Dwa owczarki w zielonogórskiej policji: Izi i Dingo wspierają służbę

1 min czytania
Dwa owczarki w zielonogórskiej policji: Izi i Dingo wspierają służbę

Na placu Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze stoją dwa psy gotowe do wyjścia na patrol. Izi i Dingo służą w jednostce od trzech lat i pełnią zadania patrolowo-tropiące.

  • Patrolują i tropią w Zielonej Górze
  • Wspierają służbę i współpracują z przewodnikami

Patrolują i tropią w Zielonej Górze

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze informuje, że w obsadzie służbowej są dwa owczarki patrolowo-tropiące. Dingo to owczarek belgijski, Izi to owczarek holenderski. Oba psy realizują patrole i działania tropiące na rzecz jednostki. Służący od trzech lat psy uczestniczą w zadaniach operacyjnych i są wykorzystywani zarówno w terenie, jak i podczas codziennych patroli.

Wspierają służbę i współpracują z przewodnikami

Psy pełnią też funkcję towarzyszącą swoim przewodnikom. Na co dzień reagują na komendy i wykonują powierzone czynności z zaangażowaniem. W opisie jednostki podkreślono, że zwierzęta bywają źródłem poprawy nastroju w zespole i integrują funkcjonariuszy. Jako formę nagrody za pracę stosuje się zabawę, smakołyki i pieszczoty. Komenda zaznacza, że psy są stałymi członkami grupy i uczestniczą w obowiązkach służbowych bez dodatkowych formalności dotyczących nadgodzin.

na podstawie: Policja Zielona Góra.

Autor: krystian