Wybierając najlepszej jakości dystrybutora surowców do produkcji papieru, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na kilka podstawowych rzeczy. Ważne jest to przede wszystkim dlatego, że przy stworzeniu konkretnego produktu, potrzebujemy do tego odpowiednich materiałów. Jak wybrać te najlepsze? Dowiesz się z tego artykułu.

Surowce do produkcji papieru – wybierz renomowanego producenta

Wybierając odpowiedniej jakości surowce do produkcji papieru, powinniśmy przede wszystkim skupić się na odpowiednim ich dystrybutorze. Chcąc stworzyć produkt, który będzie wyróżniał się wysoką jakością należy używać tylko wysokojakościowych materiałów. Warto mieć to na uwadze, szczególnie jeśli chcemy zwiększać zyski ze sprzedaży oferowanych przez nas towarów. Znalezienie renomowanego dystrybutora surowców jest w tym wypadku kluczowe, chociaż nie jedyne.

Wysoka cena surowców do produkcji papieru, nie zawsze świadczy o jego wysokiej jakości

Należy pamiętać o tym, że wysoka cena nie zawsze świadczy o wysokiej jakości surowców. Często bywa tak, że produkt tańszy odznacza się dużo lepszą jakością od podobnego w droższej wersji. Warto zwrócić na to uwagę podczas dokonywania zamówienia surowców do produkcji konkretnych materiałów.

Produkcja papieru odbywa się wyłącznie w procesach zmechanizowanych. Na jego jakość wpływają głównie surowce, z jakich zostanie wytworzony. Do podstawowych zaliczamy: włókna roślinne, których dostarczają nam takie drzewa, jak: jodła, sosna, świerk, topola, buk, osika oraz rośliny jednoroczne, takie, jak: len, konopie, słoma zbóż, trzcina, oraz bawełna. Oprócz surowców podstawowych do produkcji papieru wykorzystujemy surowce wtórne – makulaturę i szmaty, które zawierają włókno roślinne.

Surowce do produkcji papieru – jak je dobrze wybierać?

W efekcie obróbki chemicznej otrzymujemy masę celulozową z drewna, a w efekcie obróbki mechanicznej – ścier drzewny. Te dwa surowce należą do najczęściej wykorzystywanych przy produkcji papieru na świecie. Znajdziesz go chociażby tutaj http://overlack.com.pl/produkty/branza-techniczna/. Masa celulozowa powstaje w wyniku procesu, zwanego roztwarzaniem a jej najważniejszym składnikiem jest czysta celuloza. Ścier drzewny uzyskuje się na skutek mechanicznego ścierania drewna.

Podział i rodzaje papieru

Papiery wyróżniają się przede wszystkim składem włóknistym, gramaturą, przeznaczeniem, rodzajem powierzchni i barwą. Można rozróżnić dwie grupy: papiery bezdrzewne, które nie zawierają ścieru drzewnego i papiery drzewne, zawierające ścier drzewny. W zależności od składu włóknistego (rodzaju i zawartości podstawowych surowców) papiery możemy podzielić na, aż 10 klas (pierwsza klasa odpowiada najwyższej jakości papieru, klasa dziesiąta – najniższej).

Podział ze względu na klasy papieru.

Klasy papieru określa się przy pomocy składu procentowego surowców włóknistych, które były użyte do produkcji wytworu. Jeśli wykorzystane surowce do produkcji papieru zawierały włókna szmaciane, to otrzymany papier jest klasy I. Natomiast pozostałe będą klasą niższą, czyli włóka celulozy drzewnej, ścieru drzewnego i włókien makulatury mieszanej.