Zapraszamy wszystkich miłośników literatury na Lira - I Ogólnopolski Festiwal Literacki, który odbędzie się już 6-7 lipca 2024 roku w Gminie Świdnica. To wyjątkowe wydarzenie pełne inspirujących spotkań, wykładów i muzycznych występów, które na pewno zostaną w pamięci uczestników na długo!
Literatura i muzyka w sercu Gminy Świdnica
Program artystyczny Festiwalu - dzień pełen poezji i muzyki
Spotkania autorskie i poetyckie prezentacje
Zakończenie festiwalu - koncert i podsumowanie
Literatura i muzyka w sercu Gminy Świdnica
W dniach 6-7 lipca 2024 roku Gmina Świdnica stanie się miejscem, gdzie spotkają się miłośnicy literatury z całej Polski. Lira - I Ogólnopolski Festiwal Literacki, to wyjątkowe wydarzenie, które łączy literackie inspiracje z muzycznymi doznaniami. Festiwal rozpocznie się 6 lipca w Zborze w Letnicy, gdzie od godziny 15:00 będzie działać kawiarenka literacka, oferująca kawę i słodkie przekąski w urokliwym parku przy Zborze.
Jednym z pierwszych punktów programu będzie rejestracja uczestników slamu poetyckiego o godzinie 15:30, a następnie o 16:15 wykład wprowadzający „Slam poetycki – historia i współczesność” prowadzony przez dr. Roberta Rudiaka z Związku Literatów Polskich oddział w Zielonej Górze. Wykład ten będzie doskonałą okazją do zgłębienia tajników tej artystycznej formy wyrazu.
Program artystyczny Festiwalu - dzień pełen poezji i muzyki
Po wykładzie, o godzinie 16:30, rozpocznie się slam poetycki, który z pewnością dostarczy uczestnikom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Wieczorem, o godzinie 19:00, odbędzie się koncert duetu CICHA&BETLEY, który wprowadzi wszystkich w magiczny nastrój. Dzień zakończy się galą finałową o godzinie 20:00, na której wręczone zostaną nagrody dla najlepszych poetów.
Kolejny dzień festiwalu, 7 lipca, przeniesie nas do parku w Świdnicy, gdzie również od godziny 15:00 będzie działać kawiarenka literacka. Uroczyste otwarcie festiwalu zaplanowano na godzinę 15:00, a przez cały czas trwania wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w językowej strofie dziecka oraz happeningu „Czesław Miłosz w oczach AI”.
Spotkania autorskie i poetyckie prezentacje
Jednym z kluczowych punktów programu drugiego dnia festiwalu będzie promocja książki Zbigniewa Zebara pt. „In nomine – w imię”, którą poprowadzi Paulina Piórkowska. Wydarzenie to rozpocznie się o godzinie 15:15. Następnie, o 15:45, prof. Małgorzata Mikołajczak z Uniwersytetu Zielonogórskiego wygłosi wykład „Nie ma powrotu do… Kilka uwag o poezji najnowszej (na marginesie silesiusowych nominacji do książki roku 2024)”, który będzie okazją do refleksji nad współczesną poezją.
O godzinie 16:00 odbędą się poetyckie prezentacje, podczas których uczestnicy będą mogli poznać twórczość współczesnych poetów. Następnie, o 17:00, Paulina Szewczyk poprowadzi promocję książki Halinki Bohuty-Stąpel „Bar pod Błękitnym Aniołem”.
Zakończenie festiwalu - koncert i podsumowanie
Festiwal zakończy się koncertem zespołu LUDWIG VAN GOTH, który rozpocznie się o godzinie 18:00, a o godzinie 19:00 nastąpi oficjalne zakończenie wydarzenia. Cały festiwal to doskonała okazja, aby zanurzyć się w świat literatury i muzyki oraz spędzić czas w inspirującym towarzystwie.
Organizatorzy, partnerzy i patroni honorowi serdecznie zapraszają do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, które na pewno pozostawi niezatarte wspomnienia.
Powiat