UM Zielona Góra: BUDŻET OBYWATELSKI - wyniki
Ponad 100 tys. oddanych głosów, ok. 38 tys. mieszkańców oraz 12 projektów, które doczekają się realizacji to efekt tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wygrało sporo zadań sportowych, ale inne inwestycje też są ciekawe. Najbardziej cieszy mnie jednak wysoka frekwencja zielonogórzan w głosowaniu podkreśla
i, prezydent Zielonej Góry
Warto zaznaczyć, że na realizację projektów, które otrzymały wsparcie mieszkańców urząd miasta zamierzał przeznaczyć 7,5 mln zł, dzieląc pulę na 6 mln zł dla starej” Zielonej Góry oraz 1,5 mln zł dla Dzielnicy Nowe Miasto. Podczas czwartkowej uroczystej gali w Palmiarni, kiedy to ogłaszano zwycięzców, okazało się, że prezydent J. Kubicki postanowił dołożyć więcej pieniędzy do puli, dzięki czemu miasto zrealizuje aż 12 różnych inwestycji. Na przedsięwzięcia, które wskazali zielonogórzanie przeznaczymy łącznie ok. 9,4 mln zł.
W tym roku wielkim fenomenem jest dla mnie to, że aż 38 tys. mieszkańców wzięło udział w głosowaniu na Budżet Obywatelski. To bardzo duża liczba osób. To świadczy to o tym, że zielonogórzanie chcą brać sprawy w swoje ręce. To również dowód na to, że warto im na to pozwalać - podkreśla J. Kubicki. - Sukces odniosły projekty sportowe, ale na liście zwycięzców znajdziemy też inne, równie interesujące propozycje. Osobiście ciekawe wydają mi się te związane np. z modernizacją kina Newa czy też miejską winnicą na tyłach Domu Pomocy Społecznej. One również doczekają się realizacji.
Weronika Nowak z Klubu Kultury Filmowej nie kryła radości podczas gali. To właśnie dzięki dodatkowym funduszom w BO system wentylacji i klimatyzacji w kinie Newa przejdzie gruntowny remont. Dzięki temu uratujemy ostatnie studyjne kino w Zielonej Górze. Nasz budynek przez lata był niedoinwestowany, ale z czasem będziemy starać się stworzyć coraz lepsze warunki dla naszych widzów zaznacza W. Nowak.
Jej zdaniem już sam start w rywalizacji w ramach Budżetu przyniósł całemu obiektowi korzyści. Wiele osób dowiedziało się, że kino Newa dalej istnieje i dalej wyświetla ciekawe filmy. Zabiegając o głosy poparcia mieszkańcy przyznali, że taka placówka jest dalej potrzebna. Dla wielu była to też okazja do powspominania pięknych czasów młodości mówi z uśmiechem nasza rozmówczyni.
Bez wątpienia wielkim wygranym głosowania jest projekt Rozpalmy Dołek”, który zebrał niemal 9 tys. głosów. W ramach tej inwestycji przy boisku piłkarskim przy ul. Sulechowskiej 37 ma powstać profesjonalne oświetlenie stadionu.
Całe przedsięwzięcie jest niezwykle ważnym elementem rozwoju infrastruktury pozwalającej na lepsze szkolenie dzieci i młodzieży, naszych juniorów i seniorów - tłumaczy Marcin Zegzuła, wiceprezes Lechii Zielona Góra. Po ilości oddanych głosów mogę powiedzieć tylko wielkie wow”. Widać, że piłka nożna w mieście jest potrzebna. Mam nadzieję, że będzie tak dalej!
W Palmiarni obecny był także Piotr Szymczak, który reprezentował projekt doświetlenia wybranych przejść i ulic w Raculi, Suchej oraz Drzonkowie. Dzięki temu ma wzrosnąć bezpieczeństwo zielonogórzan.
- To ma być oświetlenie LED-owe, więc na pewno przełoży się to także na oszczędności w Dzielnicy Nowe Miasto przekonuje nasz rozmówca. I jednocześnie zaznacza, że sukces nie byłby możliwy bez olbrzymiego zaangażowania sołtysów, ale też radnych m.in. Wiesława Kuchty, Pawła Wysockiego oraz Tomasza Sroczyńskiego.
- Ogromne brawa należą się dla Mirosławy Jabłonki, sołtys Raculi, która stała w marketach przy kasach godzinami, aby przekonywać do oddania głosu na nasz pomysł. Chyba nie przepuściła nikogo, kto robił zakupy śmieje się P. Szymczak. Cieszę się, że nam się udało, szczególnie że to sami mieszkańcy wskazywali na taką potrzebę. Nie ukrywam, że mamy już kolejne pomysły! Być może w przyszłym Budżecie Obywatelskim zawalczymy o to, aby wzbogacić sprzętowo i akustycznie naszą sołecką świetlicę.
Rozmiar: 191.8 KiB | Ilośc pobrań: 0
Urząd Miasta Zielona Góra,
zielona-gora.pl/PL/971/8888/BUDZET_OBYWATELSKI_-_wyniki/
Ostatnie Artykuły

Upał dociska wodociągi. ZWiK prosi o ograniczenie zużycia wody

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

Pidżamy i latarki wyruszą nocą do lasu. Sucha szykuje spacer z ogniskiem

Prawie 170 wydarzeń na lato. W Zielonej Górze rusza kultura pod gołym niebem

Leśna plantacja pod Zieloną Górą - policja zatrzymała trzech mężczyzn

W Zielonej Górze trawa ma urosnąć wyżej. Urząd ogranicza koszenie

Autobusy pojadą częściej do Ochli. MZK wzmacnia kursy na dzień smaków i książek

Żandarmeria Wojskowa świętowała w Żaganiu. Padły odznaczenia i podziękowania

Wakacyjne trasy pod lupą policji - jeden błąd może kosztować życie

Przyczepkę z Kargowej ukrył w lesie - 33-latek wpadł po kilku dniach

Aranżacja ogrodów - jak stworzyć wygodną przestrzeń do odpoczynku?

Kolejny etap prac w dawnym sanatorium w Trzebiechowie pokazał wyraźny postęp

Po 18 latach wraca wielki żużel. Inauguracja SEC na W69
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Zielonej Górze - kontakt i lokalizacja
- Straż Miejska w Zielonej Górze - kontakt, zgłoszenia, mandaty
- Parafia Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze - msze, kancelaria, kontakt
- Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze - kontakt, godziny, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Urząd Miasta Zielona Góra - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Szpital Zielonogórski - kontakt, oddziały, rejestracja i dojazd
