Zarówno na etapie kierowania pod wpływem środków odurzających, jak i przestępstw ich posiadania czy udzielania. Niemal codziennie zatrzymywani są kierujący pod wpływem narkotyków lub legitymowane są osoby, które posiadają przy sobie narkotyki. Często taka sprawa ma swój dalszy ciąg okazuje się, że zatrzymany posiada także narkotyki w samochodzie, w miejscu zamieszkania często również sprzedaje je innym.
W ubiegłym tygodniu Dzielnicowy Posterunku Policji w Nowogrodzie Bobrzańskim podczas legitymowania trojga młodych osób zauważył, że jeden z mężczyzn odrzuca białą kartkę z zawartością suszu roślinnego. Ten sam 23-latek miał przy sobie w saszetce kolejny zwitek papieru z suszem roślinnym oraz zwitek foli aluminiowej z białym proszkiem. Po zbadaniu zatrzymane substancje okazały się środkami odurzającymi - 5,26 gramów amfetaminy i 5,32 gramów marihuany. 23-latek podczas interwencji szarpał się z interweniującym funkcjonariuszem i naruszył nietykalność cielesną policjanta - został zatrzymany w policyjnym areszcie.
23-latkowi z Nowogrodu Bobrz. policjanci postawili zarzuty z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii(posiadanie środków odurzających). Mężczyzna usłyszał również zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza art. 222 kk. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.
Ustalenia operacyjne policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową doprowadziły do zatrzymania kolejnego mieszkańca Nowogrodu Bobrz. 21-latka który posiadał w miejscu zamieszkania ponad 53,42 gramy marihuany. Zabezpieczony narkotyk częściowo popakowany był w tzw. działki handlowe co świadczy, że zatrzymany trudnił się również sprzedażą marihuany. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze przedstawił 21-latkowi zarzuty z art. 59 ust 1 (udzielanie w celach zarobkowych) oraz art. 62 ust 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zatrzymany przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia.
Kolejnym zatrzymanym przez funkcjonariuszy Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową był 20-latek, któremu Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze przedstawił zarzuty z art. 59 ust 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (udzielanie w celach zarobkowych). Mężczyzna nie przyznał się do winy, Prokurator zastosował wobec 20-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.
Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za udzielanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat, posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze,
zgora.lubuska.policja.gov.pl/
zgora.lubuska.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/23949,Zatrzymani-kolejni-dealerzy-narkotykow.html
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] Górnik Polkowice – Lechia Zielona Góra 1:2 w Betclic 3. Lidze Grupa 3 (Grupa III) – Lechia wraca do II ligi po 12 latach](/images/mecz/thumbnails/gornik-polkowice-lechia-zielona-gora-30052026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Górnik Polkowice – Lechia Zielona Góra 1:2 w Betclic 3. Lidze Grupa 3 (Grupa III) – Lechia wraca do II ligi po 12 latach

W Zielonej Górze oddali hołd uczestnikom Wydarzeń Zielonogórskich

Bezpłatny koncert otworzy sezon w parkach Łużyckich

Nocne zamknięcie przejazdu w Szklarce Radnickiej. Kierowcy muszą zmienić trasę

Ruch, kolor i piana w Babimoście. Gminny Dzień Dziecka przyciągnął rodziny

Nowa siedziba biblioteki lekarskiej wzmacnia akademicki profil Zielonej Góry

Flaga połączyła przedszkolaki i seniorki w Zielonej Górze

Monte Verde trzyma tempo. Zielonogórscy seniorzy grają z humorem

Rusza wielkie badanie gospodarstw. Rolnicy dostaną formularz od GUS

W Zielonej Górze przechwycono luksusowego Hyundaia - 54-latek w areszcie

Gotowe API do integracji z KSeF – jak skutecznie zautomatyzować e- fakturowanie w przedsiębiorstwie

Jak dobrać nawożenie trawnika, żeby murawa była gęsta, zielona i odporna?

W Ochli dorośli wrócą do nauki. Będą warsztaty i doradztwo

Dwa sportowe mecze i dodatkowe autobusy. Kibice przejadą między arenami bez pośpiechu
Przydatne dane teleadresowe
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zielonej Górze - kontakt, godziny, zapisy
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze - kontakt, godziny, karta biblioteczna
- Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze - kontakt, oferta i Akademia Producenta
- Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze - kontakt, godziny, bilety, dojazd
- Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Zielonej Górze - kontakt, godziny, zadania
- Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze - bilety, godziny, wystawy i dojazd
