Depilacja laserowa twarzy – jak ją wykonać w bezpieczny sposób?

Prowadzenie własnego salonu kosmetycznego daje powody do zadowolenia, ale niestety i do zmartwień, ponieważ jako właściciele musimy zmierzyć się z wieloma problemami. Jednym z nich jest na pewno bezpieczeństwo w czasie zabiegów, w których obsługa ma bezpośredni kontakt z klientem. Co w takich przypadkach robić? Jak zadbać o bezpieczną depilację twarzy? Podpowiadamy!

Dlaczego bezpieczeństwo w czasie depilacji laserowej twarzy jest dla nas tak ważne?

W czasach pandemii zaczęliśmy zwracać większą uwagę na swoje bezpieczeństwo, czy swoich klientów. Jest to szczególnie ważne w placówkach, gdzie każdego dnia ma się osobisty kontakt z klientami, a więc na pewno w salonach kosmetycznych. Niektóre zabiegi wykonywane są bezpośrednio, tak jak na przykład ten, w których depilator laserowy do twarzy jest wykorzystywany, więc często budzą one wątpliwości, bo wydaje nam się, że nie da się tutaj zachować środków ostrożności. Jednak nie jest to prawdą i warto wiedzieć, że nadal zabiegi kosmetyczne, w tym właśnie depilacja laserowa twarzy może być bezpieczna.

Co zatem należy zrobić, by depilacja laserowa twarzy była bezpieczna?

Kluczem do sukcesu nadal pozostają maseczki ochronne. Choć sam klient nie będzie w stanie założyć maski w czasie depilacji laserowej twarzy, to osoba, którą ją wykonuje już tak. Jeśli do tego wybrana zostanie maska ochronna ffp3, to możemy być pewni, że ta ochrona będzie na tyle odpowiednia, by każda ze stron mogła poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Dlatego mając w swojej ofercie takie zabiegi, warto od razu sięgnąć po maski FFP3.